Edge of Darkness

xxxxxxxxoo hodnoceno 6x (Seznam vlastníků)

Edge of Darkness - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: není
Vydavatelé: Alderac Entertainment Group
Autoři: John D. Clair
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Rád by som sa o hre dozvedel niečo viac, priamo od hráčov, ktorý podporili prvý kickstarter a teraz už majú zopár hier za sebou.

Hra je isto iste preprodukovaná, čo sa nedá prehliadnuť, ale tak ide hlavne o mechanizmy, tematickosť a celkový dojem z hrania. Uričte to ocení mnoho hráčov, kedže práve včera sa spustil nový kickstarter kde ponúkajú pôvodnú hru a zároveň aj nové rozšírenie.

https://www.kickstarter.com/projects/alderac/edge-of-darkness-cliffs-of-coldharbor-from-aeg/description

24.9.2019 07:24:37

Dojmy
My jsme zatim hrali jen jednu hru. Takze nemuzu moc hodnotit. Za me je to urcite lepsi card crafting nez Mystic Vale (bez rozsireni kde jsou predem dane sety karet v nabidce).
Tim ze je pevne dana nabidka je to mene nahodne.

Nejzajimavejsi je mechanismus spolecneho balicku karet. Snazite se vylepsovat vlastni karty. Ty si ale mohou vydraftovat a zahrat i souperi, cimz vam ale kartu musi predat a jeste vam zaplatit. Tim se k vam karta automaticky dostane bez draftu a muzete si si ji pristi kolo zahrat.

Nahoda tam ale samozrejme je, protoze se karty michaji a jsou oboustranne. Na druhe strane jsou monstra, ktere je treba zabit. Muzete tak mit na nejaky cas blokovanou vasi nejlepsi vytunenou kartu dokud montrum nekdo nezabije.

Kombinacni worker placement kdy delniky umistuji aby poskytli nejaky permanentni bonus a zase je pak stahuju aby provedli jinou akci je taky fajn.

Preprodukovanost je opravdu do oci bijici. A co je nejvetsi fatal error je nedostatek influence a goodwill tokenu, ktere jsou jeste navic oboustranne. Takze se musi furt rozmenovat a i tak nam chybely a museli jsme nahrazovat jinymi. Smichal jsem tak plastove KS bonus tokeny a kartonove tokeny. Je to pitome ale melo by to pomoct.

Je to draha hra, ale imho dobra a originalni hra. Posouva card crafting zase nekam trosku dale.

24.9.2019 07:49:09

Ad novy KS
Obesel bych se bez toho noveho rozsireni (hlavne se mi kvuli nejd nechce platit 5ti kilo postovne), ale docela rad bych mel ten upgrade pack s dodatecnymi zetony influence a goodwill.
Kdyby to nekdo backoval a slo by to tam nejak pridat jako add on, tak bych se k nekomu prifaril kdyby to slo :)

24.9.2019 08:08:24

Nový Kickstarter

Zvažoval jsem že bych do toho šel. Co mě ovšem odrazuje je fakt, že cena na kickstarteru je bez daně. Nějak se nám to začalo rozmáhat... takže základ za 120 a pak každé rozšíření za 40. Když přidáš daň tak jsme bratru na 250 dolarech a to ještě bez poštovného...

24.9.2019 08:40:04

Ceny bez dane
Ty jo, tak to jsem netusil. To je za me jasny pass. Skoro dvojku za rozsireni hry nedam :(

24.9.2019 08:57:03

daň
Daň je zahrnuta v poštovném. Zjevně se ve vymáhání opravdu něco změnilo a není to jen způsob, jak víc vydělat, jelikož člověk si může objednat Edge of Darkness z 1.KS, co už je v distribučních centrech (možnost EXPEDITED, pouze omezený počet kusů) a "poštovné" je o 20dolarů levnější. Hra samotná je o 20 dolarů dražší než první KS, 1.expanze zůstala nastejno.
K někomu se přidat pro druhou expanzi vychází celkově na 52 dolarů. To samé platí i pro první expanzi.

24.9.2019 10:25:56

UmmA
K nekomu se pridat s novou expanzi tim je mysleno ze to nekdo vezme jako add on? Kdybych se tak k nekomu pridal dostanou vsichni ten upgrade pack?

Moc jsem to zatim nestudoval :)...

24.9.2019 11:18:08

Beholder
Ano, tak jsem to myslel. Upgrade pack je vázaný na tu druhou expanzi, zdá se, že bude v té krabici, ale pro jistotu by se na to bylo potřeba zeptat.
Nicméně jsem si uvědomil jinou věc - EXPEDITED je vázáno na odeslání teď, expanze bude až příští rok, takže na poštovném se neušetří, respektive jenom tak, že vás bude víc pro tu expanzi. Pak to je 25+za každou další 12$, jestli to chápu správně.

24.9.2019 15:29:02

Po dalsi hre
Vcera jsme dali dalsi hru, tentokrat ve 3 hracich. Zahrali jsme druhy scenar cimz jsme obmenili 2 z 10 budov oproti zakladnimu vyukovemu scenari.

Nazor na hru jsem nezmenil. Je to ve sve kategorii (deck building/card crafting) vynikajici, nadprumerna hra. Ve 3 je to o neco sviznejsi nez ve 4. A co je super, celou dobu clovek moc netusi kdo vyhraje (pokud by nejak nezacal vylozene pocitat body souperum) a na konci jsme skoncili velmi vyrovnane +/- 2,3 body od viteze. O vitezi rozhoduje kazda zabita potvora ci nakoupena a zahrana karta, ktera dava vetsi obnos bodu (treba 4-6) coz neni twk jednoduche zahrat (chce to vetsinou nasetrit hodne penez)

3.10.2019 09:21:58

Dojem
Zmíněná přeprodukovanost je až úsměvná a místy i docela nelogická: příkladně v balení je pět trayů po osmi figurkách. Ale přitom je hra pro 4 hráče a každý má dostat deset. Takže každý dostane 1 tray a 1/4? Proč neudělali čtyři traye po deseti?

Figurky jsou hezké, ale po pravdě, opakují se a nijak nerozlišují jednotlivé gildy, nenesou v sobě žádný fluff ... jako rozumím tomu, že dělat unikátních 10 pro každého už by bylo asi sakra nákladné, na druhou stranu kdyby tam byly jen ty kartonové žetony nebo nějaký hezký meeplové a hra byla díky tomu o litr levnější, tak by to taky vůbec nevadilo.

Nápad s Threat Tower cením, i když asi by taky nemusela být tak velká.

Plastové Goodwill/Influence a VP tokeny jsou hezké, ale po pravdě ta obou strannost je spíš ku škodě a za docela fail považuju, že se na nich poměrně blbě čtou číslice, jak nejsou nějak lépe zvýrazněné, v tomhle karton jednoznačně vede.

Lokace na přerostlých destičkách ... ok, může být. Vtipné jsou ty nástavbové kusy boardu, o kterých je v rulebooku rada vpravdě jak od Babicy: "když nemáte dost velký stůl, tak si to tam nedávejte" :))

Stručně řečeno: na to, že to má krabici cca stejnou jako Gloomhaven, tak je tam o dost méně hry, jen pompézní provedení.

Zatím jsme zahráli jednou a jsem toho názoru, že hra to bude určitě dobrá, nadprůměrná a připadá mi to rozhodně komplexnější než Mystic Vale (který ale mám rád, vlastním většinu expanzí a asi i zatím stále preferuji právě kvůli tomu, že ho lehounce vysvětlím každému, zatímco EoD už imho ne tak docela). Přesto to imho to zas není tak fenomenální hra, aby potřebovala takovou produkci za takové peníze.

3.10.2019 11:50:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne Věž (stará edice)
Carcassonne Věž (stará edice)
Akt. cena: 1600 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas