nepřihlášený

přihlásit

registrovat

FITS

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Abstraktní
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Ravensburger
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hra FITS (Fill in the Spaces), jejíž autorem je Reiner Knizia, je v podstatě převedením populárního Tetrisu na deskovou hru. Hráči se v ní během 4 kol snaží co nejlépe umisťovat dílky různých tvarů na svou vlastní hrací plochu tak, aby získali co nejvíce bodů za dané kolo. Pravidla pro bodování se kolo od kola liší.

Příprava hry

Karty herních dílkůKaždý hráč obdrží 2 oboustranné hrací plochy a 16 dílku různých tvarů od vybrané barvy. Herní plocha č. 1 se umístí do připraveného nástavce a každý hráč si náhodně vylosuje 1 ze 4 startovních karet. Dílek zobrazený na této kartě je považován za hráčův startovní a je okamžitě hráčem umístěn na jeho hrací plochu. Zbývá ještě zamíchat balíček 16 karet a kolo může začít.

Průběh hry

Z balíčku karet se vždy otočí ta na vrchu a všem se ukáže. Hráči si vezmou dílek, který je na kartě zobrazen a pokusí se ho co nejvýhodněji umístit na svou herní plochu. Během umisťování platí několik pravidel. Dílek lze libovolně otočit. Dílek nelze umístit tak, že by přesahoval levý nebo pravý okraj plochy, avšak může přesahovat horní okraj. Dílek nelze umístit do mezery, která není přístupná ze shora (tzn. dílky nelze během pádu zašoupávat do stran). Pokud je zobrazený dílek hráčův startovní, pak tento hráč svůj tah vynechá. Hráč se vždy může rozhodnout vynechat svůj tah a daný díl neumístit. Jakmile je otočeno všech 16 karet v baličku, tak kolo končí a hráči si spočítají body, které během tohoto kola nahráli.

Bodování

U všech desek platí, že každá tečka, která není na konci kola skryta, se počítá jako trestný bod. Jedinou výjimkou jsou speciální políčka na hrací desce 2, 3 a 4.

Ukázka herních ploch s umístěnými dílkyHrací deska 1 - Každá kompletní vodorovná řada se počítá jako 1 bod.

Hrací deska 2 - Tato hrací deska má speciální políčka s bonusovými body v rozsahu 1 až 3. Každé číslo, které je na konci kola stále viditelné, přináší zobrazený počet bodů.

Hrací deska 3 - Tato hrací deska má speciální políčka s bonusovými i s trestnými body. Každé číslo, které je na konci kola stále viditelné, se k vašim bodům buď přičítá nebo odčítá.

Hrací deska 4 - Tato hrací deska má speciální políčka s pěti různými symboly. Každý symbol se objevuje dvakrát. Každá dvojice symbolů stále viditelná na konci kola přináší 3 bonusové body. Každá dvojice symbolů, ze které je stále viditelný pouze jeden symbol, přináší 3 trestné body. Dvojice symbolů, které jsou zcela skryty, nepřináší žádné bonusové ani trestné body.

Konec hry

Hra končí po posledním odehraném kole, obvykle tedy po 4. kole. Vítězem se stává hráč, který během všech kol obdržel v součtu nejvíce bodů.

Autor: Odulin

Vybíráme z aukcí

Root - Underground
Root - Underground
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>