Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

solo hra?

Da se to rozumne hrat v jednom?
24.6.2016 12:01:09

cartas
V jednom s více vyšetřovateli určitě ano.

24.6.2016 12:12:05

Solo
Jasný! Určitě doporučuji alespoň dva vyšetřovatele. S jedním je těžké pokrýt větší čas mapy, takže častěji záleží na náhodě, kde se ti co objeví...

24.6.2016 12:21:32

solo
určitě. beru 4 vyšetřovatele. občas je to i lepší, páč ve více hráčích chce být každej ten nejlepší (alespoň v naší partě) a ten komu to moc nevyšlo nebo neměl dobrou postavu, chce radši zdechnout a vzít si novou :-)

24.6.2016 12:47:36

...
Ve hře není žádná tajná informace, takže je to v jednom naprosto bez problémů. Ideální je hrát za 4 vyšetřovatele abys nějak rozumně pokryl herní plán, protože se většina věcí objevuje náhodně. V menším počtu vyšetřovatelů se neustále někam ženeš(to sice platí i ve 4+, ale tam si aspoň občas můžeš dovolit i nějaké jiné akce).

24.6.2016 12:55:18

jeden za vice postav
a je to hratelny v tom smyslu, ze pak nemas schizu kdo je kdo? Tj. dokazete se rozumne vyznat v prednostech jednotlivych postav?

zachranare, pandemic i pana prstenu (toho hraju za dva hrace) si umim predstavit. Je tohle srovnatelne?

27.6.2016 11:55:37

solo hra
Dá se to hrát sólo za 2 postavy, za 4 už si to nedovedu přestavit a prožitek z postav jde prudce dolů a už to zavání pouze mechanismy jak vyhrát a ve hře není žádná atmosféra.
Hra ve dvou je hratelná tak na půl, páč tak v polovině her už víš, že nemůžeš vyhrát - 2 postavy nestihnou řešit celou mapu a smrtící dlouhodové události.

27.6.2016 13:04:25

počet postav
Já jsem to hrál jak za dvě postavy, tak za čtyři.

Udržet informace o čtyřech postavách není žádný problém a nepřišlo mi, že bych si nějak ubral na atmosféře nebo hrál jen "na mechanismy". Naopak za čtyři postavy mám o dost lepší pocit ze hry, lepší kontrolu mapy. Postavy se hodně odlišují povoláním a mají nějakou speciální akci/schopnost. Není toho tolik, že by sis to po pár kolech nezapamatoval. Navíc je to logicky udělané, takže schopnosti i statistiky odpovídají postavě - voják, námořník, herečka, hudebník atd.

27.6.2016 16:10:55 | Upraveno autorem (porovnej)

solo - dva vyšetřovatelé
Přidám svou zkušenost: po třech hodinách sem to vzdal - 4 mýty zbývající, dokončeny dvě záhady, ale předzvěst zkázy na nule. Problém jsou brány, které se otevírají neuvěřitelně rychle a já je nestíhám zavírat, důsledkem čehož je samozřejmě rychlý posun žetonu předzvěsti. Kvůli zavírání bran jsem schválně vybral agentku s vysokou vůlí a vědomostmi, což se projevilo naopak na nízké síle, takže nedokázala zabít ani kultistu. Druhý investigativec-čistič tak musel chodit s ní, tudíž zase chybí jinde. Když se do toho přidají zvěsti (dvě na začátku, třetí přišla s mýtem "pokud nemáš rumor, vytáhni z krabice a vyřeš"), myslím nakonec, že jsem se dostal ještě daleko :D
Zajímalo by mě, je-li tady někdo, kdo vyhrál hru se dvěma postavama před probuzením prastarého a podělil by se o zkušenost ;)

16.9.2016 13:21:25

...
Hrával jsem solo se dvěma, když jsem si chtěl osvojit mechaniky... Azatotha jsem porazil vždy s přehledem a s velkým předstihem, druhého Prastarého (Yog-Sothoth?, nevím jméno :)) jsem porazil tak z 50% procent, další jsem sám nezkoušel. Je to mnohem těžší než se čtyřma, ve čtyřech vyhrávám průměrně tak z 80%. Chce to rozšíření pro vyšší obtížnost - a fakt nevím jestli budu mít trpělivost čekat na češtinu (pokud vůbec nějaká bude)...

16.9.2016 14:20:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Durin
Mrkni do FAQ, na poslední stránce jsou varianty referenčních karet pro hráče, takže si můžeš navýšit obtížnost hry.

16.9.2016 14:36:21

Froggery
Co se týče odstraňování lehkých karet, je to zajímavé, ale bohužel se tím pak snižuje znovuhratelnost (ještě míň karet, víc opakování). To se zvěstmi je dobrý. Ale i tak asi budu odkázán na tvé překlady expanzí :) (tím nechci říct, že jsou špatné, naopak, jsou pravděpodobně lepší než by byl jakýkoliv překlad od BF ;)).

16.9.2016 16:08:51

Durin
Myslel jsem tu změnu referenčních karet, pro 4 hráče je pak změna, že se objevují 2 brány.

Viz https://boardgamegeek.com/thread/1507453/revised-reference-cards-update-now-considered-vari

Jinak dík, Forsaken Lore a Mountains of Madness jsou hotové, u Strange Remnants začnu snad brzy ladit hrubý překlad a dávat to do grafiky.

16.9.2016 16:35:38

Froggery
Aha :).

Za ty překlady by sis zasloužil svatořečit. Iä! Iä! Froggery! :D

16.9.2016 17:15:01

Vybíráme z Bazaru

ISS Vanguard Core Pledge EN
ISS Vanguard Core Pledge EN
Akt. cena: 3990 Kč
Končí za: 9 dnů

Offcanvas