Eldritch Horror: Ztracené vědění

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Eldritch Horror: Ztracené vědění - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Eldritch Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Vydani v CR

Ahoj, nevite jestli se chysta vydani v cestine?

diky za odpoved
14.9.2016 09:53:27

Nevíme :(
A když už, tak za dlouho...

14.9.2016 13:37:20

CZ vydání
Psal jsem přímo vydavateli a odpověď byla že zatím neplánují, záleží prý jak se bude prodávat samotný Eldritch horror.

14.12.2016 07:02:16

Ahoj
Me osobne pristup BF k Eldritchi totalne vytocil. S velkou pompu ohlasovali vydani, ja jsem opet jak vul predobjednal a pak konec .... slus.

Bohuzel samotny Eldritch zas tak velkou znovuhratelnost nemá, chce to minimalne rozsireni Forsaken Lore a alespoň jedno další velke, jinak se to velmi rychle ohraje.

Ja osobne jsem s hrami od BF skončil a dostme mrzi ze jsem se nechal nachytat zase znovu.

Je to s nimi porad dokola to same, ted jsem dost chtěl TIME stories, ale od BF ani nahodou, další rozsireni samozrejme nebudou.

1.1.2017 22:14:36

Jirin
Na jednu stranu trochu chapu tvoje zklamani, ale oni nekdy oznamovali, ze budou prekladat dalsi rozsireni? (Ptam se, skutecne to nevim).
Pokud ne tak tvoje stkani je tak trochu nesmyslne. Oni jakoz to ekonomicky subjekt nebudou venovat prostredky na prodkut o kterem nevi, ze se jim zpetne zhodnoti. Pokud prodeje nejsou takove, aby se jim vyplatilo vydat dalsi pokracovani, tak to delat zkratka nebudou.
Pokud dopredu slibovali, ze rozsireni vydaji mas pravo byt nastvan, pokud ne, je to tvuk krok a riziko, ze to budes muset resit jinak (napriklad zde dostupnym prekladem).
Jinak nekupovat nic od BF je samozrejme tvoje vec a pravo.

1.1.2017 23:50:38

Blackfire
Nikde přece nepsali, že budou vydávat i další rozšíření. Samozřejmě je zde hlavně finanční hledisko, jak se bude prodávat základ. A už konečně jednou pochopte, že když zrovna FFG nebude dělat dotisky toho určitého výrobku, tak s tím nikdo nemůže nic dělat. Buďte už konečně rádi za to, že se k nám dostanou takové hry v češtině (i když je pravda, že překlad se někdy tolik nepovede). Komu se bude Eldritch líbit, tak si koupí i další rozšíření třeba v angličtině a udělá si ke kartám přelepky zde ze Zatrolenek. Překladatelé zde odvádí tak skvělou práci, že jsem si mohl zahrát takové hry, ke kterým bych se běžně nedostal.

2.1.2017 01:54:48

Nazor
Ja s tím mám tak nějak všeobecně problém. Rád bych podporoval české vydání, ale pokud nevycházejí dál rozšíření, tak bohužel budu kupovat vše v angličtině. Je to takový začarovaný kruh. A u Blackfiru ten problém mám nejvíc. Třeba Star Realms. Tak slibovali a slibovali a nakonec nebude nic. Respektuju, že potřebují vydělat. Ale pak se zase musí smířit s tím, že spousta lidí půjde do ENG verze. A třeba Rexíci se snaží vydávat mnohem víc rozšíření.....Takže asi tak

2.1.2017 08:52:03

Souhlas
Blackfire samozřejmě nemá žádnou povinnost rozšíření vydávat. Ale já s jejich českými verzemi po zkušenosti s Eldritchem budu velmi opatrný. Forsaken Lore je typ rozšířeni, který je k základu celkem třeba a po jejich oznámení, že nabídku na počeštění tohoto rozšiření odmítli jsem si uvědomil že koupě českého základu byla chyba. Omlouvám se za nekorektní komentář, ale měl jsem z té jejich zprávy pocit, jako by se tím dokonce chlubili...
Překlady zde na ZH jsou perfektní, včetně karet v grafice. A pokud jsem touto politikou Blackfire stejně odsouzen k přelepkám, budu opravdu příště čekat na český základ?
Nemusím mít u každé hry všechna rozšíření, ale EH je bez FL poloviční.

2.1.2017 16:18:02

to Kublaj a Mitogar
Je pravda ze nevim o tom ze by to nekde oznamovali a samozrejme mají pravo na to si delat co chteji. A koneckonců jsou to také oni kdo nasledne nese dusledky svých rozhodnuti a jaky image sve firmy buduji a budovat chteji.

Ja z jejich jednani dobry dojem nemam, podobny problém byl u Arkhamu kde nakonec alespoň 2 další rozsireni vysly. Problém s Eldritchem je ten, ze to opravdu vypada jakoby Forsaken z neho byl nasilne vztrzen a samotny Eldritch pak trpi malou znovuhratelnosti.

Myslim si ze by bylo byvalo fer kdyby před vydanim Eldritche rekli ze další vydavani
dodatku je krajne nepravdepodobne, btw so jsem se jen tak pro zajimavost ptal v prodejnach tak mi rikali ze prodeje Eldritche jsou velmi dobre, tak nevim co si o tom myslet.


BF proste sluší vydavani her která nemaji další rozsireni, u mne a několika dalsich známých jiz jejich politika vede k tomu ze Eldritch byl poslední hra kterou jsme od nich koupili (resp.posledni hra s rozsirenimi). Tesil jsem se na TIME stories a Zombicide, ale nejdeme do toho, jedine az po kompletním vydani s dodatky.

Btw, jsem rad ze vydavaji hry v cestine, je ale třeba to delat dobře, vydavani zpusobem ala "Eldritch" delaji trhu s hrami medvedi službu. Docela mne napr.stve, ze REXhry vydaly Blood Rage a BF okamzite skocil po MiniCoolOrNot a mají prava na cesky trh. Skoda ze ho nemaji REXhry nebo někdo jiny, ty hry by pak vychazely tak jak mají.


3.1.2017 10:44:20

.
A to ze Forsaken Lore je velmi dulezity pro Eldritch samozrejme není chyba BF ale FFF, to ale snad nemusim zdurazovat.

3.1.2017 10:45:59

JirinJirin
Chápu, jak to myslíš a rozumím ti. Já mám taky hry od Rexíků rád a kupuju je, abych je podpořil. Stejně tak se snažím podporovat Blackfire nákupem her v češtině. Pokud se nebudou prodávat jejich hry, tak další překlady nebudou. U některých her se jim překlad tolik nepovedl, to je pravda. Oni by třeba i Forsaken Lore vydali, ale nelze k tomu jen tak donutit FFG, aby pro nás v ČR tohle udělala. Musí se počkat, až se budou opět tisknout cizojazyčné verze někde v Číně.
Mám pocit, že jsou již podklady pro další příběhy Time Stories přeloženy, jen prostě není znám termín dalšího tisku a tak nechtějí nic slibovat. Jsme prostě pro některé vydavatele příliš malý trh.

3.1.2017 12:26:01

Trochu OT
Nějak se moc nechci vrtat v tom, proč ještě BF něco nevydal atd., nakonec tomu vůbec nerozumím; nevím jak to chodí, tudíž to ani nebudu posuzovat.

Co posoudit můžu je ale kvalita jejich překladu, a tu bych řešil především. Tolik mi nevadí, že se mi bude dva roky válet doma Eldritch jen v základu, ale úplně mě dopaluje jak je ten překlad odfláklý (a to Eldritch patří k těm relativně dobrým). Vždyť tam některé karty vůbec nedávají smysl. Některé překlady od BF působí dojmem, že si je po sobě autor překladu ani nepřečetl a už teprv neprošli ani jazykovou korekturou. Nechápu proč si neobjednají na překlad deskovkáře, nebo si prostě nekoupí nějaký ověřený překlad, který už visí tady na ZH od jeho autora. Nevím, zda je to právně, obchodně atd. možné, třeba to je utopie a já jsem úplně mimo, ale koneckonců dosavadní překlady BF taky dost často prý končili u externistů...

Ať si s tím Forsaken lorem dají klidně načas, hlavně ať ho udělají kvalitně. Jinak ať se do něho nepouští vůbec (čehož se dost obávám :(...).

3.1.2017 15:22:39

reprint -> Mitogar
no Forsaken lore aj Strange remnants boli nedávno reprintované - môžeš si to overiť na FFG stránke
Ja som si už tieto rozšírenia nakoniec kupil v angličtine ale štve ma keď musím mixovať české a anglické vydanie. Musím sa zamýšľať nad klúčovými slovami v angličtine aby som to neplietol. A polepky a podobné veci to neriešia - to takmer zdvojnásobí cenu hry. Veľmi som zvedavý ako to BF poriešia pri Zombicide , či zase ostanú len pri základnej hre, lebo tie doplnky hlavne Wulfsburg a bosovia trochu dplnajú hrateľnosť

3.1.2017 15:32:59

Njn
Ja si myslim ze by bylo proste fer proste oznámit ze to delat nechteji a hotovo. Napr.jak to ted aspoň udelali s Arkham LCG, mnohem lespi reseni nez kdyby vydali zaklad v CZ a pak to nechali byt, resp.mlzili a mlzili.

Vzhledem k tomu ze hodne lidi vcetne mne cekalo ze s Eldritchem chteji zacit poradne aby se neopakovalo to co u Arkham Horroru a napravili si povest, je dnes hodne lidi zklamanych a BF ztratili duveru uz definitivne.

Pritom staci jasne oznámit co delat chci a co ne. Sami vidíte ze BF co se tyce Eldritche mlzi dodnes.

Jak jsem psal, realny důsledek je ze ja a mi další kamaradi uz do her s rozsirenimi od BF proste nejdeme. Jedine az po vydani tech rozsireni. Ted napr.TIME stories a Zombicide.

Otázkou je jestli si ovšem většina uz rovnou neporidi UK verze.

Docela by mne zajmalo jestli to BF stoji za to a jestli si to vůbec uvedomuji ze se takhle proste neda komunikovat.

6.1.2017 10:09:42

...
U EH se vyjadřují dost jasně.

Rozšíření bude, pokud se prodá rozumné množství základu. Přeci nebudou kupovat od FFG 2000 krabic Forsaken Lore (cca minimální náklad), když prodám jen 1 000 krabic základu a další 1000 se mi válí ve skladu (to není informace o prodeji EH, jen přirovnání). Prodejnost rozšíření oproti základu je u každého dalšího rozšíření prý poloviční (na úrovni FFG, nikoli BF)...

Čekalo se na Vánoce, to psali BF všude několikrát. Reprint FL byl těsně před Vánocema a prodeje do té doby nebyly zázračné natolik, aby to nepředstavovalo riziko, takže se rozhodli opravdu čekat,co ty Vánoce udělají. Teď se so asi vyhodnotí a případně se bude čekat na další tiskové okno.

Co více za informace byste chtěli lidi?

6.1.2017 10:29:54

Kurdt57
Tohle všechno chápu....a právě proto, že je to tak malá pravděpodobnost, že do toho půjdou, už pojedu všechno v angličtině. Bohužel. Začarovaný kruh.

6.1.2017 11:53:49

Kurdt57
Co bych chtěl?
No já bych chtěl raději vyjádření od BF než spekulace od Kurdt57:-)

6.1.2017 13:22:13

...
Nejsou spekulace. Vše info od nich z jejich FB, jinak bych to asi nevěděl. Stačí se zajímat a sledovat zdroje, které používají.

6.1.2017 14:06:57

Kurdt
Tak to se omlouvám. Tvůj odhad minimálního nákladu a úvaha nad tím, co se "asi" stane po vánocích rozhodně nejsou spekulace :-)

6.1.2017 17:10:30 | Upraveno autorem (porovnej)

že by?
"Blackfire - svět her a zábavy: Vydání FL je více než pravděpodobné ještě letos. Pokud ho bude FFG vyrábět, tak se připojíme k ostatním neanglickým verzím."

9.2.2017 10:43:40

Yop
pozdě ... na základě předešlých info jsem již pořídil v AJ

Edit: dejte vědět, zda se plánuje i nějaké větší ;)

9.2.2017 10:55:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Pozdě
Podle mého názoru, špatné manažerské rozhodnutí. To rozšíření je tak důležité (zpětně i pro prodej základu), že to mělo být už dávno.. Nyní se toho prodá méně než by mohlo a zase to bude vypadat, že každému stačí základ..

9.2.2017 19:11:39

Svobi
Souhlasím s tímto názorem. Nicméně já už si asi počkám.

9.2.2017 21:36:18

Potvrzuji
Ja cekam vylozene na Forsaken Lore v CZ, pak koupim i zaklad.

8.3.2017 13:23:16

bude
Jakmile dají FFG k dispozici podklady pro lokalizaci a termín příštího tisku, jdeme do toho.

8.3.2017 17:18:29

Michal BF
Výborně, výborně...
Jen aby to bylo co nejdřív :).
A snad tím lokalizace Eldritche neskončí...

8.3.2017 23:54:11

Vybíráme z Bazaru

Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Odhodlaní: Normandie + 3D tisk vojáčci
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas