Firefly: The Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 46x (Seznam vlastníků)

Firefly: The Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Battlefront Miniatures Ltd
Gale Force Nine
Autoři: Aaron Dill
John Kovaleski
Sean Sweigart
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obecný pokec o hře

Tak na túto hru som sa tešil. Mal už niekto možnosť vidieť ju na vlastné oči, prípadne si ju aj zahrať?
2.10.2013 09:43:15

Gencon
Není to moc pravděpodobné - těch cca 300 kusů, co je teď v oběhu, vyprodali během deseti minut na Genconu.
Já to mám předobjednané na Amazonu od půlky srpna, původní datum vydání tam bylo prvního září. Teď to vypadá, že dorazí až k Vánocům - podle GF9 se na Evropu chystají až v listopadu.
Už jsem se s tím skoro i smířil... :D

//A podle FB to vypadá, že by měla být k dispozici v Essenu.

3.10.2013 01:16:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Vergis
Tak ten Essen by potešil. Bolo by fajn pozrieť sa na herné mechanizmy trochu podrobnejšie. Nie som si príliš istý mierou znovuhrateľnosti po odohraní všetkých scenárov.

3.10.2013 21:26:26

Znovuhratelnost
Snad to s ní není až tak špatné - jsou to jen cíle pro vítězství, není to jako u scénářů příběhových her typu Android nebo Mansions of Madness. Na mechaniky se můžeš podívat sám, na youtube je spousta videí.
Navíc už teď lidi vytvářejí scénáře vlastní, až se začne prodávat, bude jich mnohem víc. A chystají se i rozšíření (jedno je už ohlášené).

Jinak podle FB už posílají hry do distribuce v USA, snad už to nebude dlouho trvat.

4.10.2013 01:14:08

Znovuhrateľnosť
Veď čoskoro sa uvidí. Tých pár týždňov ubehne rýchlo.

7.10.2013 23:33:27

Už je na cestě
Zrušil jsem předobjednávku na Amazonu a objednal ji na na Bookdepository, kde vychází o něco levněji - a dneska ji odeslali. Takže až dorazí, ozvu se. :)

14.10.2013 16:37:59

Vergis
Tai hao le!

14.10.2013 20:40:04

Mám ji...
Tak už dorazila, mám za sebou jednu vyhranou sólovou hru (měl jsem štěstí), příští týden ji snad otestuju ve více lidech.
Hra je nádherné a hra tematicky skvěle odpovídá seriálu.

Pravidla jsou relativně jednoduchá a celkem to odsýpá - nejvíc času zabere probírání hromádek s předměty, bude třeba tyhle věci řešit mimo tah aktivního hráče.

Kdyby někdo něco chtěl vědět, ptejte se. :)

26.10.2013 00:22:35

Délka hraní
Pokud se bojíte herní doby, která se třeba na BGG hodně řeší, není to třeba.
Samozřejmě se trochu liší jednotlivé scénáře, ale po zhruba pěti hrách jsme se skupinou, která ví, co má dělat, stáhli čas na hru pod dvě hodiny.
Pro naučení bych opravdu doporučil stáhnout si z oficiálních stránek výukový scénář (případně i zahrát sólo), poté bych začal hrou na peníze - pokud nemáte moc času, cílovou částku není problém kdykoli upravit podle sebe. V pravidlech doporučená loupež klenotů na Londiniu patří paradoxně mezi nejdelší scénáře a pro začátečníky se vůbec nehodí.
Hru dále urychlí především listování balíčky už v tahu soupeře (a pokud se jako druhou akci chystáte nakupovat, klidně hned pošlete dinosaura) a pomoc druhého hráče při pohybu, který otáčí karty, zatímco hýbete figurkou.

4.12.2013 21:08:38

Dlouhý čas
Dělá mi starost jedna věc. Po shlédnutí dvou herních recenzí, jsem vypozoroval, že tah hráče trvá přibližně 6-8 minut. Ve dvou hráčích je to možná zábava, ale ve 4 lidech je to zásek jak kráva.
Hra XIA je oproti tomu veverka na drogách.
Opravdu tak dlouho trvá tah jednoho hráče? Co dělají ti ostatní co čekají?

13.11.2017 15:19:39

Myslibor
Není tomu tak. Aneb jak píše Vergis pod tebou už v roce 2013. Je to jen o optimalizaci činností. Nákupy se daj provádět v tahu jiného hráče. Jediné, na co je dobré čekat jsou Neplechy. Je dobré, aby hráč, který je na tahu, nečetl karty setkání ve vesmíru, ale dělal to někdo jiný. To také ohromně zrychluje tah. Pak je zcela v pohodě možné mít jeden tah dlouhý klidně i 2-3 minuty.

14.11.2017 07:11:14

Vybíráme z Bazaru

Vědomostni pexeso
Vědomostni pexeso
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas