nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fief: France 1429 – Templars Expansion

Rozšíření pro hru: Fief: France 1429
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
Asyncron Games
Ediciones MasQueOca
Giochix.it
Autoři: Philippe Mouchebeuf
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

„Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini Tuo da gloriam!“
(„Ne nám, Pane, ne nám, leč jménu Svému dej slávu!“)

- motto Chudých rytířů Krista a Šalamounova chrámu (Templářů)

„Tito muži, udatní a silní ve zbrani, plní své pověření rozvážně a věrně do dnešního dne.“

- Vilém, arcibiskup Tyrský, historik a kronikář

„Bratr Humbert potom přinesl bronzový kříž, kde byl zobrazen Ukřižovaný, a nařídil mi zříci se Krista na kříži. Proti své vůli jsem tak učinil.“

- Jacques Bernard de Molay, poslední velmistr Templářů při výslechu právem útrpným


Rozšíření Templars hry Fief: France 1429 obohacuje tuto hru o jeden z nejmocnějších rytířských řádů vrcholného středověku - Templáře.

Do hry přibývají další tituly - rytíř Řádu templářů, Velmistr Řádu templářů a arcibiskup. Hráči také mohou stavět komendy Řádu či ukrýt bájný poklad Templářů. Ale pozor, král může kdykoli postavit Řád mimo zákon!

  • Rytíř Řádu templářů - místo karty postavy nebo události si může hráč vzít titul rytíře Řádu. Takový rytíř se nemůže oženit, nesmí napadat křesťanské jednotky, natož aby si najal vraha. Za to má ale k dispozici jednotku Templářů.
  • Velmistr Řádu templářů - může se jím stát rytíř Řádu, který není zajatý ani exkomunikovaný. Volen je pochopitelně rytíři Řádu. Držiteli dává jeden vítězný bod, králi znesnadňuje postavení Templářů mimo zákon a všechny Templáře nutí zapojit se do křížové výpravy (s rozšířením Crusaders).
  • Arcibiskup - biskup nyní může získat druhý biskupský titul a stát se tak arcibiskupem. Ten může vybírat desátky v obou svých diecézích a pro volbu krále je považován za kardinála.
  • Komenda - přináší další příjem, ale nelze z ní vybírat desátky. Navíc chrání vesnici proti moru a povstáním.
  • Královský edikt - postavení Templářů mimo zákon. Všechny komendy jsou zničeny a král se zmocní jejich bohatství. S podporou papeže může král dokonce popravit všechny rytíře Řádu včetně Velmistra. Král a papež však budou proklati.
  • Poklad Templářů - ukrytí bájného pokladu je pojistkou proti královskému ediktu. V případě, že je edikt vynesen, zajišťuje rodinám rytířů Řádu malý příjem a zmenšuje královu kořist.

Autor: Wolfsen