Encyklopedie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Období kolonizace, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, vzdělávací
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Eric Dubus
Olivier Melison
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Ahoj,

hrál už někdo? Podělíte se kdyžtak o dojmy, prosím?

17.2.2023 22:00:14

V záložce Recenze máš hned dva příspěvky ;)

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB a REXher

17.2.2023 23:02:58

…a v záložce Videa 2 další :) 

18.2.2023 10:18:11

@Kew a @anupinka  můžu se prosím zeptat, proč tyto odpovědi? já jsem se chtěla zeptat jenom na dojmy nerecenzentů, to je vše. 

18.2.2023 10:19:44

@Zuuuzan Občas lidi o těchto záložkách neví, tak jsme chtěli pomoct :) A je zbytečné, abych ti např. já vypisovala dojmy (což bych jinak ráda udělala), když je mám natočené na videu.

18.2.2023 10:26:50

Jo a nějaké dojmy jsou ještě v hodnoceních v záhlaví stránky.

18.2.2023 10:27:20 | Upraveno autorem (porovnej)

@Zuuuzan několik docela dobrých je v komentářích u hodnocení :-) Můžu se zeptat, co je na recenzích špatného? Hru jsem hrál 2x a jak recenze od Anet, tak Jendův podcast jsou podle mě dobré a vypovídající.

18.2.2023 10:28:13

 @anupinka dobře, to chápu, já jsem chtěla nad tím trošku prodiskutovat :D tak jsem to asi špatně pochopila

@kubicvak já jsem neřekla, že jsou recenze špatné :D akorát jsem se cítila trochu špatně, když jsem chtěla nad tím prodiskutovat a byla jsem hned ve dvou komentářích odkázaná na recenze :D 

18.2.2023 10:35:59

@Zuuuzan v pohodě:-) 

Zajímá Tě něco konkrétního? 

18.2.2023 10:42:02

Máte niekto odohratých viacero hier? Na hre ma trocha odrádza to, že človek robí v podstate to isté dokola - neohraje sa to? 

19.2.2023 10:33:12

Po niekoľkých hrách sa hra ohraje. Hral som ju 7x a teraz si k tomu sadnem iba preto, že to chce hrať niekto iný. Hra je krásna na stole, je to aj dobrá hra, ale dosť rýchlo sa ohraje. Jediná variabilita je nakoniec v tom, aké karty prídu do hry a ako sa tomu prispôsobiť. Vo výsledku to znamená 250 bodov namiesto 320. 

V tomto by som to prirovnal k Na křídlech. Tam chceš tiež vyťažiť maximum z kariet, ktoré sa dostanú do hry. Tam ma to však stále baví, lebo je tam veľa vecí na kombinovanie. V Encyklopedii sú 4 zo 6 akcií úplne repetetívne. Zoberieš peniaze, pečate, kartu pomocníka, kartu zvieraťa. Ten zvyšok je málo na to, aby sa to neohralo. 

Ale opakujem, hra je to dobrá, len rýchlo príde ten pocit, že už toho nemá moc čo ponúknuť. 

19.2.2023 12:43:54

@VanessJ Hrál jsem zatím 3x (2x sólo a 1x se ženou) a jako na jednu stranu jo, ty akce a celý gameplay se opakuje (ale zas to je prostě stejný u spousty Euroher), na druhou mám zatím stále nutkání to zkusit znovu a třeba lépe. Furt nevím, zda je lepší dělat méně náročné, levnější expedice častěji, nebo ty pokročilé, za více bodů méně často. To samé publikování, žena dělala jen 2, jedno velké, já 4 menší, ale bodově to skončilo 185:196. Ona měla lepší sadu z karet a více bodů z průběhu hry, já za sady kostiček a pak přes jednoho z odborníků či více král. pečetí. Pro mě zatím jedna z těch oblíbenějších her s kostkami (ale Castles of Burgundy jsou jinde). Mám to někde kolem 7,5/10.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.5.2023 15:36:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Dá se to srovnat třeba s Útulnýma doupatama? V jádru mi to přijde podobné, dice placement, sbírání sad.

22.5.2023 17:29:09

Encyklopedie mi přijde zábavnější a hlavně svižnější, Doupata se děsně táhla.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

22.5.2023 18:47:54

Vybíráme z Bazaru

Architects of the west kingdom
Architects of the west kingdom
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 12 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas