Falling - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 10 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: karetní hra, párty hra
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cheapass Games
Portal Games
Titanic Games
Autoři: James Ernest
Rok vydání: 1998
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

zkusenosti

Goblins here, goblins there, goblins falling everywhere!
Tohle rika vse :) zatim jsem nehral, ale jsem na to zvedavy :)
3.3.2010 19:49:03

re
Je to fakt tak ujeté? Zajímá mě to...

4.3.2010 09:01:21

Eyron
Ne, je to ještě ujetější :)

4.3.2010 09:15:57

Super!
No tak super, Falling a whisky na Zatrocon!

4.3.2010 09:18:04

ujete
uz dle popisu je to dost ujete, musim to ale vyzkouset v praxi, zatim si ty pravidla nejak nedokazu predstavit :))

4.3.2010 10:52:27

Goblini...
...se nechali vystrelit katapultem na nepratelske uzemi a ted padaji a snazi se rozplacnout se jako posledni? ;) Vypada to super! Doufam, ze se tu brzy objevi nejaka recenze.

4.3.2010 11:44:48

DD

Pravidla
Jsou nekde k dispozici pravidla? At jsem hledal jak hledal tak jsem je nikde nenasel :(.

4.3.2010 11:48:01

pravidla
jsem mylim predem nikde nenasel, ale zkusim je shrnout co si pamatuji, ejste jsem nehral, tak at me pripadne nekdo opravi
Hru hraje 1 rozdavajici a minimalne aspon tri dalsi hraci, neni problem spojit vice balicku a hrat ve vice nez v osmi. Kazdy hrac ma v zacatku jeden balicek, na ktery mu rozdavajici da kartu, tu pak muze hrat, existuji dva typy karet, riders a akcni, riders jsou karty, ktere hraci bud pred sebe nebo pred jine hrace umisti (hit-dostanes kartu, split - zaklada se ti dalsi balicek, skip - nedostavas kartu, plus extra, ktera zdvojnasobuje efekt riders karet) akcni karty jsou push - posouva rider kartu jinam, grab vezmes nekomu rider katu, stop, deaktivuje rider kartu a ground kartu (jakmile vam prijde ground karta, tak koncite) hra je to real-time, takze vsichni jedou zaroven, ale hraje se jen jednou rukou. Kdo jako posledni obdrzi ground kartu vyhrava kolo(vsechny ground karty jsou na zacatku hry na konci balicku) tzn jakmile ji uz nekdo dostane, tak vi, ze ostatni budou brzy nasledovat :)
zatim ale nemam odzkouseno praxi. Chci se proto zeptat tech co hrali. karty od dealera dostavam vzdy licem nahoru, vzdy muzu zahrat jenom tu horni (pokud mam vice balicku, tak si muzu vybrat z ktereho) tzn rychle vezmu kartu a hodim ji k souperi nebo ke me, na to zareaguje dealer (dany hrac nemuze dostat dalsi rider kartu, nez dealer vyresi tu predeslou) a takhle se to neustale mota jeden pres druheho nez si rozbijou hlavicku, je to tak? :)
Btw: grafika karet je uzasna :) jak dojdu dom, tak je naskenuji a poslu

4.3.2010 12:30:43

rbx

bajn
mno, vysvetlil jsi to dobre.
ano, kartu od dealera dostavas vzdy licem nahoru
ano, muzes zahrat jen tu horni, ale muzes ji klidne mit nekolik kol v ruce. Z balicku si ji beres do ruky a je jedno, jestli ji zahrajes hned, nebo az za chvili
nejtezsi ulohu ma dealer, protoze musi umet reagovat na situace, ktere se mu vrstvi pod rukama. Ono je v pravidlech napsano, ze pokud zahrajou dva lidi soucasne na jedno misto, tak je dealer rozsoudi a jeho slovo plati. Ve vysledku je to ale sileny chaos, ktery da strasnou praci usledovat a spis to konci vybuchem smichu, protoze nikdo nevi, co se deje :-( Je to strasne rychle. Ale mozna ze jsme to hrali spatne a musi se to rozdavat pomaleji, aby mel dealer cas na reakci :-)) Kazdopadne jsem se u hry jeste takhle nenasmal.:-))

4.3.2010 13:36:27

rbx
v tom pripade uz je mi jasna ta sopka na ground, pokud mam jen jeden balicek, tak sopka nahore mi kryje prichozi ground, ale pokud je to neco jineho, tak to dostat muzu.
Prave ze toho zmatku se trochu bojim, ale o tom ta hra asi je :)
Vidim to tak, ze hodim nekomu neco do rideru, dealer vyplaci karty a mezitim se hraje na jinem hraci a tak dokola :)

4.3.2010 13:40:52

rbx

bajn
ja myslim, ze jakmile se to hraci nauci, tak to nebude az takovy chaos a zbude jen ta legrace. Tam je treba pravidlo, ze kazdy muze mit pred sebou jen jednoho ridera, maximalne s extra kartou, ktera dubluje jeho efekt a dealer nejdriv resi extra kartu a pak teprve toho ridera, pokud mu tam mezitim neprijde dalsi extra karta :-) A taky je v pravidlech dost dulezita vec, ze se o action karty staraji hraci sami. Takze pokud chces zrusit ridera, co mas pred sebou, nejakou akcni kartou, treba PUSH, tak to musis udelat sam, dealer to za tebe neudela.

4.3.2010 13:47:42

rbx

bajn
s tema obrazkama te asi predbehnu, mam to tu u sebe a svrbi me skener :-)

4.3.2010 14:04:39

rbx
jij to mas pravdu, ten popis, ze prilozis akcni kartu k rideru se mi libilo :)

klidne scanuj :)

4.3.2010 14:15:07

DD

Uceni
No co jsem o teto hre cetl tak jsou nazory tak pul na pul. Pulka lidi se ji naucila asi spravne a tu ta hra bavi, druha pulka v te hre vidi jen chaos.
Tady pisou o tom ze ucit se ji pomalu je asi nejlepsi reseni a pak teprve nejak urcovat rychlost.
http://boardgamegeek.com/thread/22251/learning-curve-problems-and-solutions

4.3.2010 15:16:57

učení
pravidla jsou úplně jednoduchá, je tam asi osm druhů karet, které je potřeba si zapamatovat. Jediný problém je, že ve hře nemáte absolutně čas nad tím špekulovat co která karta dělá, ale musíte mrknout a vědět, a taky se orientovat na stole, což se moc nedá :)
Byl jsem překvapený kolika lidem to dělá problémy.

opravdu první hru je třeba zkusit rozdávat úplně pomaličku, pak se to dá stíhat, i když zase čím pomaleji se rozdává, tím víc mají času hráči na šibování s kartama :)

4.3.2010 15:46:29

rbx

kandelabr
no prave...zkusil jsem nasadit pomale tempo, ale to co se pak delo na stole, to jsem nestihal :-)

4.3.2010 15:48:01

rbx
ty to jako rozdávač stíhat moc nemusíš, stačí když zkontroluješ vždycky co se děje u toho komu zrovna dáváš kartu. když jsou tam nějaké karty blbě, tak prostě jednu zahodíš atd. je to na dealerovi a není čas se hádat :)

4.3.2010 15:52:00

pravidla
Nebyl by někdo tak hodný a nehodil sem česká pravidla? :)

9.9.2013 21:43:17

Popis hry
Zaujala mne tato hra, ovšem nikde jsem nenašel žádný tutorial,abych pochopil jak se to hraje.Pročetl jsem česká pravidla a ani z těch jsem to moc nepobral, nechtěl by někdo shrnout stručně jak se to hraje + postřehy, případně odkaz na video z hraní. Díky moc.
Ještě by mne zajímala kvalita karet Goblin Edition, vydrží něco ? :-)

EDIT: Vyřešeno !

14.4.2014 22:36:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Kde sehnat?
Ahoj,
objevil jsem tuto hru a přijde mi opravdu bláznivá a zajímavá. Chtěl ybch si jí proto pořídit, ale nevím kde... Nejvíce se mi asi líbí Falling: The Goblin Edition. Tato verze je asi i zde v sekci obrázky.

18.11.2016 01:22:50

Vybíráme z Bazaru

Heat
Heat
Akt. cena: 1250 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas