nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Felix: Kočka v pytli

Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: 2F-Spiele
999 Games
ADC Blackfire Entertainment
Filosofia Editions
Rio Grande Games
Autoři: Friedemann Friese
Rok vydání: 2007
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Hráči se snaží s pomocí „myšek“ získat tu nejhezčí kočku z pytle. V pytli jsou ale i škaredé kočičky. Každý může do pytle místo kočky strčit psa nebo zajíčka, a tím oblafnout ostatní. Na konci hry se sečtou kladné body za všechny krásné kočky a koťátka a odečtou záporné body za toulavé kočky.

Každý hráč dostane svoji sadu 10 karet. Soused každého hráče po levici vybere tomuto hráči náhodně jednu kartu ze sady a skrytou a neprohlédnutou ji odloží zpět do krabice. Dále každý hráč dostane 15 „myšek “.

Hraje se 9 kol. V každém kole je vydraženo několik karet obrázkem dolů (kočky v pytli). Počínaje začínajícím hráčem si každý hráč vybere jednu kartu a položí ji doprostřed stolu obrázkem dolů pod jednu z myších karet. Začínající hráč položí svou kartu úplně vlevo pod kartu „kočka v pytli“, další hráč na řadě položí svou kartu vpravo pod myší kartu 2 atd., až se vytvoří druhá řada – kočky v pytli.

Když je druhá řada kompletní, otočí začínající hráč svou kartu (karta pod „kočkou v pytli“ – první v řadě) a pasuje nebo začne dražbu nabídnutím myšek. Každý postupně může pasovat nebo musí nabídnout více než předchozí hráč. Jakmile hráč pasuje, nemůže již přihazovat, vezme si zpět své nabídnuté myšky a myšky ležící na myší kartě, která je na řadě.

Pokaždé, když hráč pasuje, se otočí následující karta v druhé řadě, aby si zbývající hráči mohli rozmyslet, zda chtějí koupit to, co je v pytli (celý druhý řádek).

Hra končí devátou aukcí. Poslední nabídka musí být normálně zaplacena a kočky v pytli vyhodnoceny. Všichni sečtou hodnoty koček získaných v aukcích a přičtou zbylé „myšky“ (každá za 1 bod). Vítězem se stává hráč s nejvyšším počtem bodů. V případě shody vítězí hráč s větším počtem bodů za kočky.

Autor: presle

Další názvy této společenské hry

  • Felix: The Cat in the Sack
  • Filou: Die Katze im Sack