nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Festung Budapest - ASL Historical Module 8

Rozšíření pro hru: Beyond Valor: ASL Module 1
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština:
Vydavatelé: Multi-Man Publishing
Autoři: Bill Cirillo
Rok vydání: 2012
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

Bitva o Budapešť, 1945 -  Hitler na základě operačního rozkazu číslo 11 z 1. prosince 1944 uzavírá Budapešť a vytváří z ní pevnost. V podstatě tak rozhodnul o osudu 70 000 bránících jednotek Osy a asi 800 000 civilistů.

Festung Budapest, osmý historický modul ASL, vezme hráče na západní stranu maďarského hlavního města, kde se posílené jednotky 2. ukrajinských front maršála Malinovského snaží přitlačit posledního z evropských spojenců Německa ke zdi.

Sedmnáct scénářů a tři kampaně obsažené ve Festung Budapest představují boje na pravém břehu Dunaje v oblasti známé jako Buda, západně od Hradního vrchu, v období od 1. ledna do 10. února. Vykreslují nemilosrdný souboj o centrum města. Tato část Budapešti je zobrazena na čtyřech úžasných mapách ztvárněných Charliem Kiblerem. Do hry vstupuje několik nových terénů (za zmínku stojí železniční trať) a také pravidla a žetony pro sutiny

Festung Budapest přináší 9 plat s žetony – dohromady 2380 malých i velkých žetonů. Navíc přidává nové jednotky: ženisty, antikomunistické Vannay, fašistickou milici Šípový kříž či proruský dobrovolnický regiment Buda. Pro maďarskou a ruskou stranu jsou obsaženy také žetony letecké podpory.

Obsah modulu:
4 velké mapy
9 plat s žetony
17 scénářů
3 kampaně
Sekce pravidel FB
2 rozdělovače kapitol

Tento modul je samostatně nehratelný, je nutné vlastnit první modul Beyond Valor a pravidla.

Autor: Vixton