Five Tribes: The Artisans of Naqala

xxxxxxxxxo hodnoceno 13x (Seznam vlastníků)

Five Tribes: The Artisans of Naqala - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Five Tribes
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Days of Wonder
Autoři: Bruno Cathala
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Koupím

Kdyby chtěl někdo prodat tohle rozšíření tak se ozvěte, díky.
26.12.2020 21:17:09

Reprint v 2021
Ahoj, ak ti to neponahla, tak som na boardgamegeek v diskusii k tomuto rozsireniu cital, ze Asmodee planuje reprint v 2021 (jeden diskutujuci poslal otazku priamo Asmodee UK). Tak sa ten plan dufam aj vyplni, lebo uz sa to zda sa fakt neda nikde zohnat.

29.12.2020 02:30:43

surko86
Díky za info, tak snad tu bude taky dostupný.

29.12.2020 18:03:27

runner333
Já čekám na reprint přes dva roky. Takže skvělá zpráva, že v příštím roce se do toho pustí. Co se dostupnosti týče, myslím, že to nebude problém. Pokud by po vydání nebylo rozšíření v ČR k sehnání tak spousta e-shopů je ochotná ti zajistit u svých dodavatelů i věci co nejsou v běžné nabídce - stačí jim jen napsat a domluvit se zda jsou schopni to sehnat.

29.12.2020 19:01:37

cyberalex
A jaký například?

29.12.2020 23:06:41

runner333
Myslíš jaký e-shopy?
Osobně mám dobrou zkušenost: Fantasyobchod - mi takhle sháněli nějaké věci na D&D. TlamaGames - tam jsem řešil nějaké novinky z Essenu. Planeta her a Svět her - tam jsem také nakupoval takto na dotaz. A určitě se najdou i jiné obchody které ti vyjdou vstříc. Pokud to má jejich dodavatel od kterého berou běžně zboží nebo je schopen jim to nějak objednat tak v tom nebývá problém. Jen si občas počkáš i několik týdnů na dodání.

Jelikož Days of Wonder spadá pod Asmodee předpokládám, že vydají Artisans of Naqala v dostatečném množství a bude standardně distribuováno.

30.12.2020 10:15:17

Ahoj, nějaké novinky o tom reprintu? Půl roku pryč a zatím nic.

29.7.2021 14:26:38

runner333

Vypadá to, že žádný reprint v 2021 nebude. Days of Wonder se o přípravě reprintu nikde nezmiňují a na BGG v diskuzi je obrázek s dotazem kde někdo z Days of Wonder odpovídá, že o chystaném reprintu nic neví a pokud by chystali reprint oznámí to na facebooku. Dotaz byl v březnu 2021 - a dotazovatel se ptal na to zda je pravda, že reprint bude v srpnu 2021. A od té doby pokud vím Days of Wonder nenapsalo o Five Tribes nikde ani čárku. No rád bych se mýlil, ale vypadá to jen na další dlouhé čekání.

29.7.2021 16:31:10

Polske obchody beru predobjednavky na PL verziu, tlamagames ma anglicku verziu (asi oddnes) medzi novinkami v stave Objednano. A na bgg je novy prispevok, ze philibertnet ma francuzsku verziu aj s ostatnymi rozsireniami s dodanim v Q4 (zevraj, neviem to tam najst). Takze to vyzera nadejne :)

30.7.2021 22:43:44

Jak jsou na tom polské obchody nevím. Na francouzském obchodě (už) možnost objednání není. A Tlama mi na můj dotaz ohledně dostupnosti napsala, že neví kdy bude rozšíření k dispozici a nedokáží zjistit žádné podrobnosti ohledně dostupnosti. Hru prý mají objednanou u dodavatele který ji nemá skladem (jistě protože toto rozšíření momentálně na trhu není - dokud nebude reprint) jakmile ji dodavatel bude mít skladem tak ji Tlama dostane. Takže jsme v podstatě tam kde jsme byli - čeká se až Days of Wonder oznámí reprint.

2.8.2021 09:07:23

Reprint v UK

V Anglii mají rozšíření skladem. Nebýt diskuse na BGG tak bych to ani nezaregistroval. Pokud vím tak žádné oficiální ohlášení nikde nebylo.

Každopádně zatím raději počkám zda to budou nabízet nějaké e-shopy u nás nebo alespoň v rámci EU.

17.11.2021 22:21:44

@CyberAlex Děkuji za informaci, taky mi chybí. Počítám, že nejlepší bude, rovnou se zeptat na e-shopu, za jakou cenu by to uměli sehnat.

18.11.2021 07:36:32

Rovnou bych se přidal k objednávce. Aby se rozdělila doprava.

18.11.2021 10:50:29

Nákup přímo z UK se asi docela prodraží. Napsal jsem dotaz do Tlama games a odpověď byla:

"Dobrý den,

bohužel toto zboží odebíráme od jiného dodavatele, u UK je problém s dodáním z důvodu Brexitu a dvojitým daním."

 

Pokud si hru objednám přímo z e-shopu v UK - zaplatím: cena hry + doprava + v ČR ješte 21% DPH a dopravci za to že mi balíček protáhl přes celnici (což může být u DHL až 700kč).

Proto raději čekám zda bude hra dostupná v rámci EU. Mluvilo se hodně o Francii a surko86 zmiňoval i Polsko. Jelikož Days of Wonder/Asmodee pokud vím nikde nic neoznamují - může se rozšíření bez nějakého většího rozruchu objevit i v jiných státech. Otázkou je zda se tohoto printu zúčastnilo více zemí nebo to bylo omezené jen na UK.

18.11.2021 13:21:58

@CyberAlex Vadila by PL edice? Na komponentach neni text a bydlim v Polsku, tak bych mohl pred vanoci koupit a hodit to tu na inzeraty.. jakou cekate cenu?

18.11.2021 13:33:14

@dandyy Pokud to v Polsku vyjde, tak určitě není problém pořídit PL verzi. Rozšíření je jazykově nezávislé a pravidla jsou tu ke stažení v češtině. V UK prodávají za cca 20£ (asi 600 Kč) osobně bych neměl problém dát za to třeba 800 Kč. Při nákupu přímo z UK (po započtení dopravy a CZ DPH) by se vyšplhala cena na cca 1100 Kč + náklady na celní odbavení. Pokud hra vyjde i v rámcii EU předpokládám, že české obchody budou schopné ji nabízet za 500-600 Kč. Za 550 až 600 se tu prodává třeba Five Tribes: Whims of the Sultan.

18.11.2021 14:33:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak koukám, že už není co řešit. Právě mi přišel e-mail z Tlama games, že mají Five Tribes: The Artisans of Naqala skladem. Taky mohli napsat, že už mají rozšíření na cestě když jsem jim posílal dotaz, ale budiž. Takže já mám objednáno a jsem na to fakt zvědavej.

 

EDIT: Za 2,5 hodiny bylo vyprodáno. :D

18.11.2021 23:19:43 | Upraveno autorem (porovnej)

Já na Tlamě objednala a za hodinu mi napsali, že to není :-(

19.11.2021 12:34:27

Že to mají na Tlamě objednané bylo vidět v eshopu, když jsem to hodil včera do vyhledávače. Nakonec jsem dnes dopoledne i díky zmínce @CyberAlex (děkuji mnohokrát) objednal. Koukám, že včas.
Nicméně není všem dnům konec. Jednak bych ostatním opravdu doporučil poptat u svého prodejce možnost objednání a ceny, to jsem dost často sehnal i špatně dostupné kousky, nebo dostupné pouze v zahraničí či dokonce v zámoří. A potom je možné, že se to dostane i do EU distribuce a bude to dostupné alespoň v rámci EU.

19.11.2021 14:35:56

A kde jsi dnes dopoledne objednal? 

19.11.2021 14:50:12

@Pepřa Na Tlamě - asi klika, ono to “dopoledne” bylo vlastně ráno těsně před 8. hodinou. A to na e-shopu furt svítilo “objednáno”. Tak uvidím, kdy to dorazí.

Aha, tak jsem prošel emaily, které jsem ještě nečetl a zjevně se raduju předčasně: “Pokud byl uveden stav objednáno, pak ho bohužel nemá na skladě ani zahraniční dodavatel a termín dodání tak neznáme (mohou to být týdny i mnoho měsíců).”

19.11.2021 15:15:31 | Upraveno autorem (porovnej)

@peca007 uff, to jsem si oddychla, už mi šel tep přes stovku… Já jsem objednávala po půlnoci, kdy ještě svítilo skladem a než jsem stihla vyplnit údaje, prodali to někomu jinému… 

19.11.2021 15:29:45

@Pepřa : Pohoda, tyhle zmatky, to já umím výborně :D

19.11.2021 20:49:35

No, tak jak jsem to měl objednané, tak mi akorát dorazil email, že mi to TLAMA posílá. Takže bych řekl - poptejte se ve svém oblíbeném obchodě s deskovkami, asi to je reálně k sehnání :)

30.11.2021 12:49:41

@peca007 tak to mě teda naštvalo, protože mi rušili objednávku s tím, že to rozhodně ani nebude a objednávala jsem před tebou :-(

7.12.2021 13:55:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fuji Koro (CZ) + neoprenový playmat
Fuji Koro (CZ) + neoprenový playmat
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas