Folklore: The Affliction

xxxxxxxxxo hodnoceno 8x (Seznam vlastníků)

Folklore: The Affliction - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: undefined
Vydavatelé: GreenBrier Games
Autoři: Adam Sadler
Brady Sadler
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové rozšíření - the Fall of the Dark Spire

Na březen se chystá rozšíření této hry. Nové příběhy, monstra, postavy... A prý má být přepracován systém boje a jeho nová verze má být použitelná i pro předchozí dobrodružství...
8.2.2019 14:21:01

Poutavý obrázek
Nové příběhy budou mít orientální tématiku... :-)

https://www.cwowd.com/wp-content/uploads/2019/02/Folklore-the-Affliction-The-Fall-of-the-Dark-Spire-par-Greenbrier-Games.jpg

24.2.2019 15:40:55

...

budu to muset nastudovat a kouknout na nějaká vide. Díky za tip. Her doma moc nemám a hodně si vybírám, mám backnutej Grál a chtěl jsem v pre-orderu koupti ještě tu grafickou šílenost dungeon degenerates, ale tohle vypadá jak příběhově dobře, tak i graficky. Díky

24.2.2019 15:42:33

...
Teď se do toho právě pustil Kubrt, tady má recenzi:
https://www.kubrtvsdeskovky.cz/katalog/folklore-the-affliction/

A tady let's play:
https://www.kubrtvsdeskovky.cz/folklore-the-affliction-lets-play/

Co jsem pochopil z různých diskuzí na BGG, tak na začátku jsou souboje hodně o tom co padne na kostkách, ale postupem času si svou postavu vylepšíš o různé skilly, oblečeš ji do brnění a dáš lepší zbraň a pak už bys měl mít mnohem lepší bonus k hodu kostkou, který mírní náhodu. Tedy na začátku je postava takový obyčejný smrtelník, ale v průběhu kampaně se z něj stává hrdina...

Lidi taky porovnávali hru s Gloomhaven - příběhově a zážitkem prý vychází jako vítěz Folklore, ale v bojových mechanismech je zase lepší Gloomhaven. V tomto kickstarteru se asi tvůrci rozhodli naslouchat kritickým hlasům a rozhodli se bojový systém vylepšit, tak uvidíme.

Líbí se mi, že je to vlastně RPGčko bez pána jeskyně.

24.2.2019 15:55:38 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Doufám, že se během té kampaně bude dát dostat i k těm původním rozšířením. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

24.2.2019 16:52:06

Zdravím recenzenta :-)
a díky za videa Let's Play :-)
Jsem v FB skupině Folklore a tvůrci několikrát odpovídali, že v rámci kampaně budou k dispozici i předchozí rozšíření a komponenty.

24.2.2019 17:49:31

...
byli by hloupí, kdyby neprodali, co už mají hotové :).
Rpg bez pána jeskyně pohledávám už dlouho, GH máme rádi, ale tohle se dá předpokládám hrát i dobře třeba solo nebo ve dvou. Myslím rpg v kalsickém stylu, kde je stat check.

edit.: Kdy by to mělo být na KS ?

24.2.2019 18:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Hups
Hm, tak to asi toho budu potřebovat kromě figurek hodně. :D
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

24.2.2019 20:11:49

Gromthar
Avizovali konec března.

24.2.2019 20:13:37

Kurdt57
Dá se t koupit i bez figurek ? edit.: koukám, už na tu recenzi, že tam jsou standees. to je super
Mike: Díky za info

24.2.2019 20:15:46 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Druhá edice byla se standees a figurky se kupovaly zvlášť. :)

...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

24.2.2019 21:50:21

KS
Co přesně teda v té nové KS kampani bude? Nějak se už ztrácím :) Bude to včetně předělanýho základu? Figurky? Rozšíření?

4.3.2019 14:58:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Edison
Celé nové rozšíření :-)
Bude zřejmě možné objednat předchozí rozšíření i základ, počítám že ten zůstane beze změn.
Co se týče vylepšení boje - bude prostě něco pro to nové rozšíření a bude to aplikovatelné i do původní hry.

4.3.2019 15:18:40

Mike
Dekuju!

