Eclipse: Second Dawn for the Galaxy

xxxxxxxxxo hodnoceno 99x (Seznam vlastníků)

Eclipse: Second Dawn for the Galaxy - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 200 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

1. vs. 2. vydání

Tak to vypadá, že zdroje se budou sledovat na extra panelu. Kostky by měly nově obsahovat symboly. Máte nějaké informace popř. váš názor na 2. vydání?
26.4.2018 08:37:22

rozdily
Rules
- Discoveries can be claimed without placing an Influence Disc when*:
- - *Exploring and placing a new hex.
- - *Destroying all Ancient(s) / Guardian / GCDS in a hex at the end of Combat Phase.
- The first player to pass receives 2 Money.
- Game lasts only 8 rounds.
- One Influence action may not be used in the same hex twice.
- If you have Diplomatic relations with another player, you may move through his empty hexes (ie. hexes without a Ship). If you have Ships in another player’s hex at the end of your action, it is considered an attack.
- Player elimination when all discs and Ships removed from the board: same as bankruptcy.

Components
Species:
- Balancing to the starting ship blueprints as well as starting resources.
- Changes to starting technologies.
Hexes:
- Revisions to base game hexes.
- Additional outpost hexes which were first introduced in RotA as Ancient Homeworlds.
- Galactic Center has significant changes.
Tech tiles:
- Minor changes in prices.
- Inclusion of Rare tech tiles.
Miniatures:
Ship pack 1 comes in the base game, new miniatures for Orbital, Monolith, Ancients, Guardians, and GCDS.
Dice:
- All dice are custom with hit and miss iconography.
- Additional 6 blue dice.
_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

26.4.2018 13:33:18

nazor
Vetsina jde imho implementovat do prvni edice, takze ok. Co nechapu jsou ty "custom dice with hit and miss iconography". Jak to chteji udelat, kdyz se tam pocitaji pocitace a stity?
To, ze tam pridaji to nejlepsi z RotA, je fajn, novi hraci to budou mit od zacatku vyvazenejsi a pestrejsi. Pro nas majitele komplet prvni edice myslim ne az tak zajimave.
Jo, a ten novy board se mi nelibi. Z dalky to vypada pekne, ale puvodni plany lodi, ktere mely tvar lodi (s fantazii), se mi libily vic. Navic ta studena ocelova seda na puvodnich boardech nicemu neskodi. Vesmir je studeny a nevlidny. Ty nove jsou obecne takove libivejsi.

_____________________________________________________________________
Od Blackfiru si už nic nekoupím a když budu chtít něco of FFG, koupím si radši originál.

26.4.2018 13:37:51 | Upraveno autorem (porovnej)

tvar lodí
https://boardgamegeek.com/image/4092687/drakkenstrike

Mně přijdou tvary lodí pořád prakticky stejné. Nebo máš na mysli něco jiného?

26.4.2018 14:14:02

Rukavička
Mají více verzí

https://boardgamegeek.com/image/4074123/eclipse-second-dawn-galaxy

https://boardgamegeek.com/image/4035054/eclipse-second-dawn-galaxy

27.4.2018 07:49:49

Díky Droll
Možná kecám, mám pocit, že ta první verze byla právě kvůli příliš abstraktnímu zobrazení lodiček kritizována, tak se „vrátili“ k originálu.

27.4.2018 09:05:32

Man vs meeple video
https://youtu.be/iRMZUCx_5GA

12.6.2018 17:14:39

dostupnosť 2.verzie
Vieme, kedy by mohla byť dostupná druhá verzia v obchodoch?

5.3.2020 13:49:08

rozdily
@tom_game
Nejsem si uplne jisty, jestli tvuj dotaz patri do vlakna rozdily 1. a 2. edice. :-)

Rozdily?
Jinak ja vlastnim prvni edici a musim rict, ze se mi hra moc libila. Mel jsem ale problem s technologiemi. Prislo mi, ze ve vysledku meli vsichni vsechno, takze nejaka vyhoda pri boji byla nakonec ta tam.
Hry koncily vetsinou tak, ze mel nekdo flotilu malych lodi s raketami a proti tomu armada vyzbrojena super lodema bez raket. Nakonec si nikdo nedovolil udelat 1. krok, protoze nechtel riskovat ztratu vseho raketami... takze hry koncily takovym patem trochu a koukanim se na sebe.

Je tam nejaka zmena v tomto ohledu?

8.3.2020 09:29:52

vojta
Neviem presne na tvoju otázku odpovedať, ale mám pocit, že do hry dali niektoré veci z rozšírení pre znevýhodnenie rakiet. Napríklad technológiu pre zníženie computrov rakiet a protipaľba na rakety. Tým už v 1ed rakety celkom oslabili. Ale keďže som to študoval dávnejšie nie som si tým istý. Tiež budem rád ak to niekto ozrejmí.
Mimochodou house rule pravidlo pre ešte strohejšie ťahanie technológií nemusí byť celkom odveci, to by už mohla byť celkom pekná kompetencia o lukratívnejšie tech.

Čím som si istý a čo kvitujem je, že odstránili iniciatívu z upgradov na komputroch. Bolo to imho príliš silné a už v základe sme to hrávali tak, že kompy majú iniciatívu 0. Iniciatívu teraz dávajú myslím si že LEN motory.

8.3.2020 10:04:44

stOKYi
Dlouho jsem to nehral (neni moc cas), ale uz tehda jsem uvazoval o tom, ze by se tech technologii za kolo losovalo mene a nebo se do pytliku nedalo od kazde 4 nebo kolik jich tam je, ale treba mensi pocet. To by mohlo hru zajimavym zpusobem ozvlastnit.

Je pravdou, ze pocitac byl silny, ale nebastil nahodou energii?

8.3.2020 10:48:06

Vojtech Musil
áho žerie viac energie, ale to zase nie je až taký problém na to, akú veľkú výhodu ti to dáva v boji v porovnaní s takými štítmi. Ja som uvažoval predtým nad dvomi variantami, buď zvýšiť konzumáciu energie alebo znížiť ich iniciatívu. V druhej edícii išli ešte ďalej a iniciatívu dali úplne preč. Takto to nie je technológia po ktorej by všetci hneď ako majú možnosť získať išli. Lebo fakt, bolo to OP, a ak si našiel náhodou 12 zdroj, tak potom naväčšie lode dokázali byť neporaziteľné.

9.3.2020 19:29:52

zmeny vo vydaniach
popis zmien je pekne popísaný v tomto vlákne.

https://boardgamegeek.com/thread/2023256/article/33163028

16.3.2020 18:44:38

Když je v klubu 1. edice (tedy mám možnost si zahrát, či půjčit 1. edici) mohu se naučit rovnou pravidla 2. edice a hrát to podle nich nebo je to blbost? Díky moc

____________________________
Sám sobě hádankou.

28.2.2024 14:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jacob   To by mě též velice zajímalo 😁

28.2.2024 16:12:18

Mozete uplne bez problemov, rozdiely v pravidlach su minimalne, skor ide o rebalans a zrychlenie hry, ja a predpokladam ze vacsina majitelov 1st ed. si vacsinu novych pravidiel adoptovala a hra snimi 

Rozdiely v 1e oproti pravidlam 2e:

  • Hra sa na 9 kol, nie 8
  • Hrac ktory passuje prvy nedostava 2 peniaze
  • Zobrat si objav pri preskumavani noveho hexu mozes az ked ho ovladnes
  • Prechadzanie lodami cez sektory hraca s ktorym mas diplomaticke styky je povazovane za utok aj ak su prazdne

Mozno este nejake prkotiny co ma prave nenapadaju, ale nic zasadne tam nebolo sa mi zda…

 

28.2.2024 17:04:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@petopeto  …kdesi kdosi cosi psal o lépe vybalancovaných hexech či co? Jsou tam nějaké změny? Díky 😉

28.2.2024 17:19:28

Ano, v 2ed su hexy v priemere produktivnejsie, preto sa aj hra o jedno kolo menej.

Jo a este som zabudol ze 2ed ma integrovane veci ktore 1ed mala az v rozsireniach, tak ak mate v klube 1ed bez rozsireni nenajdes tam Rare technologie (vzacne technologie? nepamatam cesky preklad), Warp portaly, Guardianov (tie boli az v rozsireni Rise of the Ancients )

28.2.2024 19:36:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Druhá edice je rozhodne lepší. Když pominu fakt, ze má skvělý insert, kdy příprava a sklízení hry, je příjemnější, hra taky mnohem lepe vypadá a prošla důležitým balancem a to především na hexech. V první edici se stávalo, ze proste někomu chodily mnohem lepší a trochu to kazilo dojem z geniální hry. To v druhé edici odpadá, sice jsou zde taky některé hexy o trosku lepší, ale tak nějak se to v průběhu hry srovana a za těch cca 20 her, co mám nahráno u druhé edice nepocituji, ze bychom výhru/prohru přicitali hexum. V jedničce tomu občas tak bylo. 

Každopádně je potřeba si uvědomit, ze se jedna o čiste pvp, kde balanc vytváří hraci tím, jak hrají, pokud se nekdo zacne vzdalovat, proste na nej ostatni zaútočí. 

Když už to tak chvalim, tak u tehle hry by si každý vývojář mel brát příklad z toho, jak se má dělat ikonografie a ze worker placement není vic jak action selection. 😂😉

28.2.2024 23:11:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Nightfall Martial Law + DLC Upíři RARITA
Akt. cena: 1199 Kč
Končí za: 2 dny

Offcanvas