Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 110x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1. crowdfundingová kampaň na platformě Kickstarter

Kampaň už běží zde: https://www.kickstarter.com/projects/euthia/euthia-torment-of-resurrection

12.1.2020 16:28:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Kickstarter
Já jen doplním, že dnes byla oficiálně potvrzena čeština ;)

16.1.2020 20:06:42

Čeština
Mohl by mi někdo prosím vysvětlit, jak to tedy je s tou češtinou. Myslel jsem, že čeština bude, ale v náhledu KS stránky je uvedena pouze anglická verze a česká verze v podstatě nejistá. Nemám s KS vůbec žádné zkušenosti, takže se omlouvám pokud bych chápal něco špatně.

15.4.2020 09:34:12

Čeština

Taky jsem trochu zmatený. Měl jsem za to, že bylo potvrzené, že hra vyjde česky..

15.4.2020 10:56:34

400 cz/sk podporovateľov
Tak Tadeáš vytvoril predobjednávkový formulár, kde ľudia mohli vyjadriť záujem o hru. Tadeáš sa vyjadril, že ak hru podporí aspoň 400 československých podporovateľov hra bude aj česky. Hru cez predobjednávku podporilo viac ako 400 ľudí, takže česky bude, samozrejme za podmienky, že ľudia čo si hru predobjednali ju na KS aj reálne zaplatia. Samozrejme nestačí iba vytvoriť predobjednávku, ale hru aj reálne na KS podporiť (kúpiť).

15.4.2020 11:28:02

DeskoFanatik
A co se stane, kdyz se tech 400+ českých backeru neposbírá (rozmysleli si to) ? Dostanou ti co backli a chteli CZ verzi misto toho EN verzi?

15.4.2020 11:57:45

CZ
Chápu, že je nutné předobjednávku na KS zaplatit, ale já chci zaplatit CZ verzi ne EN verzi. Z toho jsem zmaten, ale jak píšu, nemám s KS vůbec žádné zkušenosti.
Nebo to je tak, že já na KS podpořím EN verzi a pokud bude 400 těch, kteří chtějí CZ verzi dostanu CZ když ne dostanu EN?
Ale EN třeba vůbec nechci.

15.4.2020 12:00:26 | Upraveno autorem (porovnej)

5.5.
To opravdu chtějí spustit KS 5.5.?
Hned po Frosthavenu a v takové ,ne příliš štastné době? To je sebevražda.

15.4.2020 12:02:19

Vela kkk
Tak ks funguje tak ze ked hru podporis tak ti nebudu hned strhnute peniaze. Tie ti strhne az na konci kampane co je niekedy zaciatkom juna. Takze ty hru podporis a budes si sledovat ako stupa ten pocet cz/sk podporovatelov (Tadeas o tom urcite bude informovat takze to nemusis specialne vyhladavat). Ked sa bude blizit koniec kampane a bude iste ze hru nepodporilo dost cz/sk podporovatelov a Tadeas sa vyjadri ze hra v cz nebude a ty inu ako cz verziu nechces tak jednoducho pred koncom kampane zrusis svoju podporu na ks a o ziadne peniaze neprides. Zato je dobre to na ks podporit hned aby bola situacia s cz verziou cim skor jasna. Moj odhad je ze ludi bude dost a v cz to vide.

15.4.2020 12:13:29

měl jsem dojem,
že ze začátku propagace ks kampaně bylo řečeno nebo někde uvedeno, že aby byla hra vydaná v cz, musí být splněna jedna ze dvou podmínek, a to: již níže uvedených 400 českých zájemců, a nebo vybrán určitý celkový obnos peněz.
Bohužel tu druhou podmínku nikde najít nemůžu, tak je možné, že jsem si ji někde vysnil.

15.4.2020 15:11:51

Čeština pro Euthii
Díky za dotazy, na KS je to napsané v sekci "Other languages". Pro českou verzi hry je třeba 400+ zájemců (ta druhá podmínka pořád platí, myslím, že jsme měli na stránce 200,000 USD).

Upřímně, před COVID-19 jsem si byl docela jistej, že těch 400 lidí prostě bude protože máme něco kolem 450 předobjednávek, ale v téhle situaci to prostě nemůžu vědět a výroba českého nákladu stojí cca 40,000 USD, takže prostě když bude těch lidí jen 200, tak to realizovat nebudeme. (pokud by byla splněná podmínka 200,000 USD vybráno v kampani a aspoň 200 zájemců o českou verzi hry, tak ji vyrobíme).

To, co psal DeskoFanatik berte jako kdybych napsal já. 100% se s tím ztotožňuji. Má pravdu, budeme to sledovat a když by to nevypadalo, tak to prostě zrušíte a nic vás to nebude stát. :-) Díky DeskoFanatiku. :-)
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

15.4.2020 16:01:19

Kdy, co a jak spustit KS?
Upřímně jsme v situaci, že prostě ten KS nemůžeme odkládat a když jsem prošel všechno info, tak to prostě lepší nebude. Respektive bude to lepší třeba za rok nebo dva.

Věřím ale, že to dáme. Otázka je jen jak :D Díky za podporu! :-)
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

15.4.2020 16:03:55

All
Hru sledujem uz od prvej verzie ktoru som ani neviem preco nepodporil. Teraz nastastie prichadza druha sanca takze si to uz nenecham ujst. Pozrel som vsetky videa ktore su dostupne a aj ked som to nikdy nehral myslim si ze je skvela hra. V neposlednom rade si rozhodne musime podporovat talentovanych tvorcov hier, ktory svojej myslienke veria a obetuju jej vsetko. Frosthaven taktiez pozorne sledujem ale primarne chcem cz verziu.

Euthia anglicky. To ci bude alebo nebude v cz nijako nezmeni moj nazor ze tuto hru musim mat. Anglictina na komponentoch je naozaj jednoducha a som si isty ze aj keby sa cz verzia nepodarila (podla mna cz verzia urcite bude) tak je tu kopec sikovnych ludi a mininalne pravidla v cz dostupne budu.

15.4.2020 16:36:55

Pravidla CZ budou na 100%, to je jasné.
Díky DeskoFanatik :-) Potěší to!
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

15.4.2020 16:56:26

pokud hra nebude v cz
tak hru beru stejně, ikdyž anj nevládnu. Podpořím schopné lidi, a vím, že těch peněz litovat nebudu.
Ale samozřejmě budu radši za cz verzi :)

15.4.2020 18:36:03

CZ být musí...

CZ být musí já tomu věřím :) Hra vypadá opravdu luxusně a myslím že dokáže konkurovat i takovým peckám jako je Frosthaven na KS. Držím Tadeášovi palce ...

20.4.2020 11:16:20

i KoA už ví
The King of Avarage v jednom z posledních videí o Euthii mluví, celkem chválí, upozorňuje na možné probémy (nedobré zkušenosti) s Eastar Game Manufacturing!

https://www.youtube.com/watch?v=aOnA-Soy0Pg&list=TLPQMjAwNDIwMjCATiBezQKHgg&index=1

20.4.2020 14:45:36

Díky :-)
Vážím si toho, co píšete a celý tým z toho má radost. :-) Věříme, že to tady dáme a možná i v Polsku, tam se Euthie taky probírá docela často. :-)

Ano, víme o tom. Eastar GM nás ale ujišťuje, že kvalitativně se stále posouvají a budeme je hodně pérovat, aby to bylo co nejlepší. Jeden člověk psal, že byl nespokojený s Eastar GM, že trvalo 8 měsíců než dostal opravené komponenty, ale tady musím říct, že to není na Eastaru, ale na nás. Pokud by něco nebylo v pořádku, tak my řešíme ihned z centrály (domova). :D
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

20.4.2020 18:11:28

Tým Eutia
Byl jsem velmi skeptický k této hře a jejího uplatnění v dnešní konkurenci KS. Po první verzi jsem neviděl smysl tuto hru zkoušet vydávat v širším světě KS - grafika cca 5 let zpátky, dlouhá herní doba a jen karton.

Pak se ale začali objevoval nové kresby a nová grafika z druhé verze a začal jsem pochybovat, že by to svou klientelu přeci jen našlo.

Jsem velmi rád, že jste nakonec zvolili cestu přes Miniatury, já myslím, že u KS je to zcela nezbytné a lépe s tím počítat hned, než je dolepovat dodatečně pod tlakem backerů jako addon, který si pak koupí jen řada backerů.

Výsledná stránka KS vypadá uhlazeně, přehledně a celkem líbivě....forma 24h bonusu u této hry je jistě nezbytná a celkem bude hodně žádaná....předpokládám, že bude v PM jako volný addon pro pozdní sliby, bude to jistě žádané.

Celkově by opravdu mohla ta hra uspět a věřím v to :-) já osobně podpořím jen CZ verzi, v EN už mám podobných her nespočet...beru to jako mnohem zábavnější a bohatší MageKnight, který mě přišel až příliš zastaralý, svazující a omezený.

ADDONY
Zatím tedy žádné nejsou, ale počítám, že po nich v rámci diskuze na KS bude poptávka...zejména mě napadají kovové mince....dřevěné tokeny či plastové gemy asi bude širší veřejnost backerů chtít, ale zde myslím nemají místo, lepší je krásná grafika kartonu.
Rozhodně bude žádaný addon obalů na karty, to začíná býýt docela standard u RPG her.

INSERT
Zkoušeli jste zjistit, co by třeba stála spolupráce s GameTrayz na výrobě insertu? Za mě je to asi TOP systém v dnešní době, který v rámci hromadné výroby KS dává smysl...mohl by to být třeba nějaký SG při překročení nějaké fakt zásadní hranice počtu kusů.
-> nebo třeba jako součást "deluxe" edice, která by byla samostatný pledge včetně mincí, insertu atd s patřičně přidanou cenou. Cena by podle mě navýšení snesla.

SCÉNÁŘE
Moje otázka je, zda jste nezvážili nějakou knihu scénářů? nějaký provázaný příběh? Totiž ten systém hry by to dokázal přijmout, ale stálo by to samozřejmě nemalou práci.
-> v diskuzích u pre-view jsou nějaké scénáře zmiňovány, ale z celého popisu KS stránky není žádná zmínka, zda hra má nějaké scénáře, nebo tak něco

Závěrem přeji mnoho zdaru a budu velmi pečlivě sledovat vývoj KS kampaně!

PS: Máte dobře spočtené poštovné i s ohledem na cla a dph a Brexit? Přijde mi fakt hodně nízké na krabici přes 5kg, bylo by opravdu nešťastné, kdybyste zrovna na tomto finančně vykrváceli!

25.4.2020 12:36:46

Korenar
Doporučuji ti poslechnout Jouob.cast,serii kde Tadeáš mluví o KS. Mám pocit,že u nás teď není většího znalce na KS.
Hlavně ohledně addonů a poštovného.
Myslím,že ta kampaň je super připravena,jen mám pořád strach ,že současná situace může ovlivnit počet backerů.



25.4.2020 13:21:33

Bastacka
Současná situace mě znemožňuje věnovat se koníčkům. Nouzový stav a snížená přístupnost úřadu. Omezené zakázky a finanční nejistota mě zaměstnávají nonstop...Jouob jsem neviděl tak posledních 10 dílů.

Odpovědi mě netrápí, jen jsem napsal svůj názor po prvním shlédnutí draftu KS stránky...ostatní backeři si JOUOB taky nepustí :)

25.4.2020 13:55:36

Korenar
Tys mě nepochopil. Tadeáš tam vysvětluje různé věci ohledně produkce. Třeba proč miniatury nejsou samostatný addon ,ale součást pledge.Pro nás pro backery je to jedno ,ale pro něj je to dost závažné rozhodnutí. Prostě už na konci kampaně bude vědět kolim lidí bude chtít i miniatury a nemusí čekat až na konec PM a riskovat ,že jich nechá vyrobit příliš hodně.
To samé je u poštovného,prostě je dobré si to poslechnout,aby si člověk udělal obrázek,jaké úsilí dá udělat takovou kampaň.


25.4.2020 14:26:45

5 lidi do multi
Najde se tu 5 lidí z Prahy a okolí, co by šli do Multi-Miniature Pledge? V součtu to cenově vychází jako core, akorát s figurkami.

25.4.2020 16:27:20

KS
Prohlédl jsem si video a přečetl nějaké informace a hra se mi líbí a jsem ochotný ji finančně podpořit. Problémem je, že neumím anglicky a netuším jak KS funguje. Přihlásil jsem se na webu euthia.com/cs/ k odběru newsletteru. Dostal jsem se na náhled kickstarterové stránky, ale je jen v angličtině. Takže vím, že KS začne 5.5.2020, ale nevím co proto udělat, abych hru podpořil a získal ji v češtině.

27.4.2020 12:11:24

Nomad
Slyšel jsem dost rozhovorů s Tadeášem. Dokonce mu i psal podobný dotaz a mají v plánu se hráčům, co nemají zkušenost s ks, věnovat a důležitý informace budou mít na stránkách.
Předpokládám, že pro tebe bude nejdůležitější info, jestli bude hra v cz. Když hru podporis 5.5. tak můžeš sledovat kampaň a pokud nebude požadovaných 400 cz podporovatelů, tak to jednoduše zrušíš.

27.4.2020 13:21:21

KS
Přeji autorům úspěch a hlavně pevné nervy :+).
Dnešní otázky na stránce kampaně : když vezmu pledge bez figurek,můžu si objednat draka :+),dostanu figurku grifina když nevezmu figurkový pledge , nelíbí se mi 24hod bonus atd.
Ještě jednou přeji pevné nervy .

5.5.2020 11:31:57

Vybíráme z Bazaru

NAMIJI Collectors edition (KS exklusive PAINTED)
NAMIJI Collectors edition (KS exklusive PAINTED)
Akt. cena: 2490 Kč
Končí za: 12 dnů

Offcanvas