nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Florist

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: oook!game
Autoři: Daniel Syrový
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Florista či floristka vnímají tvar, barvu, způsob růstu, strukturu i skryté významy květin, stejně jako hru světel a stínů. V rukou těchto umělců říše botaniky vznikají dokonalé kytice pro nejrůznější příležitosti, ale i pro tajná sdělení. Ponořte se v karetní hře Florista do říše květin a za použití citu, ale i taktiky, vytvořte víc kytic, než váš protihráč. 

Cílem hry pro dva hráče Florista je jako první vytvořit z karet postupně pět kytic.

Příprava hry:

Zamíchejte karty květin, mezi oba hráče vyložte v linii 12 karet květin lícem/obrázkem nahoru a vytvořte tak trh květin, společný zdroj karet obou hráčů. Každý hráč si vezme jednu kartu floristy, kterého umístí na libovolné místo do středu trhu květin, a dvě bodovací karty, které si nastaví na start - tedy tak, že všechny symboly květin budou zakryté. Po umístění karet floristů si každý hráč vezme zakrytě do ruky 4 karty.

Průběh hry:

Hráč ve svém tahu zahraje jednu kartu z ruky a podle barvy nebo druhu květiny oznamí pohyb na trhu květin, který slouží k získání karty z trhu květin. Pak, pokud může, vyloží kytici. Kytice se vytvoří jako trojice karet stejné hodnoty či stejného druhu květin, nebo jako postupka. Pokud se tak stane, zaznamená ji hráč na své bodovací kartě, a všechny karty ze svojí bodované kytice vymění náhodně na trhu květin.  
Pokud se hráč přesune na kartu květiny, která je obsazena floristou protihráče, musí mu učinit výzvu. Výzva znamená, že hráči vyloží své karty z ruky a porovnají jejich hodnoty. Hráč s vyšším součtem hodnot výzvu vyhrává a zaznamená si bod. Pak je na tahu druhý hráč a hráči se nadále v tazích střídají.

Konec hry:

První hráč, který na své bodovací kartě po vyložení kytice odkryje poslední, pátý symbol květiny okamžitě vyhrává a hra končí.

Autor: syrovák oook!

Vybíráme z aukcí

Albi Dominion: Základní hra + rozšíření Černý trh
Albi Dominion: Základní hra + rozšíření Černý trh
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>