Exit: Úniková hra - Zapomenutý ostrov

xxxxxxxooo hodnoceno 29x (Seznam vlastníků)

Exit: Úniková hra - Zapomenutý ostrov - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Kosmos
Autoři: Inka Brand
Markus Brand
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Chyby - SPOILERY

Mám další dva dotazy (kromě špatného překladu, se kterým jsme se taky potrápili - viz vedlejší vlákno).

1) V jednom úkolu se měly najít názvy předmětů, přičemž stejná barva linky pro písmeno měla odpovídat stejnému písmenu. Nesedělo nám to, tak jsme si museli vzít nápovědu. A hle, zřejmě dvě červené linky, které jsme považovali za stejné, byly dvě různé barvy (asi červená a růžová). I manželka, který rozezná 256 barev (já jako správný chlap jen 16), potvrdila, že vidí barvy stejně...

2) Pro řešení jednoho úkolu byla potřeba mřížka s poledníky, měla být (dle nápovědy) v krabici, ale nic jsme tam nenašli. Máte ji tam někdo?
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her
14.1.2019 14:33:01

re
ad barvy, podívám se, o čem hovoříš, co si tak uvědomuji, my takový problém neměli

edit: tak jsem se podíval a já tam rozdíl vidím - jedno je červená, druhé červeno-růžová a fuchsiová ;-D

ad mřížka - *** SOPILER *** měl bys tam mít proužek papíru s otvorem (to má být jako že vertikála) a další stupnice (jako že horizontála) je zboku zevnitř na víčku krabice. Konkrétně u tohoto úkolu jsem coby vystudovaný kartograf skřípal zuby nejvíc. tady nám trvůrci čůrali na nohy... *** KONEC SPOILERU ***

14.1.2019 16:05:48 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Tak jsem to znovu zkontroloval. Za plného světla jsou možná oba odstíny červené trochu odlišné, jeden je víc do růžova - ale na první i druhý pohled jsou stejné.

Jednu mřížku (s otvorem pro pero) v krabici mám, na vnitřní straně krabice ale nic není, ani pod insertem. Je to volně přiložené do krabice nebo natištěné na krabici? Každopádně hra byla nová, takže snad jedině chyba při kompletaci ve výrobě.
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

15.1.2019 07:42:28

stupnice
je tam...

natištěná na víčku, zevnitř, podél delší strany. Je to modře na zeleném podkladu, takže také vidět jen trochu, ale je. Věř mi - rozsviť si lampičku a směle do hledání, ty to dáš! ;-)

15.1.2019 08:48:47

mřížka

My jsme mřížku nenašli, ale ani nehledali, a stupnici, jestli si dobře pamatuju ani nepoužili, zkrátka jsme si ji rovnou nakreslili na papír a přesouvali se:)

Na úkol s barvami už si nevzpomínám, už šla do světa, ak ani nedohledám.

Z těch, co už jsme vyzkoušeli (Ostrov, Laboratoř a Chata) nám Ostrov přišel až zbytečně překombinovaný.

15.1.2019 10:20:10

pepoň
To jste udělali to nejlepší, co jste mohli. Celá ta vymyšlenost s těma osama je strašně kostrabá a navíc když nápovědy interpretuješ správně, vrací špatné výsledky...

edit: za sebe také říkám, že nám původní řada přišla o něco lepší

15.1.2019 10:31:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Nakonec nalezeno
Hm, tak jsem si dle instrukcí pozorně prohlédl vnitřek krabice a poledníkovou stupnici jsem tam nakonec nalezl... Ale je tak špatně vidět, že se nedivím, že jsem ji napoprvé i napodruhé přehlédl.

Jediné štěstí je, že zrovna na tento úkol není stupnice vlastně ani potřeba, lze to nakreslit i vyřešit i bez ní.

Každopádně ještě na jedné hře ze série EXIT a na jedné jiné únikové hře jsem narazil na nutnost použít něco z potisku krabice, což nepovažuji úplně za férové (asi jako když se v reálné únikovce používají informace umístěné mimo místnost, např. na zdi protějšího domu, na což už jsem taky narazil).

No, hlavně že už to máme za sebou... Z konceptu her ze série EXIT jsem nadšený, nicméně tyto drobnosti celkový pocit z hraní trochu srážejí dolů...
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

17.1.2019 10:31:02

gratuluji!
JJ, mluvíš mi z duše - myslím, že bychom si rozuměli.

*** SPOILER ***
ad exit a krabice - jestli se dobře pamatuji, tak takovýhle "nečistý trik" byl použit ještě u Faraonovy hrobky a Polární stanice, *** KONEC SPOILERU *** pokud se tedy na některou z nich ještě chystáš, buď na to připraven...

17.1.2019 10:35:25 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Strážcové lesa
Strážcové lesa
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 22 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas