Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Obsah 2 edice

Mimo revidovaný Core Box hra obsahuje tyto komponenty z předchozích expanzích:

TECHNOLOGIES
Soliton Cannon Shadow of the Rift
Sentient Hull Rise of the Ancients
Flux Missile Rise of the Ancients
Conifold Field Rise of the Ancients
Zero-Point Source Rise of the Ancients
Absorption Shield Shadow of the Rift
Transition Drive Shadow of the Rift
Metasynthesis Shadow of the Rift
Neutron Absorber Rise of the Ancients
Antimatter Splitter Rise of the Ancients
Cloaking Device Rise of the Ancients

DISCOVERIES
+3 +2 +2 Rise of the Ancients
Plasma Turret Shadow of the Rift
Ion Missile Supernova
Ion Disruptor Rise of the Ancients
Inversion Shield Shadow of the Rift
Ancient Orbital Rise of the Ancients
Ancient Monolith Nebula
Morph Shield Rise of the Ancients
Jump Drive Rise of the Ancients

HEXES
271-274 (Outpost) Rise of the Ancients
109-110 Shadow of the Rift
214 Shadow of the Rift
25.6.2020 15:13:20

Změny 2nd Edice
Zde seznam změn v 2nd edici

https://drive.google.com/file/d/1cpN8DPEvNlUd566eSObkE2qO2ediA7Z1/view

25.6.2020 15:13:58

Korenar
Hezky vycet, jen si nemuzu pomoct, ale jakozto majitel prvni edice nevidim jediny duvod, proc bych mel puvodni edici prodavat a koupit kvuli tomu novou.

Kdyz se clovek podiva na ty zmeny, tak to jsou povetsinou zmeny v komponentach. Tento moderni trend delat remastery svych her neni pro me.

25.6.2020 20:00:20

Vojtech Musil
Proc by ne? Ja to udelal.
Minimalne ty inserty a poradace stoji za to.

25.6.2020 20:33:36

Beholder
Nic proti, ale nevidím jediný důvod pro koupi druhé edice jen kvůli insertu, který se dá k první edici koupit za pár stovek.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

25.6.2020 20:41:01

Beholder
Presne jak pise BuenoExcellente. V dnesni dobe moznosti mi to neprijde jako nejak zasadne pridana hodnota, kdyz vezmu v potaz, ze to je prakticky stejna hra. Kdyby hra prinasela odlisne narody, jine/nove mechanismy nebo i jine prostredi. Ale ta hra je prakticky 1:1. Jedine, ceho tim docili je, ze kdyz na to vydaji nejake pekne rozsireni, tak povetsinou uz nejde pouzit s puvodni verzi, protoze tam jsou drobne odlisnosti, ktere brani jednoduche integraci. Viz treba MoM 2. edice nebo treba Zombicide 2. edice (ackoli tam to asi nebude problem).

Kazdopadne te chapu, nez si delat vrasky, resit, co a kde sehnat atp., tak je jednodussi si to koupit all inclusive. :-)

25.6.2020 21:23:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Pridaná hodnota
Tak ono si nemyslím že hru robili primárne pre ľudí čo už majú celú edíciu. A predsa len, čo bolo často vyčítané 1. ed. bola grafika, dlhý setup a nevyvážené niektoré techy, tak to upravili. Prvú edíciu som kúpil nedávno tu na bazári, keby 2. ed nestála o toľko viac a vedel by som že nám to sadne určite by som šiel do nej, takto si prípadne počkám na zľavu.

Ale samozrejme, pre tých kto majú komplet 1. edíciu sa to neoplatí kupovať, jedine kvôli krajšej grafike a lodičkám:)

25.6.2020 22:53:57

...
Ja nevim, proc se majitele komplet 1.edice neustale vyjadruji ke zbytecnosti menit za druhou...prijde mi to, jako byste se sami presvedcovali, ze ta prvni je lepsi a odolali pokuseni mit druhou ????

Ja treba nikdy Eclipse nehral a nemel, takze jsem rad, ze tato edice vysla a myslim, ze neni urcena pro majitele 1.edice, ale naopak pro vsechny nove hrace a kvuli nedostupnosti expanzi mozna pro hrace, co maji jen zaklad a chteji vic.

Ale ty Vase pocty nesefi...pokud mam 1.edici all-in, tak by se dala prodat za +-2250Kc...kdyz budete chtit insert, tak cca 700Kc...to uz mate ale jen hloupych 500kc za upgrade na 2.edici, kde dostanete vymazlene luxusni komponenty, vyvazene techy, insert, novou grafiku a pekne modely - CZ pravidla, no neni to skvele? ???? je to skvele, tak prodavejte a nakupujte ????

26.6.2020 00:32:28

Korenar
Mně je Eclipse celkem ukradený, ale čistě ze zvědavosti jsem si pročítal diskusi k druhé edici a zkrátka musím reagovat na tvůj komentář.

Takže podle tebe je výhodné zbavit se první edice i s rozšířeními, ještě doplatit další peníze a získat za to základ obohacený o pár věcí z rozšíření, který ale má pár vyladěných technologií, novou grafiku a hezčí lodičky? Mně to teda připadá jako hodně chabá přidaná hodnota. Být majitelem kompletní první edice, tak o téhle verzi ani nepřemýšlím.

A upřímně, jako člověk, který první edici nemá, nepřemýšlím ani o té druhé edici, protože za 3500 si radši koupím tři jiné hry, které dostanu na stůl mnohem častěji než Eclipse.

---
Zarytý odpůrce figurek, který zastává názor, že hromada plastu ze špatné hry dobrou hru nikdy neudělá.

26.6.2020 05:17:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Korenar
Nic jsi nepochopil... :-)
Tady nikdo nikoho nepresvedcuje. Ja jen konstatuji a vyjadruji svuj nazor. Misto aby udelali reprint a jen pretiskli technologie a prehledove karty - protoze je to tak strasne nevybalancovane - tak si na tom postavi marketing a vydaji "novou" hru, ktera je ve vysledku drazsi a pritom totozna. Ta cena asi odpovida, protoze tam je spousta balastu navic, otazkou je, zdali je to potreba. Marketingove se tvari, jak nam nabizeji novou skvelou hru, ale ta realita je nekde jinde a to me osobne zere a hlavne me udivuje, ze to vsichni respektuji a nikomu to nevadi.
Nedavno se tu resilo neco podobneho, 7th Continent. Autori se tvarili, jak ta hra nemuze jit nikdy na pult kvuli cene a bla bla. Hru marketingovali jako excluzivni, ktera nepujde poridit jinak. A ejhle, najednou se objevuje na policich obchodu. Za me je to lhanim zakaznikum!
Takze az nekdo pujde do Alberta a koupi si zbozi ve sleve a na kase mu namarkuji plnou palbu, tak je to vlastne taky v poradku a kdo se ohradi, tak je blazen? Kdyz uz mam nejaky metr, tak snad je ten metr stejny na vsechno.

Zaroven mi prijde, ze kdyz hra stala 2000, tak se od toho ocekavalo, ze to bude tezka bomba, jakysi dalsi milnik deskvek, skatule narvana k prasknuti a uz ta cenovka byla na hrane a resilo se, jestli to za ty prachy stoji a kdo vi co. Dneska kdyz stoji krabice 4000, tak se nad tim temer nikdo nepozastavuje a kdyz se nekdo ohradi, tak ho maji jeste za blazna.

Nemluve o tom, ze timto zpusobem zarezavaji majitele puvodnich edic. Viz treba MoM, ktere vlastnim a stve me to, protoze jsem se tesil na dalsi rozsireni a mam smulu, pokud neprijmu fakt, ze si musim dokupovat neco, do ceho jsem puvodne neinvestoval, protoze se mi onen koncept nelibi. A ocekavaji, ze ja si z toho sednu na zadek, vsechno prodam a koupim si novou sadu s tim, ze za 5 let se to bude opakovat. Z toho jsem uz vyrostl. Jsou hry, kde se to da chapat, jako treba AH3.

Samozrejme je na kazdem, at si koupi co chce, ale ja bych chtel radsi dostisk s erratovanymi komponentami, nez kupovat tak drahy kousek. A zarazi me, ze jsou lidi ochotni prodat pudovni verzi a koupit novou. Protoze jak jsem psal, tak z meho pohledu tam neni nic, kvuli cemu by to stalo za to a stejne se to deje a v tom je ta sila marketingu a masaz lidi podle me.

26.6.2020 08:13:42

VojtechMusil
Tak ale musíš brať v úvahu to, že pôvodný eclipse je 9 rokov starý, a ceny neustále rastú, ani oni nemôžu dať cenu taká aká bola pri zvýšených nákladoch na výrobu, hlavne keď pridali kopec miniatúr. Teraz ti pomaly hociaká malá hra stojí 750-1000 Kč a niekedy keď ju rozbalíš tak pozeráš či si robia srandu keď v tej krabici skoro nič nie je.

Čo sa týka zarezávania hry, posledné rozšírenie vyšlo v 2015, + grafika v prvej edícii nebola ktovie čo, takže vydávať ďalšie rozšírenia k vypredanej hre nemá zmysel, a keď už sa robí reprint, tak je logické že upravíš tak aby sa ľudom páčila (teda dnešné štandardy na ks - plast a pekná grafika), čo má samozrejme za dôsledok nekompatibilitu s 1. ed - hoci ako jediné by som videl inú farbu dielikov - pretože zvyšok nahádžeš do vrecúšok takže to je jedno ako vyzerajú.

A kto by chcel vymeniť 1. ed za 2.? no tak niekomu na hre stačí aby bola dobrá, niekto potrebuje aby aj pekne vyzerala a je ochotný si priplatiť - to je predsa každého názor a proti gustu žiaden dišputát:)

26.6.2020 08:36:27

@Radioaktivny
Jelikoz jsem delal ve firme, kde byla vyroba soucasti a dodavalo se primo vyrobci tak mam dobrou predstavu o cenach a ver mi, ze vyroba je ta nejnizsi polozka ve vysledne cene. To je ale jine tema. Sam jsem napsal, ze cena je asi adekvatni k obsahu, spis jestli vsechen ten obsah tam je nutny, kdyz potom skatule stoji pres 3k. Prijde mi, ze se tam snazi nacpat mraky obsahu a potom tvrdit, ze toho je hodne a cena je proto vysoka. Podle me se za ten obsah jen schovavaji.

Hra je vyprodana, protoze se rozhodli nedelat dotisk. To je pricina a nasledek. Na grafiku jsem hodne haklivy, ale netrvdil bych, ze je vyslovene spatna. Rekneme, ze je prinejhorsim prumerna, ale abych kvuli tomu musel vsechno menit? Nevim. Samozrejme s tim zariznutim zrovna u Eclipsu jsem to trochu prehnal. Jelikoz je hra temer totozna, tak si myslim, ze potencionalni rozsireni pujdou hrat i s puvodni edici, pokud nevymysli neco, kvuli cemu to jednoduse nepujde.

To je samozrejme pravda, ale opet to spis zapada do marketingove strategie, nez ze by to byl argument, proc to cele prekopavat. Zajimalo by me, jestli Twilight Imperium taky doznalo takovych grafickych zmen. Ta hra je snad starsi nez Eclipse. Ale to neposoudim.

Co se snazim rict je, ze nas firmy masiruji novotami, ohromna kampan, mraky plastu, "nova uzasna hra", ale vlastne tam nic noveho neni. Jen je to o tom zase vytahnout z lidi dalsi penize za neco, co tu bylo 9 let zpatky.

Jak pisu, u AH to chapu, MoM me stve, ale opet se jedna o odlisny koncept, ale takove Zombicide 2 nebo toto mi prijde naprosta zbytecnost. Jestli to chapu dobre, tak aby byl uspech, tak staci pridat novy obsah, premalovat karton a nasadit 50% protoze tam je neco navic. Nevim, nejak mi tato novodova strategie vydavatelu her nesedi.

26.6.2020 09:11:03

Kompatibilita
Tak rozměrově by měly být hry kompatibilní, ale hratelně to není zaručeno, protože byla hra zkrácena a všechny rasy údajně upraveny na novou délku hry. Navíc rozšíření na 2.edici se prý plánují.
Já osobně mám komplet 1.edici a možná si ji "vylepším" nějakým balastem z 2. edice (nové lodě pro lidi, playmat...).
Pravidlově jsou změny minimální, ale ve všem, takže nová verze se mi nevyplatí, ani se mi nevyplatí přelepovat původní. Navíc si nepotřebuji hru za každou cenu zjednodušovat (tak jsou některé změny myšleny). Jediné, co mě mrzí je, že když už dělali ten zbytečný plast navíc pro lodě prastarých apod. že to taky nedali k prodeji zvlášť, mohli to přímo nabízet i jako "vylepšení" 1.edice.

26.6.2020 11:09:09

Droll
přesně jak říkáš, mám vše z 1 edice (kromě těch malých rozšíření pulsar atd) a mrzí mě že si nemůžu koupit lodě prastarých a obelisky. Jinak také nevidím důvod přechodu na 2 edici.

26.6.2020 11:43:00

totalpan+Droll
Naprostý souhlas. Z 1. edice mám všechno a to jediné, co bych si ještě pořídil, jsou ty vylepšené lodičky. Takže doufám, že budou k dostání nějaké "replacement sets".:-)
Eclipse si o 2. edici říkala (hlavně artwork a komponenty), o tom žádná, ale kupovat ji nebudu, protože a) mám edici první a b) protože moc nechci podporovat "Kolosály".:-)

26.6.2020 11:55:47

artwork
To mi chcete rict, ze ten artwork je tak desivy, ze si opravdu zaslousil prepracovani?? :-)

26.6.2020 12:23:20

Vojtech Musil
Hru dělali tenkrát víceméně neznámí Finové a navíc eurovkáři, takže ta grafika tomu tak trochu odpovídá (oproti rozpočtu a stylu grafiků z FFG např.). Nicméně že by to někdo hodnotil jako vyloženě hnusnou hru, to jsem nezaznamenal, bylo to celkem funkční a přehledné.
Jak už někdo poznamenal, ta hra vyšla někdy pře 9 lety, kdy plastové lodičky byly spíš unikát a žádné lisované pořadače apod. se nedělaly :-)
Mimochodem vyzkoušel je už někdo v praxi? Jak to funguje, když nejsou součástí hráčské desky?

26.6.2020 14:29:54

2 edice
Ja zcela naprosto chapu argumenty majitelu 1. edice.
A uplne se s nimi ztotoznuji.
Kdybychom se tady bavili o statnim rozpoctu nebo firemnim budgetu, tak se zaradim k vam a budu hlasat to stejne co vy.

Jenze svet deskovkaru je trosku jiny. Tady jde racionalita stranou.
Me na prvni edici s rozsirenimi vadila krabice plna pytliku s zetony. Vzit nekam takovou hru a nachystat ji je pro me nocni mura.

Hodte sem nekdo odkaz na podobny insert vcetne trayu pro hrace a technologie na miru k prvni edici a umlcite me nadobro :)

26.6.2020 17:25:27 | Upraveno autorem (porovnej)

2 edice
Ja prvni edici nevlastnim, ale hra mne vzdy bavila. Takze jsem vyuzil prilezitost a koupil KS edici vc. rozsireni. Hrani teprve chystam, ale na prvni pohled jsou tam zmeny. Pravidlove ani moc ne, ale spise v balancu. Napr. se zmenily ty zatracene "misiles", hexy, rasy. Nejsem zadny odbornik abych uplne jednu kazdou tu zmenu ocenil, ale kvituji to, ze uz proste neuslysim "Eclipse nehraju, ta hra neni vyvazena", protoze to uz nebude pravda. Tedy minimalne do doby, nez nekdo prijde na to, jak rozbit tu druhou edici :-)

26.6.2020 22:12:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Ahoj, mohl bys mi, prosím, sehnat vybalancovanější 1.edici s rozšířeními, pořadači a plastovými loděmi za 3500? Pokud ne, tak tvé hnidopišství pozbývá smyslu. ;)

27.6.2020 17:32:37

foxthetox
nemám pocit že by hnidopichoval, iba písal ako to teraz bohužiaľ funguje. Ináč ja som nebol nikdy na grafiku, a preto mi to ani pri eclipse vôbec nevadilo. Práve naopak, má to takú oldschool atmošku.

27.6.2020 17:34:51

můj pohled na věc
za prvé jsem rád že nová edice vyšla a lákají mě na ní ty vychytávky, na druhé straně mám první edici se všemi velkými rozšířeními a ship packem, insertem a 3D vytištěnýma pořadačema na technoligie, které jen postavím na desku technologií a proto jsem vyhodnotil že pro mě nemá cenu i když mi mrzí jak jsem psal níže že není jen nějaký upgrade pack. V žádném případě jsem nechtěl aby vyznělo že nová edice je špatná, nebo že neměla vyjít. Kdybych měl jen základ tak do ni jdu na 100%.

27.6.2020 17:58:30

stOKYi
Je opravdu škoda, že to funguje tak, že si Eclipse můžou pořídit i lidé, kteří ji nemají. Máš naprostou pravdu, od vydavatelů je to drzost a TLAMA games by měli zavřít, protože jim v tom pomáhají.

27.6.2020 20:32:46

foxthetox
Precti si poradne co pisu. Udelam ti ale malou rekapitulaci:

Mohli udelat reprint stare edice s tim, ze by pretiskli "nevybalancovane" veci. Nebyla by to prvni hra, kde by se to stalo.

Puvodni plastove lode mohli nahradit temi z ship pack one, ktery je mimo jine i soucasti druhe edice. Pokud pominu male rozsireni: nebula, black hole atp. (coz je par hexu navic - cena navrch $2), tak tam zadne jine rozsireni neni - Rise of the Ancients a to druhe. Mozna je tu a tam pridana nejaka komponenta, ale za me nic zasadniho. Naopak mohli vynechat poradace atp. aby snizili cenu. Ne kazdy si na to potrpi a musi to mit a cena hry pak leze zbytecne nahoru. Teda alespon podle me.

Moja otazka zni, jsou toto upravy tak zasadni, ze si to zaslouzi komplet novou edici hry, ktera v zasade zpusobi puvodnim majitelum, pokud by si chteli koupit dalsi/nove rozsireni, ze prodaji to stare a musi si koupit novou edici? Protoze na tu starou jim nic nevyjde?

Za me je ta strategie jasna, vytahat z lidi penize. Ja to chapu a beru, ale zacina mi tento trend vadit a uz se mi nechce podporovat takove vydavatele. Kdyz uvazis nazev rozsireni "ship pack one", tak mi prijde, ze mel prijit nejaky dalsi pack... ale to uz spis spekuluju...

edit:
Abys nerekl, ze jsem hnidopich, tak pokud bych mel hodnotit kampan jako takovou, tak mi je velmi sympaticke, ze tam nebyl trend ala, nabizim zakladni hru a k ni 90 rozsireni. Timto zpubosem podvedome kupujicim nasazuji brouka do hlavy "pokud si to nekoupim ted pres KS a dam za to $500, tak si to uz nekoupim nikdy" a lidi jen klikaji jak sileni.

A jeste pises, ze si Eclipse muzou poridit i lide, kteri ho nemaji. Nic vydavateli nebranilo udelat dotisk.

27.6.2020 21:56:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Omlouvám se, že jsem tě nepochopil. Myslel jsem, že se rozčiluješ kvůli ceně, ale očividně jsi jen zpátečnický. Jak se ti píšou příspěvky za svitu petrolejky? Deskoherní trh je jeden z nejrychleji rostoucích a lidé, vytvářející pro nás deskové hry, se tím zvládnou živit. Pokud tě uráží snaha autorů vydělat si svým vlastním dílem, pak nemusíš jejich hry kupovat. Na druhou stranu vylévat si zde srdéčko, protože se divíš, že se hry vydávájí kvůli zisku, nepřináší komunitě žádnou hodnotu, narozdíl od nově vydávaných her, které tě tak moc pohněvaly.

27.6.2020 22:30:26 | Upraveno autorem (porovnej)

Vojtech Musil
Promiň, ale v některých věcech s Tebou nesouhlasím. Říká se tomu evoluce. V mnoha odvětvích běžná věc. I v deskoherním světě, ať se nám to líbí nebo ne. S takovým přístupem, který píšeš ("Nic vydavateli nebránilo udělat dotisk") by nebyla Euthie Resurrection (podle Tebe by musel Tadeáš stále tisknout původní edici) a obecně by se spousta jiných her musela vydávat v jejich 1. edici v zaostalé grafice, nevybalancované hře a s chybami, protože by si majitelé 1. edice mohli stěžovat, že někdo jiný by dostal s 2. edicí něco lepšího než mají oni... Tak to přece nefunguje v žádném odvětví...
Od vydavatelů je férové, pokud nabídnou nějaký upgrade pack (běžné na kickstarteru). Někdy to ovšem dost možné není. Souhlasím, že tady asi měli něco takového umožnit, ale je zcestné tvrdit, že měli jen vytisknout původní edici s nějakými malými úpravami (stejně by to nebyla edice 1.0, ale nějaká 1.4 a stejně by zase byly hádky, jiná část hráčů by protestovala, proč nevylepšili grafiku a neudělali rovnou verzi 2.0 :-)

27.6.2020 22:39:49

Vybíráme z Bazaru

Similo Strašidla
Similo Strašidla
Akt. cena: 120 Kč
Končí za: 3 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas