Frosthaven - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: neuvedeno
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: vývoj postavy
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

ALBI

Haló, co si o tom v ALBI myslíte? Máme se účastnit kampaně na KS nebo si zavzpíráme na ALBI game day 2021?
12.12.2019 13:03:47

albi
Prý o tom zvažují. nic víc jsem z nich nedostal :)
Ale bral bych od Albi :)

12.12.2019 13:15:25

KS
Tak ono to z KS i s dopravou vyjde celkem o dost levněji....

12.12.2019 14:30:54

Albi
Do KS v angličtine nepôjdem, ale ak to Albi vydá, pošlem objednávku ako jeden z prvých :)

12.12.2019 18:47:46

cz

Bylo by dobrý to oznámit před nebo alespoň během KS kampaně. nejlépe kdyby to šlo podpořit na KS v lokalizaci, ale to se asi s Childersem nedá domluvit.

12.12.2019 20:36:30

CZ
KS by bola paráda v CZ, ale tiež si myslím, že to skôr nepôjde. Verím tomu, že Albi to po veľkom úspechu Gloomhavenu tiež dá v CZ. A pri Frosthavene to určite nebude iné čo sa záujmu týka.

8.3.2020 07:46:38

Já to chci v CZ!!!
A evidentně nejsem jediný. Ve FAQs nicméně čtu, že PL a CZ řeší s Asmodee. Tak jak to je Davide / lidi z Albi? Podle všech aktuálně dostupných informací věřím, že to od vás budeme mít na Deskohraní 2021 nebo při nejhorším na Albi Game Day 2022. Počkám si a bude nás velmi pravděpodobně spousta (kromě pár nedočkavců ;)), ale chtělo by to nějaké ujištění pokud možno i s info, jestli to bude stejné jako u GH, tedy, že tam budou i ty sólo scénáře. Díky moc předem za odpověď! Zdraví Franta

1.4.2020 08:59:27

CZ verze
Mě šlo jen o to aby se nestalo pozdním vydáním, stejně jako Gloomhavenu, že to velká část lidí koupí anglicky a pak to nebude s kým hrát, protože budou mít dohráno.
U nás je to bohužel tak že já Anglicky neumím(tak abych si hru dobře užil) ,ale většina ostatních hráčů ano.

1.4.2020 09:33:15

Kadylek
Our localization partners are:
Feuerland (http://www.feuerland-spiele.de/) for German
Hobbyworld (https://crowdrepublic.ru/project/1026481) for Russian
Albi (https://www.albi.cz/) for Polish and Czech

AssMode určitě ne.

1.4.2020 09:38:24

..
Já potřebuju vědět, zda mám koupit KS verzi a bude CZ, nebo ne......chtěl bych KS obsah včetně figurek, ale vzhledem k určení hry, kterou plánuju spíše doma s dětmi potřebuji CZ, EN her už mám dost :D

1.4.2020 11:29:05

1$
Tak pro ty co se nemohou rozhodnout ,mají možnost 1$ pledge pro vstup do PM.

1.4.2020 11:41:56

Cena

Pozor cena je bez DPH. Tak že je potřeba přičíst cca 30 USD (DPH z ceny + dopravy)

1.4.2020 11:44:33

DPH
Trošku od včerejška pozměnili text o poplatcích,pro Eu 19%.

1.4.2020 12:12:07

Cena
Takže vlastně nijak neušetřím:)

Když si na Kickstarteru koupím toliko základní krabici Frosthavenu za 100 dolarů, přičemž cena v obchodě má být 160 dolarů jak vyplývá z informací na Kickstarteru, musím si ke koupi přičíst následující položky.

Dalších 28 dolarů za poštovné. Navíc je to odhad, může to být za takhle olbřímí box ještě o něco více. To máme tedy 128 dolarů.

Dalších 19% VAT, čili ze 128 dolarů je to nějakých 25 dolarů. To jsme celkem na 153 dolarech, co utratíme za základní box, přičemž velkou proměnnou je kurz dolaru, který aktuálně není úplně nejpřívětivější.

A nyní zase zpátky na začátek, k avizované ceně Frosthavenu v obchodě - 160 dolarů, což je o 7 dolarů více, než koupě na Kickstarteru.

S ohledem na skutečnost, že české (přeložené) verze jsou o něco levnější originálu, že dolar za rok a půl může být vůči koruně v "normálním" kurzu, nabízí se resumé, že ten, kdo si počká na ALBI, může ve finále sáhnout do peněženky pro významně nižší obnos!

1.4.2020 13:50:49

Preeesne
Cekam na CZ. Uz jsem dumal nad GH, ale nekoupil. Tohle me asi nemine.

1.4.2020 14:24:06

mart
Jako pokud zvažuješ CZ verzi, tak samozřejmě že neušetříš obzvláště u KS kampaně, kde nejsou žádné SG cíle.

O tom DPH jsme ani nevěděl...to už vůbec KS kampaň neřeším. A teda pochybuji, že bude DPH 19%....tu budou účtovat až celníci jako dobírku a v ČR je 21%.

V Retailu počítám nebudou figurky a možná pár scénářů, které budou ke stažení.

1.4.2020 15:41:33

Korenar
Já to pochopil tak,že 19% dph pro EU zaplatí vydavatel,ale strhne si to předem v PM.
Ty už nic pak nebudeš řešit a hra ti přijde domů,bude posílána z EU.

1.4.2020 15:53:54

DPH
Bude se platit v pledge manageru podle země příjemce (těch 19% je rámcová výše pro EU), pro nás platí 21%. Oni takto ty zásilky proclí a z EU hubu budou posílat lidem, kteří nebudou muset už nic doplácet.

Navíc se stejně jako v předchozích kampaních nedá ušetřit na poštovném - jedna hra, jedna krabice, 1x 28 dolarů za poštu

1.4.2020 16:02:55 | Upraveno autorem (porovnej)

...
No jo no...takto vypadá KS kampaň pro hru, která má předem daný celosvětový úspěch.

1.4.2020 16:58:06

Korenar
Nic proti, ale tohle není žádná KS kampaň, tohle je bohapustý předprodej a jiný způsob distribuce...
A to není nic proti hře samotné (a ani tvůrci), ale takhle (dle mé dojmologie) má tvůrce největší vývar, protože se vyhne provizím a obrovskou spoustu kopií udá napřímo..

1.4.2020 20:27:35

...
A vadi to nekomu? Ks uz davno neplni puvodni ucel,tedy podporit start novych firem a projektu. Prvni gh takovy byl, druha edice tezi z prvniho uspechu...proc ne

1.4.2020 20:44:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Fleder
Teď jsi mě vážně pobavil. Píšeš jako by ti vadilo, že obchází všechny ty "pijavice", které akorát zvyšují cenu.
Takhle jdou peníze přímo autorovi což je dle mého ta správná cesta.

1.4.2020 21:09:49

Yaksha
Mě těší, že jsem tě pobavil, aspon nějaká sranda v týhle době ;-) .
Nijak mi to nevadí, ostatně jsem to psal, to není proti hře ani tvrci. Pouze dle mě tohle už s Kickstarterem a podporou nového projektu, tak jak většinou KS fungoval, nemá nic společnýho.
Jen přímá distribuce, nic víc, nic mín. Toho samého, co půjde do retailu. Je v tomhle KS něco výrazně navíc oproti běžnému retailu? Bonusy, speciality, addony, obsah navíc?
Krom možnosti rovnou si koupit stickery, a peníze, co nabízí kde kdo a insert přímo od tvůrce?

1.4.2020 21:53:57

Yaksha
Fakt myslíš že vydavatelé a prodejci jsou "pijavice" ?

Dobrá duše v domovher.cz

1.4.2020 21:56:27

Bastacka
Aa, jasne, diky, cetl jsem to blbe.

1.4.2020 23:13:36

Gloomhaven kampaně
V žádné Gloomhaven kampani nebylo nic exkluzivního, co by nešlo do retailu. Výhoda kampaně je, že hru dostaneš dřív a můžeš si objednat insert, který by se ti v Evropě špatně sháněl. Může to být i levnější, první i druhá dražší kampaň pořád v Evropě vyšli lépe než retail.
A to je zcela běžné ve světě mimo deskovky, KS funguje jako "předprodej" (technicky to není předprodej, jelikož zatím nemáš dokončený vývoj produktu) pro tvůrce, kteří potřebují prorazit a nebo nemají dostatek volné hotovosti (nebo ji nechcou vázat) pro výrobu dostečného množství (které ani nejsou schopni pořádně odhadnout).
A zároveň KS není nejvýdělečnější způsob, jak prodávat deskovky, to bude vždycky retail, když prorazíš, obsáhneš mnohem více zákazníků.

2.4.2020 10:03:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

3D tlac komponentov,insertov,figurok....
Akt. cena: 1 €
Končí za: 12 dnů

Offcanvas