Eldritch Horror - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Corey Konieczka
Nikki Valens
Richard Launius
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Arkham, Eldritch, Arkham LCG?

Ahoj, 

koupil jsem nedávno Cthulhu death may die a strašně mě to baví, koukal jsem na gameplaye a pravidla pro tyto další tři hry a nevím pro kterou se rozhodnout. Co byste mi doporučili pro dobrý příběh, herní dobu do 3h a lehčí mechanismy? Panství určitě nechci, nechci deskovky míchat s appkou :)

14.2.2022 15:19:17

Nejlíp podaný příběh má z těhle věcí karetní Arkham, má to kampaň, která odvypráví příběh, který se i mění podle dosažených výsledků. Ale je to LCG a to pokud si chceš užít, znamená větší investici, a pravidla asi chvíli dají, než se zažijí, deskový Arkham druhá edice i Eldritch jsou hry, kde nějaký příběh vzniká spíš samotným hraním - díky kartám střetnutí, základ je vždy stejný, parta vyšetřovatelů bojuje proti některému Prastarému, u Eldritche se aspoň mění a upravují tematicky některé karty, aby jejich texty reflektovaly povahu Prastarého. Arkham třetí edice, je takový zvláštní mix mezi Eldritchem a prvky z karetního Arkhamu, mě osobně vůbec nesedl, mám z něj takový Pandemic feeling, ale zas je tam snaha dostat do toho příběh prostřednictvím scénářových karet. Za mě tedy příběhově nejlepší Arkham LCG, pokud chceš něco levnějšího tak herně mám velmi rád i Eldritch Horror, i když i tam prospěje mít tak dvě tři rozšíření, aby se hra zpestřila.

14.2.2022 15:27:41 | Upraveno autorem (porovnej)

super díky, právě mě nejlíp taky vycházel ten Eldritch. Nechci do toho zase rvát moc peněz, drahých her už mám doma dost :D

14.2.2022 15:53:53

Hrál jsem Eldritch a 2. edici Arkhamu a zvolil jsem Eldritch

14.2.2022 19:34:10

Souhlas. Eldritch je podle mého po karetce nejlepší volba. Dle tvého zadání nejspíš jasný favorit.

15.2.2022 11:22:49

vzal jsem nakonec tu karetku :D děkuju všem :)

16.2.2022 15:50:32

Vybíráme z Bazaru

Běsnění drákuly
Běsnění drákuly
Akt. cena: 310 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas