Formula Dé - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 10
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost, Sport
Herní kategorie: desková hra, závodní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
Descartes Editeur
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 1991
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zatáčky

Zajímalo by mě jak porovnáváte zatáčky. Které auto je více vepředu nebo ne. Je to podle mě dost oříšek. Aby bylo jasné kdo bude začínat další kolo. V českých pravidlech jsem o tom nic nenašel.
15.3.2009 16:34:37

zatáčky
Podle mně to žádný oříšek není. Ta formule která je blíž cíli v dalším kole začíná. většinou je vždy naprosto jasné, která je vepředu.A pokud se formule ocitnou ve stejné rovině (i mimo zatáčky) začíná ta, která na pozici byla dříve.

15.3.2009 17:02:12

oříšek?
jsi si jistý? protože ve všech zatáčkách je podle mě naprosto jasně naznačené které pole je před kterým případně zda jsou na stené úrovni. Máš na mysli nějakou konkrétní zatáčku?

15.3.2009 17:03:00

zatačky
Jen mě nebylo jasné když jede z vnitřní strany tak je tam vždy méně polí a když jede z vnější tak je tam více polí.Ale jak jsi napsal podle těch čtverečku by to šlo asi brát. A přece jen ten kdo jede z vnějšku tak ve skutečnosti to může projet rychleji.

15.3.2009 18:00:42

andik007
počet čterečku je v tomto případě uplně nepodstatnej, začíná ten co je prostě dál a se dá podle políček uplně jednoznačně určit. Případně jsou li na stejno tak ten co se do té pozice dostal dřív. Počet čtverečku je postatnej jen pro to, kolikrát je v zatáčce potřeba zastavit a na jakou rychlost do ní jet.

15.3.2009 18:07:34

Kličkování v zátáčkách
zajímalo by mě jak projíždíte zatáčky? Já hraju, že se v zatáčkách kličkovat nedá, stéjně jako na rovinkách. Protože mě zaráží šestá zatáčka v Monacu. Svojí nejdelší delkou pod praporkem. Mě osobně příjde lepší a těžší hrát bez "kličkování" v zátáčkách, ikdyž to moc dobře nejde, protože tam jsou stejně šipky na určení směru kam se dá jet. Ale v esíčkách se kličkovat dá! Není to ani tak dotaz. Spíš zvědavost zjistit jak to hrajete. Mě to osobně vyhovuje tak jak to hraju já :)

4.4.2009 14:00:25

RE: Kličkování
My to hrajeme tak, že se rozhodujem podle šipek v zatáčkách. Pokud ta možnost je tak formule kličkovat může.

4.4.2009 14:09:05

šipky
rozhodující jsou šipky, musíš se držet jejich pokynů a když ti to dovolí, můžeš i kličkovat, ale nikdy nasmíš tam, kam neukazuje šipka!

4.4.2009 19:29:28

M

zatáčky 4andik007
citace: The Hammer - Podle mně to žádný oříšek není. Ta formule která je blíž cíli v dalším kole začíná...začíná ta, která na pozici byla dříve.

My hrajeme podle pravidel Formula D, která tohle řeší jasně:
1.samozřejmě bližší k výjezdu ze zatáčky (k cíli)
2.při shodě dříve ten, kdo má zařazeno výše
3.při shodě rozhoz černou kostkou
4.při shodě viz 3, rekurze viz rekurze:-)

16.5.2009 11:26:44

jimik13

zatačky a rovinky
my s tatkou to hrajeme takhle :když je shoda v zatačce tak jede ten kdo ma vyšši prevodovy stupen pripadne ten kdo tam byl driv

a klickujem kolem nebezpecnych poli a formuli ( muzou se objizdet )

21.11.2009 20:46:42

Vybíráme z Bazaru

Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Spirit Island + Branch & Claw (EN)
Akt. cena: 1800 Kč
Končí za: 11 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas