Fallout: Nová Kalifornie

xxxxxxxxxo hodnoceno 67x (Seznam vlastníků)

Fallout: Nová Kalifornie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Fallout
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrew Fischer
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zdravím všechny příznivce Falloutu,

chtěl bych se zeptat těch kdo rozšíření již vlastní na jejich dojmy a zda expanze hru nějakým zásadním způsobem vylepší, nebo jen přidá navíc pár scénářů bez zásahů do herních mechanik.

Nutno podotknout, že nevlastním základní hru, ani jsem ji nehrál, četl jsem jen spousty recenzí, kdy to jedna strana opěvuje jako perfektní hru a ryzí RPG ze světa Fallout a druhá strana říká, že je to ušité horkou jehlou s vidinou toho, že se hra bude stejně prodávat už jen kvůli jménu. Koneckonců jsem chtěl taky jako fanoušek udělat předobjednávku, kvůli tomu, že "Je to Fallout a od FFG to přece nemůže být špatné!".

Nakonec jsem ale došel k závěru, že počkám na recenze a základní hru spíše nekoupím, ovšem pak se objevilo rozšíření s vidinou toho, že by za to opravdu nakonec hra stála, tedy nejspíš koupím základ i rozšíření, nebo nic.
10.6.2019 12:21:25

Dojmy
Jak se vám toto rozšíření líbí? Vyřešilo případné nedostatky základu a obohatilo výrazně další hraní?

16.7.2019 12:46:32

Oživuji
Je nás dost - těch, co to zajímá..

16.8.2019 10:42:29

...
- Expanzia pridáva dva nové scenáre, založené na Falloutoch 1 (Rise of the Master) a 2 (New California). 32 quest kariet, 47 Wasteland a Settlement kariet, jeden nový Vault 44 (19 kariet).
- Scenáre (side questy a variabilné cesty v hlavnom queste) sa zdajú byť trochu rozsiahlejšie než scenáre v základnej hre.
-12 nových dlaždíc sa dá použiť aj v scenároch základnej hry, takže pustina môže byť až dvakrát väčšia, ak niekto chce dlhšiu hru.
- Scenár New California je kooperatívny - všetci (ktorí prežijú) vyhrávajú spolu a môžu zdieľať získané XP.
- Fandov klasických Falloutov možno potešia obľúbení companioni - Ian, Tycho, Harold, Sulik, Cassidy, Goris alebo Marcus.
- Päť nových hráčskych postáv - Dezertér Enklávy, New California Republic Ranger, Mister Handy, Osamelá pištolníčka (v podstate variácia Wastelanderky), Obchodník karavány.
-6 žetónov nových nepriateľov (napr. Mirelurk), niektorí s novou vlastnosťou "Fast" - presúvajú sa až o dve dlaždice. Niektorí nepriatelia dávajú za odmenu za zabitie zátky namiesto Loot kariet.
- 55 nových Loot a Asset kariet, 8 nových perkov.

Žiadne výraznejšie zmeny v systéme sa nekonajú. Komu sa páčil základ a iba chce preň viac obsahu, asi bude spokojný.

16.8.2019 12:03:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Dojmy
Zatial som odohral len jeden scenar, a mam dobre dojmy z tohto rozsirenia. Skusal som kooperativny scenar a ten za to stoji, lebo sa karty agend pouzivaju inym sposobom nez obvykle. Pribudlo kopu novych kariet od predmetov a lootov, ktore dostavate za zabitie nepriatelov a pridu mi viacej uzitocne nez boli v zakladnej hre. Nove postavy prichadzaju so zaujimavymi pociatocnymi stavmi a predmetami (hral som za Mr. Handyho zabavna postavicka a hlavne ma zaujimave stavy a je to robot :D). Ako za mna zatial rozsirenie je prijemne sprestrenie zakladnej hry (plus aj zakladne scenare su rozsirene o nove mapove dielky takze svet je väcsi), bohuzial bodovanie v semi/koop scenaroch neprinieslo zmenu teda nehral som este novy scenar, ktory je sucastou tohto rozsirenia ale celkovo nepovazujem toto rozsirenie za waste of money :)

30.8.2019 15:13:59

Vaše dojmy?

Oplatí sa kúpiť základ + toto rozšírenie dokopy za 86€? Počítam s tým, že v budúcnosti vyjde Atomic bonds v CZ.
- Baví vás hra s coop scenárom?
- Používate na ostatné scenáre coop house rules?
- Po vašej prvej hre, mate chuť si ju zahrať znova?
- V akej miere tu hrá rolu náhoda - znechucuje vás, alebo nevadí vám?
- Boli questy zaujímavé?
- Baví vás systém SPECIAL určený na prehadzovanie kociek?
Za vaše dojmy ďakujem, pomôžete mi pri kúpe :)

10.3.2020 09:39:56

Pripájam sa k Trastofovi
Oplatí sa kúpiť? Čítam vlákna, ale veľa ľudí má negatívny postoj ku tejto hre. Opravilo rozšírenie problémy zo základu? Alebo aj nejaké house rules? Ďakujem pekne... Názov
Fallout je pre mňa pecka ale nechcem mať túto hru v skrinke iba ako názov, ale ako plnohodnotnú hru... Vďaka

19.10.2020 11:07:33

Coop rozsirenie

Tato hra je v coop dost dobra a pre fanusikov vyborna. Coop sa da hrat but podla house rules, vid zaklad, je to v suboroch na stiahnutie alebo podla oficialneho rozsirenia, ktore bude kazdu chvilu v obchododch.

Samotne rozsirenie ide v duchu zakladu. Az na to, ze jeden scenar je coop, ale nie podla pravidiel, co maji vyjst v aktualnom rozsireni, ja som ho hral iba coop podla house rules.

19.10.2020 13:25:32

JurAde
Doporučuji počkat na dojmy z toho posledního rozšíření.
Uvidí se jak je to vše uděláno.

19.10.2020 15:45:01

Fallout + new california +atomic bonds

Tak ja osobne patrím k šťastlivcovi ktorý vlastní fallout aj s oboma rozšíreniami v angličtine a môžem to rozhodne odporučiť, kooperácia funguje dobre aj nové karty a spôsob bodovania je balancnutejsi, zatiaľ sme hrali len v 2 a je to pomerne výzva ale on to lepší zážitok z hry kedy treba zvažovať každý jeden ťah :)

19.10.2020 18:42:49

vďaka za dojmy
tak ste ma zase naklonili bližšie ku kúpe... Ďakujem :)

20.10.2020 19:50:23

Znovuhrateľnosť
Viete mi povedať po akom dlhom čase sa hra ohrá? Variabilita je pre mňa jedna z top požiadaviek na hru. Ako sú na tom questy pri ďalšom hraní toho istého scenára? Stále rovnaké alebo sa menia... Vďaka

25.10.2020 19:50:42

Vybíráme z Bazaru

Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Galaxy Trucker (CZ, stará verze)
Akt. cena: 50 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas