Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jak je to s KS?

Ví se, jestli je nové vydání plánované pouze pro backery na kickstarteru, nebo jestli půjde i do běžné distribuce? Na BGG to nemůžu najít. A nad Eclipse uvažuju už dlouho, tak nevím, jestli koupit první edici, která čas od času poletuje na bazaru, nebo jestli čekat na druhou. Díky.
14.3.2018 15:11:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vylepšení
Jako majitel původní edice se vším všudy to sleduji a rozhodně mě ty změny nepřesvědčily ke koupi nové edice.
Je slíbena vyváženější hra, ale změny se dají buď implementovat do předchozí verze, jsou součástí rozšíření a nebo jsou opravdu malé (i když jich je údajně fakt hodně). Zásobníky na žetony mám svoje, oddělené zásobníky na kostičky pro hráče mě zaujaly designem, ale otázka je jak budou praktické a hezčí modely jsou pěkné, ale hratelnost to tolik nezvedne. Navíc mě přijde zajímavé, že jelikož si hráči přáli omezit torpédovou strategii, tak na jednu stranu přidali na torpéda spotřebu energie a na druhé straně přidali další ještě silnější torpédové dílky :-)

13.7.2018 20:23:45

Droll
Myslím, že majitele původní edice to nepřesvědčí / a pokud máš už insert svůj, tak bys ve výsledku dost tratil na ceně.

Nicméně stále nerozumím tomu, co vše bude v retailu, není to žádná KSE hra a nejsou zde žádné KSE bonusy / tedy logicky se počítá, že vše půjde do retailu.

Co ale nese řadu obav, otázek atd a jsou i zmatené komentáře...mě osobně se moc nezdá, že by do retailu dali hru s takovým drahým insertem, takže se nedá říct, co bude v retailu a je v tom chaos :-(

Protože jinak by si každý počkal na retail třeba i v CZ lokalizaci.

13.7.2018 21:01:46

Určitě nebrat

V retailu to určitě bude, kickstarter exclusive není nic. Rozhodně tedy nebrat, koupi později se ušetříte litr - můj odhad.

13.7.2018 21:18:23

Onas
Ok beru ze to je tvuj odhad, ale na cem je zalozeny to by ne teda zajimalo :)

13.7.2018 21:43:05

...
Zaklad na KS za 3200 vcetne posty. No tak kolik to asi muze stat na eshopech, kdyz TI4 stoji 3400? ;) Imho to bude vyyyyrazne mene a bliz k 2k.

No ale backni to a pak az to tady budou strilet eshopy za ctyrku, tak muzes rict "ja ti to rikal!" ;)

14.7.2018 07:40:27

Onas
Ale dyt to nedava vubec smysl. Proc by delali ks kampan za 3200 bez ks exclusive a pak se to stejne prodavalo za 2000.
Dyt by je pak ti backeri ukamenovali.

Jak jsem psal nize, podle me se realne nabizi otazka, zda to vubec v retailu bude.

A nebo tam ke konci zacnou nejake ks exclusive veci zazet.

14.7.2018 09:19:46

Ks kampan-FAQ
Tak jsem si precetl FAQ, kde to je vysvetlene.
Ks exclusives nebudou. V retailu to bude, ale pouze zaklad. Rozsireni world afar bude pouze v ks kampani a pak po kampani k zakoupeni primo u lautapelit.

Takze v retailu muzeme ocekavat pouze ten zaklad a ano odhaduji take cenu kolem 2500. (Logicky levnejsi protoze to bude bez toho rozsireni)

14.7.2018 09:28:55

IN

Re
Take si myslim, ze si proste nemohou dovolit dat hru se stejnym obsahem pak do retailu za polovinu. Nechme se prekvapit cim to dozenou. A nebo pak hra v retailu bude vypadat, jak chudy pribuzny (viz kampane od CMON).

14.7.2018 09:31:29

Ship pack
Jestli to dobře chápu, tak v základu budou lodě, co se teď podávají v rozšíření, ty co jsou teď v základu nebudou vůbec a místo nich bude k dokoupení exkluzivní sada (možná se bude prodávat i samostatně jako Ship pack 2?)
:-)

14.7.2018 09:42:48

Full pledge

Ale full s rozšířením je na KS za 4600

14.7.2018 11:24:56

Onas
Ty máš hodně zvláštní banku.
Ta moje mi teda dolary dává cca za 22 Kč :D

Takže 149 +20 (shipping) tedy 169$ * 22 = 3700 Kč

14.7.2018 11:35:59

Pravda
No jo, jsem musel koukat na eura.. U mojí banky tedy opravuji na 3900,ovšem můj tip na usetreny tisíc trvá

14.7.2018 16:35:57

Onas
Ale jiste ze usetris tisic protoze to koupis v retailu bez rozsireni...omg...to je demagogie

14.7.2018 18:27:09

Ehm
Můj tip na usporu je proti základu, chápeme..?

14.7.2018 18:54:46

KS edice
Ale jestli někdo chce jen retail CoreBox, tak se mu většinou nikdy nevyplatí koupit KS už kvuli poštovnému a to platí i pro Zombicide od CMON, kde díky poštovnému 30$ je i nadupaný CoreBox dost drahý oproti CZ retail verzi.

14.7.2018 20:36:48

Onas
V update #2 se pise, ze cena zakladu v retailu bude minimalne $140...

14.7.2018 23:03:46

Doporučená..

To ano, ale všichni víme jaký význam má msrp - "doporučená" prodejní cena.

15.7.2018 07:30:46

Podle Onase
To nebude 140 ale 70. Jojo, vsichni vime :)

15.7.2018 08:55:57

cekal jsem vic
jako nadseny hrac Eclipse prvni verzej jsem pomerne zklamany z druhe edice.
Cekal jsem neco prevratneho a moc tam toho neni a vazne pochybuju, zda ma smysl do toho jit.


18.7.2018 13:08:35

ale
ale tie základače sú fakt coolové. Mohli by byť niekde v retailoch. Je jasné, že do toho nepôjdem, ale počkal by som na pravidlá, môže to byť uhľadenejšie (základ aj druhé rozšírko bolo OK). Sám som zvedavý, čo z toho bude. Napr. už computers sú slabšie, neviem ako to upravím v 1. edícii (podľa mňa viac než pozitívna úprava)

18.7.2018 14:51:04

Pořadače
Pořadače jsou pěkné, ukáže se časem, jestli budou i praktické. Trochu mám obavu jak budou ty hráčské pořadače oddělené od desky přehledné.

Jinak je otázka, zda má smysl předělávat první edici na druhou. Také jsem o tom samozřejmě hned uvažoval, ale teď už si nejsem tak jistý. Třeba peníze pro 1. pasujícího nebo možnost vzít artefakt bez obsazení je fajn úprava hlavně pro nováčky a takových drobností tam bude více a není třeba nic moc upravovat. Další komponenty pak jsou upravené i s ohledem na to, že hra se krátí o jedno kolo a nevím, jestli ji bylo třeba krátit a jestli to krácení bude kompatibilní i pro rasy z rozšíření (než je možná někdy vydají znovu).
Nejvíce mě zklamal ovšem nedořešený konec, kdy to nechali tak jako v 1. edici, tedy na určený počet kol a to je podle mě největší nedostatek, který se nijak neřeší ani v 2. edici. Jinak mi přišlo, že nedostatky a přání hráčů se řešily postupnými upgrady v rozšíření 1. edice (torpéda, pasování, málo konfliktů atd.).

18.7.2018 15:08:58

2nd Ed.
tak hlavne sa robil KS kvoli reprintu primarne, si myslim..

prva edicia sa neda zohnat, ta druha je velmi lakava a pekna, len je to drahe.. a bohuzial uz nejde ani pre-order, takze je to zas nedostupne este to ani nevyslo :)

6.2.2019 10:10:41

Vzdyt to normalne pujde do retailu, ne?

6.2.2019 10:18:05

Kedy?
Neviete kedy sa to bude dať kúpiť?

22.8.2019 15:37:22

DD

..
No podle posledniho updatu budou radi, kdyz to na konci rijna bude vyrobene. Nevim jestli v tom maji zapocitanou i cestu her k distribucnim spolecnostem a nebo to bude trvat dalsi mesic, nez to z Ciny doputuje. Takze myslim ze backeri budou radi, kdyz to dostanou do vanoc a v retailu to bude chvili pote.

22.8.2019 16:22:20

Vybíráme z Bazaru

Vindication - Archive of the Ancients
Vindication - Archive of the Ancients
Akt. cena: 3999 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas