Empire of the Sun

xxxxxxxxxo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Empire of the Sun - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 360 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Mark Herman
Stephen Newberg
Rok vydání: 2005
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozmluvte mi to!

Potřebuju argumenty, kvůli kterým si to nekoupím... takže potřebuju slyšet něco ve stylu že bych to nikdy nevytáhl na stůl, že se to nikdy nenaučím a že si to nebudu mít s kým zahrát :)) díky za každé odrazení :)
2.11.2010 23:59:59

Ok.. jdu na to!!
Tak podívej, je to hra, která má naprosto zbytečně velkou mapu. Těch žetonů tam není až tolik a ty karty, které mají sice pěkné ale černobíle obráky taky nestojí za to.
Abych se přiznal, hra , která představuje celou dobu s tím, že máš možnost vyhrát více cestami, taky není úplně ono.
Ne, to nejde... Promin.. ale jdi do toho!!!!! Je to boží hra.. Teď to bude mít tvrdou mapu a ke všemu si splníš sen a tu papírovou dáš na zed. A to nejlepší.. představ si to na stole jak to hrajeme na Warconu. :D To bude pecka...
Když mrkneš na žetony.. no, není to paráda? Láska na celý život... :D Ještě, že mi ty hry slečna neodnesla.. :D To by mi to srdce puklo podruhé! :D
Jo.. až budeme hrát.. Hraju za Japonce.. nebo Amíky? To je jedno.. hlavně aby uměli plavat.. :)

3.11.2010 00:54:57

...
pozdě :D

Ta hra je náááádhernááá!! Mapa je opravdu krásná, ono to myslím dostalo cenu za nejlepší grafiku.. Žetony jsou super, karty jakbysmet.

Tak pokud vím tak jsme už tři trolové, co mají EotS :)

Vinas, už jsi to zkoušel?

1.2.2011 17:33:26

Nezkoušel
Nejdřív jsem se vrhnul na Wilderness War. U EotS zatím jen čtu pravidla.
Ale čekal jsem to horší. Větší problém spíš bude vstřebat všechny možnosti, které hra nabízí, než se naučit pravidla...

1.2.2011 17:37:20

Hm
Tak koukam na herni cas a 360minut? To jako vazne? Jedna hra? To je jak hrat na pokracovani. Dvouhodinove hry mi nevadi ale tohle uz je trochu moc ne? Nerikam ze je to spatne, ale ani velikost pravidel si nedokazu predstavit. Mimochodem chtel bych si to zahrat s nekym!

19.2.2011 21:28:35

BMAJTZ
Pravidla nic hroznýho nejsou.
Navíc šest hodin trvá celá válka v Pacifiku. Když si vybereš jeden ze scénářů, tak je herní čas výrazně nižší. Samozřejmě to neplatí o první hře. Na tu jsem si pro jistotu vyhradil celý den :-)

19.2.2011 21:51:28

VinasSolamnus
Mezi svyma znamyma rozhodne nemam cloveka ktery by byl ochoten tohle se mnou hrat. Jo to bych k te hre musel jeste koupit bednu lahvacu a flasku nejakeho tvrdeho a potom by se nekdo asi prihlasil :-D

19.2.2011 22:04:23

Hraní
Mluvili jsme s Kungpaem o tom, že by jsme se sešli v Praze a dali si učební hru. Žádný termín jsme zatím nedomluvili a vzhledem k tomu, že nás se Sydem čeká Barbarossa, nebylo by to hned ale co se domluvit klidně ve více lidech, vzít to na Palubu??
Mohli by jsme požádat Tondu zda by nám pomohl.. :) A šlo by to rychleji..

20.2.2011 10:53:56

SSZGSA
Mno to me podrz koukam ze Barbarossa jeste o hodinku dele :-D

20.2.2011 12:02:08

BMAJTZ
No, Barbarossa je minimálně vícedenní záležitost, ale ta Krymská část by mohla jít dobře, alespoň nějaký malý scénář.

20.2.2011 12:41:46

BMAJTZ
No, kam se hrabu na tvůj nick! :D Ale ke hrám.. Čemu se divíš? :D Tohle jsou normální časy.. Mě spíš lákají hry kdy se to hraje třeba i na několik dnů.. Třeba Afrika od Berga má napsáno 60 000minut.. :) Ale to jen proto, že to ani autor nedohrál..
A teď uznej, nezní to naprosto nádherně? :D
Třeba poslední sezení u HiS, mi přišlo jako neskutečně krátké a bylo mi líto, že už to po cca 8 hodinách končí.. A nebyl jsem jedniný.. :) Měl jsem chut všechny ukecat na celonoční pařbu.. ale raději jsem mlčel.. :)

20.2.2011 14:11:46

SSZGSA
S cim narazis na muj nick?

Mimochodem nadherne to je ale to si dokazu predstavit u neceho jednoducheho traba ze se sachy hraji na etapy, ale mit nekde rozlozenou tuhle hru by me asi jeblo.

Ja teda nevim, mam rad kratsi hry rekneme 2-3-4 hodinky a potom to zase obmenit. Hlavne me neoslovuji rpg deskove hry kde si clovek postupne vylepsuje postavu, to mi prijde jako snaha dostat se na uroven her pocitacovych. Nevim podle me by deskovka mela byt svizna a zabavna a po par hodinach zase zmena. Nicmene nic to nemeni na tom ze aspon jednou v zivote bych si to zahral.

Add ta afrika, tak to je proste silenost takove hry uz jsou nad me chapani jaky to ma vubec vyznam, hlavne kdo je takovy blazen aby si to zahral. A proc to vubec nekdo vymysli?

20.2.2011 18:18:43

BMAJTZ
Narážím na ten svůj. pač mám taky jen písmenka. :)

Já mám jiný náhled, chci u hry něco zažít a pak o tom týden přemýšlet a ne, jen něco zahrát a pak zase něco a ani na tu předešlou hru nemyslet. Ale každý to máme jinak. :)

Jinak k té šílenosti .. Je to náhodou super.. protože je to tak komplexní, že to musíš hrát už na tým lidí , kde každý se stará o určitou složku armády.. Uznej, že takový štáb velení je super myšlenka.. :) To pak po týdnu hraní jsi naproto pohlcen atmosférou, že řidiči autobusu rozkážeš provést výsadek pasažérů, nebo po průvodčím budeš vyžadovat připojení obrněného vagonu pro svou ochranu.. :) Nestojí to prostě za to??

21.2.2011 01:47:43

Afrika
Já bych to hrál hned :D Mám rád dlouhé hry, kde se mohu vžít do každého kroku svých vojska a kde každé rozhodnutí může být kritické. A proč to někdo vymýšlí? Asi ze stejného důvodu, jako se vymýšlí půlhodinové hry - každá má svou cílovou skupinu. U válečných her cítíš, jak se před tebou odvíjí historie a po jedné hře běžíš do knihovny pro odpovídající literaturu, to ti žádné jiné hry neposkytnou.

21.2.2011 09:16:05

SSZGSA
Připouštím, že jsem asi ještě nedospěl do fáze kdy jsem tohle přesně schopen ocenit. Komplexnost je fajn, ale prozatím na to asi nemám. Většinou se chci u hry odreagovat a kdybych na ni musel ještě týden přemýšlet, tak bych byl při současném množství povinností spojených se školou docela v kelu :-D.

Jako jinak máš pravdu, že s poluhráčem podiskutovat o předešlé partii je docela fajn. Rozebereš kde se dělali chyby a kde naopak. To mám taky rád, jenom ten časový intervam uznávám spíše kratší. Ale jak říkáš. je to individuální.

Mimochodem, můj nick je zkratka.

21.2.2011 10:00:34 | Upraveno autorem (porovnej)

To Vinas
Tak jak jak to šlo? Jsem zvědav..

23.2.2011 13:37:19

Naprosté selhání
Bohužel nijak. Naprosto jsme selhali, propadli jsme lenosti a místo EotS jsme radši hráli Labyrinth: War on terror a karetní Warhammer. Ano, přiznávám, je to kacířské chování :-)
Nicméně doufám, že až to práce opět dovolí, na EotS skutečně dojde.

27.2.2011 22:07:24

EOTS!!! - totální wargasmus
Na první hru doporučuju vyhradit si spíš celý víkend než "pouhý jeden den" :D

Jsem toho pořád úplně plnej! Nevím, jestli mám napsat popis, recenzi, zápís z hraní nebo radši mlčet :D uááááááááá

4.4.2011 20:00:05

KungPao
VŠECKO! :D

4.4.2011 20:02:42

Kto čaká na reprint,tak sa dočkal.

16.6.2022 10:58:36

Jsem nečekal, že součástí bude i scénář South Pacific včetně mapky, co kdysi vyšel z C3i.

-----------------------------------
Autor blogu Války v jednom
www.valkyvjednom.blogspot.cz

30.7.2022 11:40:55

Vybíráme z Bazaru

Tang garden
Tang garden
Akt. cena: 6500 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas