nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Flatline: A FUSE Aftershock Game

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: undefined
Vydavatelé: Renegade Game Studios
Autoři: Kane Klenko
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Ty a tvoje posádka jste úspěšně zvládli FUSE. Spousta členů posádky je ale zraněných a potřebuje okamžitou pomoc. Přitom podpůrné systémy selhávají. Musíte společně bojovat s časem a zachránit všechny pacienty.

Flatline: A FUSE Aftershock Game je kooperativní hra 1 až 5 hráčů volně navazující na hru FUSE. V každém kole máte časový limit 1 minutu, ve které umísťujete kostky, čímž léčíte pacienty a bojujete s nebezpečím.

Příprava hry:

Na herní plán náhodně vylosujete 4 pacienty (velké karty s 3 až 5 řadami symbolů) a podle obtížnosti ještě několik dalších připravíte lícem dolů. Zároveň připravíte počítadlo energie s 8 kostičkami (počítá kola). Poté zamícháte balíček 29 karet statim a nebezpečí. Každý hráč si vezme 6 až 7 speciálních kostek ve své barvě.

Průběh hry:

Každé kolo hry se skládá z následujících částí:

 • Přicházíte o energii a objevuje se nebezpečí: Uberete jednu kostičku z počítadla energie. Podle aktuální hodnoty vedle kostičky otočíte 2 až 5 karet nebezpečí, přičemž karty jsou dvou typů: Oranžové statim karty, které musíte v daném kole vyřešit, čímž karty získáte pro speciální akci v dalších kolech. Modré karty nebezpečí, které se vykládají do dvou řad. Hodem kostkou se několik (až 4) karet nebezpečí aktivují a způsobí negativní akci (např. některé prvky na herním plánu budou pro toto kolo nedostupné).
 • Plánování a odpočet: Naplánujete si, co budete v časovém limitu dělat. Následně spustíte stopky (ke hře existuje i tematická aplikace) a v časovém limitu 1 minuty házíte kostkami a umísťujete je na různé prvky na herním plánu. Na každém prvku je uvedeno, jaké kostky musíte umístit (např. konkrétní symbol, jeden ze dvou symbolů, libovolná kostka, dvě kostky se stejným symbolem...). Možnosti, kam umístit kostky jsou následující:
  • Pacient: každý pacient má 3 až 5 řad symbolů. Ty můžete řešit v libovolném pořadí.
  • Doplnění energie: dvakrát za hru můžete získat další kostičku energie, která vám přidá další kolo do hry.
  • Statim karty: umístěním kostek kartu získáte pro další kola hry. Karty vám dávají různé speciální akce.
  • Karty nebezpečí: umístěním kostek kartu ze hry odstraníte.
  • Opakovaný hod: obětováním jedné kostky může libovolný hráč znovu hodit doposud neumístěnými kostkami.
 • Úklid:  Po skončení časového limitu projdete prvky, na které jste umístili kostky, a vyřešíte je. Zaplněné řady u pacientů zakryjete. Pokud byl některý pacient plně vyřešen, odložíte jej a vytáhnete nového. Dále si vezmete získanou energii, nebo statim karty. Nevyřešené statim karty dáváte do řady a pokud máte 3 nebo 4 (podle počtu hráčů), prohráváte. Odeberete vyřešené karty nebezpečí. Hráči si vezmou zpět své kostky a pokračujete dalším kolem.

Konec hry:

Pokud vyléčíte všechny pacienty, vyhráváte. Pokud vám dojde energie nebo máte mnoho nevyřešených statim karet, prohráváte.

 

Autor: puma725

Vybíráme z aukcí

7 Divů světa
7 Divů světa
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 8 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>