nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Escape Plan

Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TLAMA games
Eagle-Gryphon Games
Autoři: Vital Lacerda
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Po úspěšné bankovní loupeži jste se ty a tví kumpáni stáhli do ústraní a jen tak si užíváte života. Většina peněz je poschovávaná a zbytek jste investovali do různých podniků ve městě. Vše jde podle plánu, než se policii podaří průlom ve vyšetřování. Tvůj bývalý tým ovládne zmatek, obviňování a hádky. Rozhodnete se každý jít svou cestou a zachránit si kůži na vlastní pěst.

Escape Plan je náročnější strategická hra pro jednoho až pět hráčů. Hra se hraje na tři kola, přičemž každé kolo představuje jeden den. V průběhu každého kola policie obsazuje město, jeho ulice a uzavírá výjezdy. Hráči ve svém tahu použijí tři až pět akcí k pohybu po městě, získání ukrytých peněz, najímání gangů a k návštěvám obchodů, kde si mohou koupit převleky, otevírat schránky atd. Vlivem těchto akcí roste pověst hráčů, což jim zpřístupňuje nové schopnosti, ale zároveň se dostávají do hledáčku policie. Třetího dne se hráči pokoušejí opustit město jediným otevřeným výjezdem, ale potřebují mít dostatek peněz, aby za svůj útěk zaplatili, jinak jsou zatčeni, nezískávají žádné peníze a nemohou zvítězit.

Příprava hry:

Příprava hry se skládá z přípravy města, policie, podniků a skrýší, zamíchání karet, umístění členů gangu, času, žetonů akcí a rozdání karet nápovědy. Následně je nutné přípravit také komponenty pro každého hráče.

Průběh hry:

Každé kolo se skládá z následujících šesti fází:

 1. Příjem: V této fázi všichni hráči obdrží příjem podle počtu kostek příjmu na svých deskách.
 2. Hlídka: Zvláštní jednotky v průběhu hry rozmísťují hlídky u výjezdu z města (EXIT) . Čtvrtého dne budou uzavřeny všechny, takže hráči musí uniknout v průběhu třetího dne, dokud je poslední EXIT ještě otevřený. Hráči vezmou vrchní dvě karty z balíčku hlídek a umístí je lícem vzhůru na příslušné pole herního plánu. Třetího dne si líznou poslední zbývající kartu. Jestliže je na pole hlídek umístěna druhá karta, je tento EXIT tímto uzavřen. 
 3. Město: V průběhu hry se pomalu odhaluje podoba města spolu s pozicí policie v jeho ulicích. Hráči můžou využít tyto informace ve svůj prospěch. Počínaje prvním hráčem a dále podle pořadí hráčů, umístí jeden nový díl města z nabídky na herní plán, dokud nejsou všechny čtyři díly, které byly lícem vzhůru, umístěny do města.
 4. Pořadí hráčů: Hráč s nejvyšší pověstí začíná - nehledě na předchozí pozici. Hráč s druhou nejvyšší pověstí je druhý a tak dále v pořadí podle klesající pověsti. V průběhu hry hráčova pověst vzroste a umožní mu zpřístupnit více žetonů výhody, které uvolní místo pro destičky vybavení a karty kontaktů. Ovšem jak jeho pověst poroste, bude se muset vypořádat s více policisty. Na konci hry vysoká pověst sníží výsledné skóre.
 5. Akce hráčů: V každé části dne hráči vykonávají každý jednu hlavní akci podle svého pořadí (a jakékoliv množství vedlejších akcí). Následně se upraví počítadlo pověsti. Hráči mají na výběr z následujících akcí:

  • Odpočinek: Touto akcí může hráč obnovit dostupnost svých vedlejších akcí a zpřístupnit si libovolný nedostupný žeton výhody na své desce.
  • Pohyb: Když se hráč rozhodne pro pohyb, provede následující kroky:

   1. Cestování - Musí se přesunout z jedné lokace do druhé.
   2. Únik - Jestliže se přesunul z jedné lokace na druhou v rámci jednoho dílu města, přeskočí tento krok. Jestliže skončil svůj pohyb na jiném dílu města, než na jakém začal, musí zkusit uniknout policii z každého dílu, který opustil.
   3. Návštěva - Každá lokace zahrnuje sérii kroků, které se při návštěvě vykonají v určeném pořadí a jsou zpravidla povinné. Některé lokace uvádějí seznam možných situací, za kterých nelze danou lokaci navštívit.
 6. Nový den: Během této fáze se připraví hra na nový den.

Útěk z města je možný jen třetího dne. Aby hráč utekl, musí se přesunout na jediný zbývající otevřený EXIT a zvolit si, že chce utéct.

Konec hry:

Na konci třetího dne, kdy všichni hráči utekli (nebo byli zatčeni), hra končí. Zvítězit mohou jen hráči, kterým se podařilo utéct z města. Před konečným vyhodnocením musí každý hráč odhodit jednu kartu kontaktu ze svého adresáře za každou kartu pout, kterou má. Vítězí hráč s nejvíce penězi.

Autor: CzechWin

Mini a promo rozšíření (1)

Vybíráme z aukcí

Creatures of Etherfields, sundrop
Creatures of Etherfields, sundrop
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>