nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fleet Commander: Genesis

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Capsicum Games
Autoři: Didier Dincher
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Je to již několik staletí, co lidstvo objevilo fenomén gravitačních vln a s jejich pomocí se rozlilo do širého vesmíru. Nespočet lidí opustilo svou vyždímanou zemskou kolébku a hledalo svůj osud v jedné z mnoha nových říší. Jak moc těchto říší narůstala, stoupala také jejich sebedůvěra a bezmezné ambice - den, kdy se obrátily proti sobě, musel nevyhnutně přijít. Vypukla tak válka flotil mocných vesmírných korábů řízených důstojnickou elitou, tzv. Fleet Commandery. 
Právě jimi se ve hře se hráči stanou a povedou své bojové lodě do bitev v epickém konfliktu, kde schopnost plánování, improvizace, taktika ale hlavně i znalost použití jednotlivých typů lodí rozhodne o výsledku.

Fleet Commander: Genesis je rychlá a agresivní vesmírná bojová hra pro 2-4 hráče. Pravidla jsou nastavena tak, aby byla jednoduchá i pro mladší hráče, ale zároveň poskytovala dostatek taktického vyžití i pro týmy zkušených hráčů. Každý z hráčů ovládá flotilu lodí různé velikosti (a určení) na bojovém plánu, který se skládá z jednotlivých k sobě přiložených polí. Ta se dají variabilně skládat a obsahují také určité typy překážek, nebo modifikátorů pro pohyb lodí, nebo jejich boj. Hráči se střídají v tazích - vždy si ze svých velitelských kostek vyberou tři a hodí jimi. Pak můžou výsledky hodu použít na odpovídající akce ve svém kole, nebo si je před sebou nechat pro reakce na soupeřův tah, připadně využití v dalších kolech.

Kostky reprezentují tři základní typy akcí ve hře:

  • modrá: Pohyb
  • červená: Útok
  • zelená: Obrana

Každá z kostek umožnuje při správném hodu i jisté speciální akce, které jsou pro jednotlivé typy lodí různé a zvyšují tak možnosti a kombinace hry. Kostky a jejich použití pro různé akce/lodě tvoři jádro herního mechanismu - rozhodně se od hry nedá očekávat hluboká taktická bitva s hromadou tabulek a modifikátorů. Je to spíše rychlá bojová hra kde rozhoduje správná alokace kostek a vymanévrování soupeře.


Konec hry:

Hra končí v momentu, kdy jedna ze stran již nemá k dispozici funkční lodě, nebo se Fleet Commander vzdá.

Genesis:

Verze Genesis by se dala nazvat konsolidovaným znovuvydáním - obsahuje obě předtím vydané krabice Fleet Commander: 1 - Ignition (plus třetinu lodí navíc) a Fleet Commander: 2 - Beyond the Gate (plus polovinu lodí navíc). Balení je vybaveno inserty, které pojmou i všechny další malá rozšíření Fleet Commandera (Orbit, Forge, Avatar, Salvation a Pirates).

Autor: scarvein