Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 112x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Taesiri

Mně osobně přijde Taesiri jako ne úplně jednoduchá postava na hraní, tak bych se chtěl zeptat, jaké máte kdo zkušenosti s ní?

@kubicvak Ano, taky mi přijde, že je ze své podstaty “navázaná”na monstra, různými způsoby, takže úspěšné boje za ně jsou součástí její taktiky, nebo minimálně můžou být. Když za ni hrála moje dcera, tak na to jela naprosto bez skurpulí a byla pak opravdu obtížná soupeřka - tolik prohlídek kostela jsme už dlouho neměli :) Ale nevím, jestli úplně rozumím těm schopnostem, co jsi vypsal:

2 stříbrné za zlatou (místo 4) dává schopnost Elaemorfóza, a ta je jen v sólo hře a hře dvou hráčů, takže u nás ji Taesiri nedostane

“ovládnout monstrum, trochu ho zraní a dá navíc ještě zlatou kartu (!!!)” jsi myslel asi Psychická pouta, ta je naopak ve hře 3-4 hráčů (takže ji nikdy Taesiri nedostane spolu s tou Elaemorfózou, má buď to nebo ono). Ale ta je pro její souboj s monstrem a to zranění dostává ona! Ještě jsem to za Taesiri nikdy nepoužil, protože zahrát pak za monstrum tak, aby to právě vyvážilo ztrátu 6 životů hned na začátku boje, mi přijde dost těžké.

Stříbrná rukavice každé kolo je hodně dobrá věc, to se nastřádá :) Naopak na její vlastní obranu je skvělá Mrazivá hůl, protože použití předmětů je až po Gaarech - monstrum si myslí, jak je za vodou, a dostane -4 k hodu a už s tím nemůže nic. A nikdy neví, kdy to zahraju, takže ho to psychicky tlačí k použití Gaaru navíc už dopředu, a těch mají monstra málo…

 

Jo, a na 12. reputaci je proti Psychickým poutům Ledová smršť. Jako První rána sebere bezpodmínečně monstru Gaar a ještě potom podle hodu kostkama dá zranění. Na tu se těším hodně - zatím na ní nedošlo, protože ve scénářích hraných od reputace 0 se člověk dostane ke 12 ke konci hry, kde se vyplatí jiné schopnosti nebo i neztrácet tah chozením do obchodního místa a raději na ta zbývající kola nemít navíc schopnost žádnou. Až budeme znovu hrát Kolizi, tak se zrovna na tuhle schopnost těším moc.

22.2.2022 07:50:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak mám(e) novou zkušenost s Taesiri a s ní novou otázku: jak všem nezkazit hru?

Hráli jsme scénář Kolize, kde se na konci bojuje s elitní trojkovou nestvůrou. Kdo ji porazí, vítězí, jinak nevítězí nikdo. Hrál jsem za Taesiri a de facto jsem už před hrou věděl, že budu silně neoblíbený/-á, a to ještě velmi jemně řečeno - naštěstí to vzali spoluhráči hodně sportovně, ale vlastně jsem jim zkazil hru. Měl jsem permanentně takovou zásobu karet (5 zlatých v ruce, k tomu další 3 od nestvůry a cca každé druhé kolo boje jedna další stříbrná karta), že bylo jasné, že je celá hra jen a pouze o Taesiri, ostatní nemají šanci. Buď vyhraje ona nebo nikdo.

Nemáte někdo podobnou zkušenost? A jak z toho? Nebo jsme hráli něco špatně? Nebo se Taesiri nehodí na scénář Kolize?

28.2.2022 20:21:27

Vybíráme z Bazaru

Project: Elite!
Project: Elite!
Akt. cena: 95 €
Končí za: 6 hodin

Offcanvas