4.3.2019 15:23:33

Promo karty
Jinak kdyby někdo chtěl - má teď jedinečnou příležitost objednat promo karty do hry. Dosud bylo vydáno v různých časopisech nebo herních výstavách cca 9 promo karet.
Teď začnu z jiného konce: Vydavatel udělal chybu při kompletaci karet pro backery druhé edice a některým lidem chyběly určité karty. Vydavatel tedy vytiskl balíček chybějících karet a jako odškodnění do něj přidal i 8 z dosud vydaných promo karet. Tyto odeslal backerům, kteří si o to řekli. Protože jim ještě nějaké takovéto sety zbyly, nabídli to ve svém eshopu - balíček je zdarma, platíte jen poštovné 5 dolarů, což je super... Sondoval jsem u vydavatele jestli to bude k dispozici i pro 3. kampaň - prý ne a zbývá jim ještě asi 200 balíčků... Takže já už svůj objednal... ;-)

Tady je odkaz: https://secure.greenbriergames.com/gne/product/folklore-missing-card-pack/
Promo karty jsou na druhém obrázku - celý spodní řádek.

5.3.2019 20:00:37

Promo
Díky za tip. Už se mi to taky veze.
******
účastník JOUOB.castu

6.3.2019 11:13:42

KS
Už je to na KS: https://www.kickstarter.com/projects/gbg/folklore-the-fall-of-the-spire/description

27.3.2019 07:06:26

KS
Někdo na hromadný Pladge?

27.3.2019 07:34:54

speett
Na tom se dá nějak ušetřit ?
Já pochopil že je poštovné podle váhy. A žádnou skupinovou pledge tam nevidím...

Já každopádně pořád přemýšlím do čeho jít - jestli od All in, ale pak budu čekat skoro 2 roky, nebo jen do té expanze a zbytek si mezitím sehnat v retailu / na bazarech. Problém je, že některé položky jsou vyprodané, takže ty jen na bazaru, na druhou stranu v současné kampani už nebudou některé věci, které byly ve 2. dotisku:
- Terrain Pack (pouze ta velká miniatura je v mini boxu, ale ostatní věci včetně postav scarecrow ne)
- Player mats - podložka pro hráče s ilustrací postavy a alokovaným místem pro jednotlivé karty vybavení se mi hodně líbí

27.3.2019 08:09:30

Mike
Nevím jak u nás, ale na amazonu je základ za 62.5E. První rozšíření se dá taky občas někde sehnat. No a zbytek můžeš doobjednat z KS :-) Alespoň tak je to v mém případě.
******
účastník JOUOB.castu

27.3.2019 08:34:54

...
Já vzal včera Dark Tales z Planety, World Event Cards z Fantasy obchodu...

Takže z tohoto KS beru "jen" The Fall of the Spire, nové trackery a Equipment pack (ten ještě zvažuji, jestli by se nedal sehnat lépe někde už teď).
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

27.3.2019 09:34:46

Kurdt57
prosím tě, kdybys na ten equipment někde narazil, dej mi pls echo. A nevíš jak je to s balíkem Craft & Recepies? Co tam je?)
Díky za odpověď
******
účastník JOUOB.castu

27.3.2019 10:05:49

...
Jasný.

V těch receptech budou pravděpodobně nějaký komba různých předmětů a jejich možné výstupy. :D Netuším. Jako kdybych na to tady narazil, tak to vezmu (stejně jako ten creation kit), ale asi se bez toho obejdu. :)
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

27.3.2019 12:01:09

...
Recepty maj na UK Amazonu :-)
******
účastník JOUOB.castu

27.3.2019 12:13:11

Kurdt57
Tak tos byl ty kdo vzal ten předposlední a já ten poslední kus Dark Tales? :D

27.3.2019 13:28:48 | Upraveno autorem (porovnej)

...
Ne, já bral z těch 5 první. :D

A na Amazonu to neumím. :) Počkám si, až to bude v ČR. :D
...................................................................
Redaktor Deskofobie a blogu Kubrt vs Deskovky

27.3.2019 13:33:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Overboss Duel
Overboss Duel
Akt. cena: 410 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas