Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

česká verze

myslíte, že výjde českámutace této hry?
6.12.2013 16:51:41

Novinky

Nějaké novinky ohledně dalších rozšíření nebo je mrtvo? :)

1.2.2019 13:55:02

nechci být zlým prorokem,
ale řekl bych, že novinky nesou jméno AH3...

1.2.2019 14:01:21

Honzy
Nečekejte stále na něco, co už asi nepřijde. Máte tu ke všem rozšířením překlad od Froggeryho, tak kupujte a hrajte. A hlavně se dobře bavte ;)

1.2.2019 14:24:09

Honzy
Přesně tak, jako kdybych měl čekat, tak to nikdy nebudu mít kompletní ;) a překlady jsou super, díky tomu mám všechna rozšíření

1.2.2019 14:54:45

Rada
Máte kdyžtak nějakou radu kde překlad vytisknout a taky jak? Asi by bylo fajn na nějaký tvrdší papír a potom to nalepit na původní kartu? Nebo máte obě karty nějakých obalech na karty a ve spodu anglický a na tom jen vytisklý český? Děkuji za rady :)

3.2.2019 21:58:41

Honzy
Nechávám si to tisknou barevně na profi tiskárně v copy centru, případně pokud máš doma nebo v práci kvalitnější tiskárnu, na klasickou tloušťku papíru. Někdo používá i samolepící papír, já zásadně ne. Nechci si tím poškodit samotnou kartu a tak jen vložím papírový překlad na kartu a šup s tím do obalu. Pokud je někdy v překladu chyba nebo špatná formulace, tak můžeš vždycky zkontrolovat originál.

3.2.2019 23:26:51 | Upraveno autorem (porovnej)

Obaly a papír
Jasně, takže na standartní papír někde profi nechat vytisknout - je to tady asi ke stažení normálně na tisk v A4 že? Poradil bys mi ještě jaké typy konkrétně těch sleevů? Jsou tam tři druhy (malé kartičky - předměty, větší - mystéria, a velké - vyšetřovatelé + monstra).

4.2.2019 13:18:32

Tisk a obaly

Nejlepší je si to vytisknout na matný fotopapír (fotopapír je důležitý aby držel barvy protože na normálním ta kvalita nebude tak dobrá). Gramáž cca 90g/m2 a víš (čím víc tím vetší jistota kvality tisku ale zas i větší objem kartičky) Já třeba teď tisku na 120g/m2 a dřív jsem i dělal 170g ale taková hra typu Eldritch kde je karet moc je lepší tu gramáž nepřehánět. Pak je nejlepší karty vystřihnout (použít i zaoblovačku rohů ať je to hezký a vložit do obalu s normální orig kartou). Kde rub je orig a líc překlad. Nejlíp bez lepení. To je asi nejjednodušší způsob kde nic neničíš. Jinak obaly jsou následující

malé karty - Žluté FFG US Mini (41x63mm)
velké karty - Zelené FFG US Standard (57x89mm)
no a na karty vyšetřovatelů a monster se dají koupit na Ebay MTL Card Sleeves (102X128mm)

U žetonů monster a hrací desky jsem použil nalepovací fotopapír co nejlepší kvality a vystřihl a přelepil popisky (vypadá to skvěle) Tady ještě musím moc poděkovat Froggerymu za vyčerpávající a luxusní práci....

4.2.2019 13:38:46

Obaly
Na vyšetřovatele a Prastaré se dají použit i obaly Paladin Ragnelle, já je mám z KS, ale koukal jsem, že některé obaly od Paladinu se už u nás prodávají (fantasyobchod, planeta her), třeba by se dalo domluvit, aby daný obchod dal do nabídky i tyhle, dají se použít i na hrdiny do Descentu.

GeneralX díky :)

4.2.2019 13:55:03

Obaly

..každopádně tyhle se dají v poho koupit. Ze Slovinska. Poštovné v klidu...

https://ebay.us/IcKI3x

5.2.2019 09:41:01

Chybna strategie
Podle me na to jde Blackfire vylozene blbe. V cene hry by meli mit zapoctene automaticky naklady na vydani prekladu 2 mensich rozsireni. Takto se toci v kruhu. Lide po zkusenosti s koupi zakladni hry, kde nevyjdou lokalizovane rozsireni si nove zaklady nekoupi, dokud nevyjde dostatek rozsireni (napr muj pripad).

Tim padem se neproda dostatek zakladu, aby se vydaly lokalizace nejakeho dalsiho rozsireni. No a i pro babicky, dedecky, kteri kupuji vnoucatum deskovky by takovy pristup prinesl ulevu, protoze by automaticky vedeli co maji dalsi rok koupit k narozeninam nebo vanocum.

8.5.2019 12:36:19

p_lichnovsky
Když započteš do ceny hry rozšíření bude pro lidi, které nějaká rozšíření nezajímají a to je tak minimálně 90% kupujících dražší než jiné konkurenční hry a bude se hůř prodávat. Lidí, kteří nekoupí český překlad kvůli tomu, že tuší, že se nevydá moc rozšíření je naprostý zlomek, který vydavatele jako je BF nemusí zajímat. Jinak myslím, že zrovna Eldritch se neprodává nějak špatně, ale BF už přesouvá pozornost k novějším titulům a rozšíření prostě nejsou takový vývar jako prodej základu nového Pána prstenů nebo Arkhamu třetí edice, takže chápu, že udělají jedno dvě rozšíření a dál to neřeší

8.5.2019 13:09:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Nesouhlas,

výrobní cena menšího rozšířeni je tak 200 Kc a to včetně nakladu na překlad. Rozdíl, jestli zaplatím za novou hru 1500 Kc nebo 1900 Kc je prostě při pořízení nové hry marginální, protože pořád je to dost peněz, ale když se kupuje dárek pod stromeček, tak se zavřou obě oči a člověk ty peníze obětuje.

EH je navíc specifický, že bez prvního rozšíření prakticky nemá vůbec žádný smysl, je to vlastně 1 hra uměle rozdělená do 2 krabic.

S tou pozorností upřenou jinam máš asi pravdu, ale o to více naserou hráče, protože je vidět, že je lepší si počkat 2-3 roky, až jak to s tou hrou dopadne ve finále a potom případně investovat svoje love. Navíc je to potom pro hráče i výhodnější, protože hru kupuje laciněji, než při vydání. Tedy pokud netrpí obsesivní poruchou vlastnit vše hned při vydání.

Jinak v mém okolí se pohybuje tak 5-6 lidí co mají shodný přístup (neřekl bych, že se jedná o marginalní počet hráčů). Buď si koupí celou anglickou verzi a na český překlad kašlou, nebo vyčkávají, až podle toho, jak se zachová vydavatel k češtině dodatků. Je třeba si uvědomit, že stále anglicky umí tak dobře pouze část populace a ještě menší část populace umí anglicky tak, aby si hru užili (prostě protože se používá specifická slovní zásoba).

Za mě si Blackfire systematicky podřezává pod sebou větev, protože lidí nutí buď, ať se porozhlédnout po jiné hře nebo ať se naučí anglicky tak, že je nebudou potřebovat.

8.5.2019 15:04:48

To jsi mě pobavil
minimálně 90% lidí tady na Zatrolenkách si kupuje hru po vydání. O tom to tady je. Počkat 2-3 roky na hru? To je nepředstavitelný:-)

Nechápu, proč se pořád řeší rozšíření, když stejně většina lidí přiznává, že hry co má doma nehrála ani desetkrát. To vážně potřebují rozšíření?

Já si teda raději koupím novou hru než rozšíření ke staré. A možná to takhle vidí i vydavatelé.

8.5.2019 16:12:59

p_lichnovsky
Tak do pozadí cenových nákladů nevidím, ale prostě si neumím moc představit, že začneš do ceny základu promítat už dopředu nějaká rozšíření, nevíš kolik hry se prodá, zda bude pro rozšíření následně odbyt a nebudou ti blokovat sklad, kde bys mohl držet něco co pofrčí daleko lépe a rozprodá se během kratší doby, pokud chceš dělat byznys není nutný nějaký fan-service, který ocení zlomek lidí a ty na tom tolik netrhneš, to že se prodává zlomek rozšíření proti základu je známá a celkem pochopitelná věc, to že to některé firmy mají nastavené trošku jinak a jdou do věcí i s vyhlídkou problémových zisků je fajn, ale asi nemůžeš čekat že to tak budou dělat všichni. Taky je vždy otázka jaké podmínky má výrobce, kolik je minimální náklad atd.

To, že je Eldritch i další hry od FFG koncipován tak, že tam je prostě pro plný zážitek nutné mít rozšíření je naprd, ale tak zrovna u Eldritche to BF dodalo, tím to pro ně klidně může hasnout, další rozšíření by se prodávalo ještě hůř, takže celkem chápu, že tam nevidí nutnost se tomu dál věnovat. Kolik bude lidí co budou s nákupem hry několik let čekat? Běžní lidé to opravdu neřeší, hráči si buď tu hru koupí zahrají a pošlou po čase dál nebo si koupí originál, ale takových bude proti zbytku zlomek.

Musíš to brát tak, že se pohybuješ mezi hráči, jsi v nějaké komunitě a máš pocit, že to tak vnímají všichni, jenže tyhle hry se nejčastěji prodávají tak, že někdo přijde do krámu a koukne na obrázky na krabicích případně si nechá poradit od prodavače, nebo mrkne na heureku co se zrovna prodává, ale nejsou to lidé co by hry a situaci kolem nich nějak víc sledovali, pokud by hra nebyla česky normálně v krámě, nikdy by se o ní nedozvěděli ani by o ní neuvažovali. Kdyby si BF podřezával dlouhodobě větev asi by jim ty prodeje šly za ty roky co fungují tak jak fungují dolů a museli by se nad tím zamyslet, ale opak je pravdou, nepřijde mi, že by se třeba nový Pán prstenů prodával nějak špatně, přestože asi všichni víme, že ta podpora prostě nebude kompletní, ale ta značka to v krámech bez problémů prodá. Já taky nejsem zrovna milovník BF, nelíbí se mi jejich přístup, ale z obchodního hlediska jim evidentně funguje a tlak na nějakou změnu tam fakt nebude.

8.5.2019 16:22:11 | Upraveno autorem (porovnej)

Bacil
Nevim jak jsi dosel k tem 90 %, ja bych videl, ze je cela rada lidi, kteri sem chodi pro nazory, kdyz potrebuji koupit nejakou novou hru. Typicky se jedna o lidi 30+, co maji deti -> nemas cas kupovat si hry hned a ani k tomu neni duvod, protoze hrajes pouze obcas s prateli. Minimum z nich se pak zaregistruje.
Lidi co nechteji cekat jsou vetsinou studenti, co maji dost casu jej utapet ve hrach, taky jsem to tak delal, ted uz to proste neni mozne. Nejdriv Te pripravi o cas prace a pak rodina.
Treba EH byl umele rozdelen do 2 beden a pokud bys mel jen zaklad, tak se Ti pri 5 hrani zacne dost opakovat. Za ty prachy by proste nestal a pokud si a hru musis vydelat, tak zacnes vazit, jestli si koupis neco, co Te po 10 hrach prestane bavit. Kdyz jsou k dispozici smysluplna rozsireni jako u EH, tak je to o necem jinem a vyplati se do hry investovat.

8.5.2019 20:50:20

Froggery
Myslim, ze aby se to dalo rozumne rozseknout, tak bychom potrebovali controlingova data z BF a pripadne jeste z Albi a ty proste nemame. Ja to beru tak, ze pouze spokojeny zakaznik, je zakaznik, ktery je ochoten delat business znova s danou firmou. BF neni jedina a ja napr. nemam zadny duvod, proc si kupovat hry od BF, kdyz vydavatelu je tady vice a skoro ke kazde hre je alternativa od jineho vydavatele. Napr. pro me je to duvod proc si za rok nebo za 2 radsi koupit Gloomhaven od Albi nez Stredozem od BF (mimo jine).

8.5.2019 21:10:32

p_lichnovsky
Vůbec jsem nemyslel lidi, co se tady neregistrují a hledají hru pro děti. Zatrolené hry pořád beru jako komunitu hráčů, kteří se o hry aktivně zajímají. Stačí sledovat diskuze. Když vyjde nová hra, diskutuje se o ní, řeší se pravidla, překlad, kvalita komponent. A po pár měsících nebo týdnech to prostě utichne.

Ani s EH s tebou nesouhlasím. Tu hru mám od té doby, co vyšla v češtině, nahráno 30-40her a nemám potřebu si kupovat to "povinné" rozšíření.

8.5.2019 21:45:21

bacil
Tak to tě obdivuju, obvykle sme to hráli v 5ti a už po pár hrách to bylo zatraceně cítit, ještě že jsem si rozšíření pořídil a počeštil i to další díky Froggerymu.

9.5.2019 09:13:39

Bacil
Ja tedy nevim, ale v zakladni hre mas u kazdeho prastareho 4 mysteria. Pro vyhru potrebujes vyresit 3. Tzn. po ctyrech hrach uz se Ti to zacne opakovat. Prvni rozsireni totiz obsahuje obrovske mnozstvi materialu (cca 50%) k prastarym ze zakladni hry. Bez nej je Eldritch polovicni.


Preklady
Jinak dnes mi prisly obaly z https://mtlsleeves.com/
za 3 dny a to vcetne tech na prastare. Takze muzu doporucit. Jedna se o slovinskou firmu, ceny velmi prijemne.

20.5.2019 11:37:41

Vybíráme z Bazaru

Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Příšerky ze skříně od Granna s obaly karet
Akt. cena: 150 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas