Factory Fun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: logická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Cwali
Autoři: Corné van Moorsel
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

"Šéfe, dorazila nám nová AP100ovka, kam jí nainstalujeme?"

"Nejspíš na linku tři, ne?"

"Tam to dispozičně nevychází a taky tam měl přijít ten COMBIhammer-XP...!"

"Sakra. Všechno špatně, všechno předělat..." 

 

Hráči se stávají šéfy výroby v blíže neidentifikovaném průmyslovém závodě vyrábějícím cosi ze tří druhů surovin. Snaží se nakoupit a v omezeném prostoru výrobní haly nainstalovat to nejefektivnější soustrojí. Každý nově získaný stroj přináší na konci kola majiteli výnos a správně zapojené soustrojí (tj. odpovídající výstupy strojů směřují na odpovídající vstupy dalších strojů) dokonce jeho násobky.

Hra se hraje na pevný, předem stanovený počet kol. Na začátku každého kola si každý hráč ze společné zásoby vezme skrytě jeden stroj. Poté všichni hráči dlaň otočí a odhalí své stroje. Druhou rukou je možno si vzít stroj vlastní nebo soupeřův.  Jde tedy o rychlé rozhodování, při zbrklé volbě stroj nepůjde do stávajícího systému zakomponovat a náklady na přestavbu předčí výnosy; naopak při pomalé volbě se může stát, že správného stroje se zmocní spoluhráč.

Vstupy a výstupy strojů se propojují potrubím. Je též možné (ovšem málokdy z dispozičních důvodů realizovatelné) stroje napojovat rovnou za sebe. Instalace či reinstalace každé trubky stojí další peníze. Zajímavé je, že ve hře platí První Kirchhoffův zákon: Součet množství suroviny vstupující do potrubního uzlu se rovná součtu surovin z uzlu vystupujících. Cílem je s minimálními náklady realizovat  co nejvíce zřetězení strojů - to hráči přináší nejvíce peněz.

Hra končí po stanoveném počtu kol. Vítězí nejbohatší hráč.

 

Autor: PJ

Rozšíření hry (1)

Factory Fun Expansion 1 (2009)

Popis ještě nebyl vložen.

rozšíření 2 - 4 hráči

Celkové hodnocení: oooooooooo (hodnoceno 0x)

Vybíráme z Bazaru

Le Havre
Le Havre
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas