nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Faunatastic

Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 6 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: Martin Nedergaard Andersen
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Faunatastic je karetní hra, která procvičí váš postřeh a zároveň prohloubí vaše základní znalosti ze světa zvířat. Karetní hru je možné hrát ve dvou verzích: v rychlostní hře je cílem získat nejvíce karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku. V obrácené hře je cílem zbavit se všech svých karet.


Průběh hry:

Rychlostní hra: Všechny karty zamíchejte dohromady a 10 jich umístěte lícem nahoru na stůl (obrázky se zvířaty). Zbylé karty umístěte do dobíracího balíčku lícem vzhůru. První hráč (ten, který jako první řekne „faunatastic“) otočí vrchní kartu rubem vzhůru - tedy tak, aby byly vidět 3 náhodné charakteristiky. Všichni hráči nyní najednou hledají a snaží se sebrat karty, které odpovídají právě otočené kartě. Pokud hráč chytí správnou kartu, nechá si ji. Pokud udělá chybu, položí právě sebranou kartu a jednu z jím již dříve získaných karet (pokud je to možné), zpět dospod dobíracího balíčku. Hra pokračuje až do vyčerpání dobíracího balíčku. Karta, která určovala charakteristiky, se otočí lícem vzhůru a přidá se k ostatním kartám, takže na stole bude stále 10 karet. Hráč, který získá nejvíce karet, vyhrává hru.

Obrácená hra: Všechny karty zamíchejte dohromady a každému hráči jich rozdejte 7 lícem dolů. Zbylé karty umístěte do dobíracího balíčku lícem vzhůru. Poslední hráč, který navštívil zoo, začíná. Hráči se střídají ve směru hodinových ručiček. Ve svém tahu se snaží hráč najít alespoň jednu (pokud je to možné, může i více) kartu, která zobrazuje 3 charakteristiky shodné s těmi, které jsou na vrchní kartě dobíracího balíčku (pod zvířetem). Pokud se mu to podaří, odhodí tuto kartu do odhazovacího balíčku. Pokud hráč není schopen najít ani jednu takovou kartu mezi těmi, které má v ruce, lízne si horní kartu z dobíracího balíčku. Opět se snaží najít kartu, která má tři společné charakteristiky s nově odhalenou kartou na vrchu dobíracího balíčku. Pokud hráč stále není schopen najít takovou kartu, hraje další hráč. Hráč, který se první zbaví všech svých karet, vyhrává. V případě, že by došel dobírací balíček, vyhrává hráč, který má nejméně karet v ruce.

Konec hry:

V rychlostní hře je cílem získat nejvíce karet odpovídajících zadní straně karty na vrchu dobíracího balíčku. V obrácené hře je cílem zbavit se jako první všech svých karet.

Autor: lenae