Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 106x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla ke hře

Zdravím vás, hru ještě nemám, ale přesto bych si chtěl s předstihem nastudovat pravidla, našli by se někde česky ke stažení? Děkuji za odpověď.
12.2.2021 08:18:56

Cesky

Kluci z Tlamy tomu venovali dost casu a investic na preklad. Muzes si koupit pravidla na Tlame. 150 Kc je seriozni cena za vytistena profi udelana pravidla.

12.2.2021 12:43:51

Videonávod
Když se ti nechce číst:
https://youtu.be/5E2XRpLlGKk

Osobně ti, můžu říct, že ta hra na velmi jednoduchá pravidla a její složitost stojí spíše na tom pamatovat si jak fungují jednotlivé technologie a znalosti některých herních procesů.

12.2.2021 17:21:49

Neprodal by prosím někdo česká pravidla pro Eclipse: Second Dawn for the Galaxy? Na Tlamě je mám objednané už od ledna a pořád nic 😦 dostupnost neznají 😦

28.3.2023 12:23:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Můžu někoho poprosit o rychlou radu, zda lze odehrát původní základní verzi Eclipse s novými pravidly ze Second Dawn…? Díky

15.2.2024 20:29:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Asi jo, v second dawn jsou jen balancovany dílky, rasy a technologie. Herně je to stejný.

15.2.2024 21:59:27

Já chápu, že Tlama si na těch pravidlech sedí jak žába na prameni, ale přijde mi to pro ně celkem typický. 

Zatímco ostatní vydavatelství vypadají, že se aspoň snaží tvořit s společně s hráči deskoherní komunitu, Tlamě jde jen o čísla, ne o hráče. Už ty jejich “slevové” kampaně, kde v podstatě jen opakují dlouhodobě neprodejné s…y - sám majitel mi podstrčil naprosto děsnou Dunu - tajemství rodu jakožto údajně perfektní příběhovku, která mě chytne… a já byl blbej, že jsem mu věřil, aniž bych se podíval na hodnocení. 

Ale zpátky k pravidlům - že si kluci z tlamy dali práci s překladem…, tak jako tu hru vydávají, tak to, že pravidla přeloží, se jim vrátí na prodejích hry. Ale ne, musí rejžovat i na tom, že budou pravidla prodávat samostatně a hráčům je nezpřístupní. Ať si vezmou příklad z ostatních vydavatelství, která přeložená pravidla běžně zpřístupňují hned po, nebo i před vydáním hry.

Posledních pár let nechávám v tlamě za hry v průměru cca 40K ročně, ale tenhle jejich přístup vymačkat z hráčů poslední mě v poslední době vede k tomu, začít už jen z principu vybírat spíše jinde.

17.7.2024 09:24:56 | Upraveno autorem (porovnej)

To je ale těžký, proč by pak někdo bral hru od nich, když by si ji mohl koupit o par stovek levněji jinde a pravidla vytiskl? 

Jinak proto zbytku příspěvku nic nemám. 

17.7.2024 10:22:47

Protože u nás anglickou verzi standardně neseženeš. Můžeš si ji objednat ze zahraničí, ale zaplatíš za ni s dopravou víc než za českou a pravidla budeš mít jen cáry papíru oproti českému originálu od Tlamy.
Jinými slovy furt pro tebe bude lepší si koupit českou verzi s orignálními českými pravidly, než draze a komplikovaně obstarávat anglickou. 
Navíc Eclipse je u nás v prodeji již takovou dobu, že kdo měl anglickou verzi a chtěl česká pravidla, už si je mohl dávno pořídit. A pokud si je nepořídil doteď, nejspíš by si je už nekoupil ani v budoucnu. Nevěřím moc, že by těch pravidel tlama prodala ročně víc jak tucet (a to jsem nejspíš ještě hodně
přestřelil). Jinými slovy jejich zpřístupněním by podpořila jednak herní komunitu, na ziscích z pravidel nebo prodeje hry by v podstatě o nic nepřišla a naopak by tím třeba podpořila prodej samotné hry.

Ono nejde jen o ta pravidla, ale celkově o samotný čím dál agresivnější a bezskrupulóznější přístup tlamy, ze kterýho silně cítím podpis jejich šéfa.
Když to přeženu, tak svým chováním za poslední 1-2 roky mi začínají připomínat prodejce nepřipálitelných hrnců pro důvěřivé důchodce..

17.7.2024 10:49:33 | Upraveno autorem (porovnej)

@Tomcat Zdravím Tomáši, pravidla vám rádi pošleme v PDF. Prý jste nám psal o ně e-mail. Předal jsem je kolegům v tiskové podobě, co máme. Webovou verzi nemáme vytvořenou. Byla to určitá politika ochrany času a práce investované do lokalizace přebalovaných her, které už v podstatě neděláme. Ke všem plně lokalizovaným hrám pravidla zveřejňujeme v PDF ke stažení na webu již od začátku.

Pořád si myslím, že příběh v Duně: Tajemství rodu je dobrý a určitě jsem vás nechtěl nijak napálit. Samozřejmě je v pořádku, že tento názor nesdílíte.

Pěkný den, Mirek

17.7.2024 12:22:20

@Mirda-ta 

Též zdravím, než je posílat mně by bylo lepší podělit se o ně zde se všemi. Že nejde zmenšit, protože má pár set MB? Zmenšit pdf z několika set na nejvýše pár desítek MB zvládala například už i řadu let stará free verze adobe acrobat professional 8 a existují i free webové nástroje při zachování velmi dobré kvality při velké kompresi. Schválně to doma zkusím.

K Duně se radši víc vyjadřovat nebudu…

17.7.2024 14:19:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Sid Meier's Civilization CZ
Sid Meier's Civilization CZ
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas