Fronta - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: ekonomická, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Instytut Pamięci Narodowej
Trefl
Autoři: Karol Madaj
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Mate? Hrajete ?

Ahoj je tu někdo kdo tu hru má a hraje? Já přes známého hru sehnal v Polsku včetně rozšířeni Ogonek a musím říct, že nás to dost baví. Bylo teda nutný si vyrobit český překlady kartiček ale to je to nejmenší. Rozšíření obsahuje i prázdné kartičky fronty takže je možné SK navrhnout vlastní karty fronty :)

Ozvete se prosím někdo pokud hru máte a hrajete řád bych s někým z konzultoval svoje nápady na nové karty fronty :).
24.1.2016 22:18:01

A kruci
promin, chtel jsem zalozit nove vlakno, protoze na tvuj dotaz skutecne primo nereaguju :(

24.1.2017 16:51:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Burza?
Zdar,

hrajeme Frontu rádi, ale nějak nám uniká smysl Burzy, ten kurz 1:2 kartám za zboží je dost nevýhodný, málokdy má někdo 2 zbytečné karty se zbožím. Máš jinou zkušenost?

Nápad na nové karty fronty? Myslíš ty karty na předbíhání ve frontě? Tuš....snad nějaká Totální inventura nebo Státní smutek, všechny obchody okamžitě zavřeny, ale karta by byla jen jedna a mohl by ses k ní dostat nějakým složitým způsobem

1.2.2017 00:55:18

Burza
Burza v průběhu hry má smysl pro výměnu ve výhodném poměru 1:1 (tzn. tam, kde stojí figurka). Výměna 2:1 je použitelná spíše ke konci hry, kdy hráči chybí 1 věc a všichni jej blokují, tak na burze věc vymění (má-li za co) a vyhraje :-)

1.2.2017 08:03:47

seznam občanů
Čau, chci se zeptat jak chápete seznam občanů. Připadne mi to jako nedokončená věta : vezmi celou frontu mezi prsty a otoč jí tak, aby byl nyní poslední pěšák. ..... Aby byl nyní poslední pěšák co? Hrajeme to tak že prostě otočíme celou frontu. A ještě jedna věc a to, když dojde zboží na autě a vyáhnete kartičku s tím zbožím, taháte další nebo to kolo do obchodu nic prostě nepříjde?

4.1.2018 17:27:56

Seznam
Hrajete to správně, fronta se prostě otočí.
Pokud dojdou předměty "v autě", tak se prostě nedoplňují (znamená to, že je drží hráči nebo jsou na burze).

---
Autor hry Velryby ničí svět

4.1.2018 17:40:05

Pokracovani hry

Frontu otacime,pokud po jejim otoceni zustane posledni pesak,ne smelinar.

Prosim,je mozne sehnat pokracovani Fronty- Ogonek v cestine?

5.1.2018 21:49:51

Nie
To rozšírenie v inej reči ako v poľštine nezoženieš a celkom po tých rokoch pochybujem, že by sa to nejaký vydavateľ chystal prekladať. My to hráme v originály - slová sú podobné, preklad ti na ne netreba, pravidlá si stiahneš. A oplatí sa - je to s Ogonekom niekoľkonásobne lepšia hra, a už originál je super :)

5.1.2018 22:27:46

Pokracovani hry

Diky za odpoved. Ja si to myslela,ze je zbytecny cekat na preklad. Koukala jsem na ty karticky a preklad s online prekladacem snad nebude tezky. Tak se tesime,az si to zahrajeme :).

5.1.2018 22:45:48

Vodka
Dobrý den. Využití karet s vodkou chápu, ale snažím se přeložit, jak vlastně k té kartě přijdete? A ještě poslední dotaz. Karty čekání ve frontě-drží se v ruce zase 3, nebo nyní 4? Díky za vysvětlení.

13.1.2018 15:56:49 | Upraveno autorem (porovnej)

Wodka
Ahoj,

tie karty Wodky si daj niekde na hrací plán mimo obchodov. Potom sa k tomuto "miestu" správaj ako k bežnému obchodu - spravíte tam ďalšiu frontu, ak niekto chce túto "komoditu" :)

EDIT: stále 3 karty MAX na ruke

13.1.2018 18:29:46 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Arcadia Quest
Arcadia Quest
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas