Ecos: První kontinent

xxxxxxxxoo hodnoceno 14x (Seznam vlastníků)

Ecos: První kontinent - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: TTGames
Alderac Entertainment Group
Autoři: John D. Clair
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ verze

Po shlédnutí pár recenzí se mi hra docela líbí, jenom tomu chybí, aby byla česky.
Netušíte někdo, jestli se toho nechce chytit nějaké české vydavatelství?
21.11.2019 16:09:12

Netuším, ale hra je celkem luck fest.
Ten základní princip využívání akcí X-krát a pak jejich odhození (+ celá ta manipulace s terénem a zvířaty) je pěkný, ale kazí to ten "bingo systém" (jak ho pojmenoval spoluhráč).

Může se stát, že člověk prostě dost dlouho nic neudělá. Navíc akce se musí vyhodnocovat postupně, což trvá (chtělo by to nějaké praporky, které lidi zvednou, když mají "splněno", to volání nějak nefunguje). Hráli jsme teda hru rovnou v šesti, což tomu asi nepomohlo, ale když je tak označená, měla by obstát i v tomhle počtu.

21.11.2019 16:21:59

Ecos
Ecos jsem nedávno hrál a docela se mi to líbilo. Postupné rozšiřování kontinentu a obsazování ho zvířaty. Jediným problémem bylo, že bez podrobné prohlídky svých karet člověk nevěděl, na co má konrétně hrát. Jako bingo mi to nepřišlo.

Šance na české vydání je docela velká.

22.11.2019 12:43:48

Pizin
To je druhá věc, no. Ta startovní nabídka karet je strašlivě veliká na to, že každá dělá něco jiného.

22.11.2019 13:37:32

Kew - Bingo system
To "Bingo" jak rikas je prave neco, co se mi na hre libi. Je to celkem neotrela mechanika mezi hrami a i kdyz je to hodne o nahode, tak se mi to porad libi, protoze prave hledam neco, cim bych si takto "osvezil" sbirku.

Kazdopadne diky za postrehy, to pomale tempo z tech recenzi treba uplne patrne nebylo, ale nespis bych si to jeste zasel nekam zahrat, nez se finalne rozhodnu a taky si urcite pockam, jak to dopadne s tim pripadnym prekladem.

22.11.2019 14:08:14

Stellarman
Určitě vyzkoušej, možná prostoje v míň lidech než v šesti nebudou tak hrozné. Ale to bingo podle mě na papíře vypadá líp než ve skutečnosti :D

Uvažoval jsem, že kdyby se z té hry vyndalo a zůstaly jen karty s odlišnými funkcemi a omezeným počtem použití (klidně ještě výraznějším než dosud), byla by to pro mě asi větší zábava. A líp by se i sledoval průběh hry.

Jinak jsou ty nápady hezké - tvořit krajinu, sázet do ní zvířata tak, ať je za to co nejvíc bodů. Tím, že to chtějí dělat všichni, je zároveň plán hodně proměnlivý. Ale prostě nevíš, jestli tam toho hrocha pošleš za kolo, nebo až za tři, což to celé trochu rozbíjí.

22.11.2019 14:32:42

žij vlákno žij. :)

prosim, pozna uz niekto priblizny datum, kedy by hra (cz verzia) uz mohla byt dostupna v cesko-slovenskych koncinach? predpokladam, ze tento rok sa to uz nestiha. diky moc za info.

10.12.2023 10:25:10

@Petriq Ecos je aktuálně na cestě. Předběžný termín je 2/2024 v obchodech.

10.12.2023 15:09:35

Vybíráme z Bazaru

Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Hra o Trůny: Desková hra (druhá edice)
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 5 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas