Egizia: Shifting Sands

xxxxxxxxoo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

Egizia: Shifting Sands - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: strategická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Stronghold Games
Autoři: Acchittocca
Antonio Tinto
Flaminia Brasini
Stefano Luperto
Virginio Gigli
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Hral už niekto? Podeľte sa o dojmy.
8.4.2020 10:12:29

vizuál
Původní Údolí králů bych stále zařadil do top 5 her co jsem kdy hrál, u této verze je vizuál krokem stranou, nicméně spíš by mě zajímalo jak dopadly změny pravidel

8.4.2020 11:18:26

Změny pravidel
Snad proběhlo vyladění karet. Pro mě je Údolí králů krásná ukázka toho, jak jedna špatná karta dokáže rozbít celou hru. Nevím, jak ve více hráčích, ale ve dvou ten, kdo dostal za 10 bodů další bod, vždycky vyhrál, protože to znamenalo většinou 15 bodů úplně za nic.

8.4.2020 12:12:09

bacil
Pokud vám ta karta vadí a ano, je hodně silná, tak můžete hrát přeci bez ní. (Stejně tak je přehnaně silná ta karta, co vám dovoluje si líznout 2 karty sfingy navíc.)

Ale také jsem zvědav, jestli tam došlo k nějakému vybalancování.

8.4.2020 12:37:24

Dojmy
Původní Údolí králů jsem hrál 2x, tak nemůžu srovnávat úpravy, nicméně takhle edice se mi moc líbí. Hráli jsme asi 6x ve 2 hráčích a vždycky to byl boj do posledního bodu. Nebude to nejoblíbenější hra, ale rozhodně si ji kdykoli rád zahraju.
Graficky nevím, nejsem náročný, ale hra se mi líbí :)
Na druhé straně plánu je také původní, neupravená verze (v nové grafice), ale tu jsme ještě nehráli.

8.4.2020 12:46:42

...
Hral som ako starú, tak aj novú verziu a čo sa týka vizuálu, tak nové vydanie hry je nadherné. Samozrejme toto je vec vkusu. Celkove si ale myslim, že tu ani tak nešlo len o reedíciu starej Egizie, ale o vydanie novej prepracovanejšej hry Egizia: Shifting sands. Herný plán má dve strany, na jednej je stará verzia Egizie a na druhej nová, pričom nová ponúka úplne nové možnosti, množstvo nových kariet a keďže hra je postavená na základoch starej, tak aj niektoré učesané mechanizmy. Musím ale povedať, že k novej hre sme sa ešte herne nedostali, len sme študovali materiál.

8.4.2020 21:37:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Je tenhle worker placement zajímavý ještě v dnešní době? Máme u nás rádi tuhle mechaniku, původní Údolí jsem nehrál.

- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

17.9.2021 17:37:12

Vybíráme z Bazaru

Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Šachy DETOA - vhodné pro rodiny i šachisty
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 5 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas