nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Fief: France 1429 – Tactics Expansion

Rozšíření pro hru: Fief: France 1429
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: budovatelská, intriky, válečná, diplomacie
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Academy Games
Asyncron Games
Ediciones MasQueOca
Giochix.it
Autoři: Philippe Mouchebeuf
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Tak sem byl docela rád, že sme konečně přišli na to, jak ty... potento... Renoiry zabíjet na dálku a voni si z toho nic nedělaj! Prostě zakempujou, vytáhnou kotle a dělaj tam snad nějakej piknik, či co? To maj ňáký ďábelský koření, teď jim to pěkně bouchlo. Já to říkám porád, z tohohle vobchodu s Indií nemůže vzejít nic dob..."

- poslední slova lučištníka Guilloma

Rozšíření Tactics hry Fief: France 1429 do ní přidává 4 nové druhy jednotek - lučištníky, bombardy, královskou gardu a žoldnéře.

  • Lučištníci - stojí dva denáry, mají 1 „život“ a přispívají 1 bodem síly. Mohou ale napadat nepřátelské jednotky ještě před samotnou bitvou.
  • Bombardy - stojí čtyři denáry. Nemají „životy“ (jsou zničeny až v případě porážky všech ostatních jednotek) a nepříspívají žádnými body síly, ale umožňují přehazovat bojové kostky.
  • Královská garda - po svém zvolení může král ihned vyměnit až 2 rytíře a 2 pěšáky, s nimiž je ve vesnici, za jednotky královské gardy. Podobnou výměnu může učinit i královna, když získá tento titul. Gardisty nelze zasáhnout zvláštním útokem lučištníků a přidávají bonus „+1 zásah“. Nemohou ale opustit své velitele (krále či královnu).
  • Žoldnéři - je možné si je najmout ve fázi výdajů. Žoldnéři chtějí samozřejmě vydělat co nejvíc na svůj krátký život, takže probíhá dražba. Kdo zvítězí, zaplatí a bere všechny žoldnéře v zásobě. Ty může poté přidat do libovolné bitvy, které se účastní. Na začátku každé fáze výdajů musí hráč navíc zaplatit každé jednotce hamižných žoldnéřů po 1 denáru, jinak jeho služby opustí.

Autor: Wolfsen

Vybíráme z aukcí

Věčná zima: Paleoindiáni komplet (pro Zatrolené hry)
Věčná zima: Paleoindiáni komplet (pro Zatrolené hry)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>