nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Exit: Úniková hra - Zapovězený hrad

Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Kosmos
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Konečně zase dovolená! Letos byste ji měli strávit v idylické vesnici v horách. Aby se vám zase nestala autonehoda, pojedete tentokrát samozřejmě vlakem! S tříhodinovým zpožděním dorazíte do prázdninového bytu, kde najdete různé prospekty s tipy na výlet - včetně impozantního hradu. Leták vypadá dost amatérsky vyrobený a vlastnoručně vytištěný, ale vy prostě milujete středověké ruiny! Hned příští den se vypravíte na cestu ke hradu. Není tu žádná pokladna ani žádní lidé. Tím líp, tak máte aspoň klid! Krátce nato vstoupíte to prastarého hradu a vejdete do nádherného trůnního sálu. Najednou za vámi se skřípěním zapadnou velké dřevěné dveře a vy si uvědomíte, že to asi (zase jednou) nebyl tak dobrý nápad… Hrad je plný hádanek. Jedině pokud se vám podaří společně vyřešit všechny hádanky, dostanete se odsud. Pokud ne, tak vás odsud váš strašlivý hostitel nikdy nepustí…

Příprava hry:

Připravte si na stůl knihu a dešifrovací kotouč. Zvláštní předměty nechte prozatím v krabici. Roztřiďte karty do tří balíčků podle označení na zadní straně: červené rébusové karty > modré karty s odpovědí > zelené karty s nápovědou. Uspořádejte rébusové karty a karty s odpovědí ve vzestupném pořadí podle písmen abecedy nebo čísel. Karty s nápovědou roztřiďte podle symbolů. Potom je položte na stranu stolu. Karty stejného symbolu položte na sebe v takovém pořadí, že 1. NÁPOVĚDA je zcela navrchu, pod ní je 2. NÁPOVĚDA a vespod je karta s ŘEŠENÍM.


Průběh hry:

Vaším cílem je dostat se společně co nejdříve ze zapovězeného hradu. Bylo by to určitě jednodušší nebýt skutečnosti, že všechny zámky v místnosti jsou zakódované. Jakmile začne hra, můžete si prohlédnout všechny stránky v knize. V průběhu hry budete nacházet různé předměty, které budou zamčené kódem tvořeným třemi částmi klíče. Chcete-li je odemknout, musíte nejdříve zjistit příslušný kód a vložit jej do dešifrovacího kotouče. Po obvodě kotouče najdete 10 různých symbolů. Každý ze symbolů je přiřazený ke kódu, který je třeba rozluštit. Ale budete muset zjistit, který symbol je přiřazený ke kterému kódu. Věnujte pozornost každému detailu. Pokud si myslíte, že dokážete kód rozšifrovat, vložte jej pod odpovídající symbol na disku. Potom se podívejte do okénka na nejmenším kole, kde uvidíte číslo. To označuje kartu, která vám napoví další postup.


Konec hry:

Hra končí vyřešením posledního rébusu a útěkem ze zapovězeného hradu. Dozvíte se to z karty. Na začátku hry nastavte stopky (nebo zkontrolujte čas), abyste věděli, jak dlouho vám hra trvala. Na tabulce na následující straně uvidíte, jak dobře jste si vedli. Při počítání použitých karet s nápovědou berte v úvahu pouze ty, které vám poskytly nová vodítka nebo řešení. Pokud karta s nápovědou obsahovala něco, co jste již věděli, nezahrnujte ji do celkového počtu.

Autor: lenae

Další názvy této společenské hry

  • Exit: Das Spiel – Die verbotene Burg
  • Exit: The Game - Forbidden Castle

Vybíráme z aukcí

Detektiv + rozšíření Detektiv: Zločin v LA
Detektiv + rozšíření Detektiv: Zločin v LA
Akt. cena: 1050 Kč
Končí za: 23 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>