Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Otázky na pravidlá.
2.2.2012 19:43:41

stOKYi
Jestli jsem při porovnávání obou verzí něco nepřehlédl (a zase tak důkladně jsem to nezkoumal) pak vpodst. ano.

21.5.2012 16:40:38

stOKYi
určitě se nic neměnilo, bylo k tomu i vlákno na BGG, jedna se opravdu jen o upřesnění nebo dovysvětlení některých pravidel. Nic co by už dříve nebylo vysvětleno ve FAQ.

21.5.2012 18:40:54

Vylepšení, Údržba - nejasnosti
Tak po druhé hře jsme narazili na následující:

1 – Upgrade
Ve fázi vylepšení přiložím část lodi na křižník. Za dvě kola zahraji opět vylepšení, již mám vyzkoumané dvě nové technologie a chci je opět přidat na křižník. Nicméně prvně přiložený díl lodi se mi hodí a teď bych ho potřeboval v rámci křižníku šoupnout na jiné políčko a zbylé dvě technologie umístit. Lze již jednou přiloženou lodní částí pohybovat nebo po přiložení prostě na tom místě zůstane až do doby než na její místo položím jinou část lodi? - Pokud ne, tak tohle lze řešit dvojím použitím akce vylepšení, kdy si to prostě přeskládám na dvakrát ...

2 – Údržba
Ve fázi údržby lze snižovat množství placeného objemu peněz tím, že z hexu stáhnu i disk vlivu (a případné populační kostičky). Narazili jsme na následující situaci: Hráč odkryl Hex na kterém byl pouze objev. Obsadil ho diskem vlivu. Při placení tento disk vlivu hned vracel, protože neměl na to aby zaplatil, ale bonus za objev mu zůstal. Lze takto hrát?

23.5.2012 08:21:35

tarnow
1. Můžeš libovolné množství dílů odebrat a až 2(3,4) díly přidat, o přesouvání se nikde nemluví, podle mě tedy nemužeš.

2. Tohle je určitě v pořádku, říká se tomu řízený bankrot a správné využití dost pomáhá.

23.5.2012 08:46:25

souhlas se zludou
Přesouvat skutečně nelze a myslím, že opravdu podstatné je to jen u součástí Prastarých, u kterých se přímo píše, že se při výměně vyřazují ze hry. V ostatních případech jde jen (ačkoli někdy "jen") o ušetření akce.

Ad Údržba - po pár partiích skutečně běžně používaný prvek.

23.5.2012 22:15:30 | Upraveno autorem (porovnej)

dotazy
1) Když se na konci v údržbě přidají podle počtu hráčů nové technologie, ty staré co byly v nabídce od začátku se odstraní nebo tam zůstanou?
2) Když tedy nezničím veškerou populaci cizího hráče, nemůžu na hexu nic dělat a musím počkat na další fází boje, kdy se o to můžu pokusit znovu?

23.6.2012 12:08:56

skyfire
1) staré technológie zostanú
2) áno, ďalšie kolo môžeš buď zostať na hexe a pokúsiť sa mu to zničiť vo fáze bojov, odísť z tade inde, alebo dokúpiť neutrónové bomby.

23.6.2012 12:13:33

chybicka v pravidlach?
na strane 23, kapitola 10 sa pise:
[10]: Bitva končí. Poslední Janova loď je zničena. Protože
už nejsou na hexu žádné nepřátelské lodě, může Petr
zaútočit na Janovu populaci. Hází 6 za iontové dělo
namontované v křižníku a ničí populaci na finančním
políčku.
bud som slepy, ale ja tam ziadne iontove delo na krizniku nevidim. takto to je ale vo vsetkyh pravidlach.

10.7.2012 18:02:28

Kolonizační lodě - vliv
co to prakticky znamená, že "během své akce vliv můžete otočit až dvě své použité kolonizační lodě opět lícem nahoru? Já jsem myslela, že je otáčím lícem dolů, když dávám populační kostky na hexy a pak je otáčím zpátky ve fázi úklidu, nebo tak nějak???

10.8.2012 15:05:59

ta"jemná" - vliv
Ano, ale při použití akce VLIV dvě již v tomto kole použité lodě (a umístěné popkostičky) otočíš zpět lícem nahoru a můžeš je použít (umístit někam popkostičky) znovu.

10.8.2012 15:10:15

kalif
jj, už to myslím chápu, ono je to celkem dobře popsané i v tom "průběhu tahu". Spíš mě ještě zajímá, jestli jsem pochopila dobře, že v průběhu tahu objevování (když chci ovládnout hex) v podstatě použiju "schopnost" vliv, aniž bych utratila disk vlivu? Prostě je to jakoby součást toho tahu "objevování"?

10.8.2012 15:16:09

ta"jemna"
Kdyz delas pruzkum nebo objevovani, tak vyberes hex, umistis ho a pokud na nem nejsou emzaci, tak na nej muzes dat disk a pomoci kolonizacnich lodi umistit kostky. To je asi mysleno tou vetou...

10.8.2012 15:18:18

ta"jemná"
Myslíš: vyberu hex - umístím do prostoru - umístím disk vlivu? Pak ano, toto umístění disku je součástí exploru.

edit: Á, Vojta byl rychlejší a přesnější...

10.8.2012 15:19:16 | Upraveno autorem (porovnej)

VM
...já jen, že tu kolonizaci můžeš v podstatě provést i v tahu, když dáš fázi "vliv", tak jestli jsem dobře pochopila, že to můžeš sfouknout jakoby dohromady ve fázi "objevování"...

10.8.2012 15:20:35

jj
chlapci, přesně tak to myslím :-))

Dík

10.8.2012 15:21:15

Kolonizace
Já bych jen doplnil, že kolonizace vlastně není žádná akce. Kolonizační lodě je totiž možné použít kdykoliv během hraní nějaké akce hráče - při průzkumu, při vlivu, po vynálezu atd. a pak ještě znovu na začátku udržovací fáze, tedy po boji.

10.8.2012 15:30:13 | Upraveno autorem (porovnej)

ta"jemna"
Ten vliv tam je kvuli dvoum pripadum. Kdyz je na planu hex, ktery je volny a neni osidleny. Potom ho nemuzes uz objevovat, protoze objeveny je a musis pouzit vliv. A potom ten vliv slouzi k odebirani disku.

Objevovani v podstate dela to same. Kdyz objevis, tak muzes umistit disk - akce vliv je v tom v podstate integrovana. Co se kolonizace tyce (pouziti kolonizacnich lodi), tak to muzes delat tusim uplne kdykoli behem sveho tahu nezavisle na tom, jestli vubec delas objevovani nebo vliv.

10.8.2012 15:31:12

super
Ď

10.8.2012 15:32:23

Po boji
Mám dotaz ohledně boje: Pokud vyhraju bitvu, vyhladím populaci a odstraním soupeři disk vlivu, můžu si tam dát ihned svůj nebo až pak další kolo pomocí akce vlivu?

10.8.2012 15:39:48

Droll
to jsem pochopila tak, že až v dalším kole pomocí akce vlivu :-)

10.8.2012 15:43:39

ta"jemna", Droll
Muzes hned, nemusis za to platit akci. Muzes i na poli, kde nebyl disk. Je to nekde na strane 21 v kapitole resici souboj.

10.8.2012 15:48:41

po boji
Pokud má hráč na konci bojové fáze na hexu alespoň jednu loď a není tam žádná soupeřova populace, může odstranit soupeřův disk a dát tam svůj vlastní.

10.8.2012 15:52:26

a jo disk!
to tam přesně tak je - já jsem přemýšlela furt o těch popkostkách :-) pardon

10.8.2012 15:55:27

Artifact Key
znamená v praxi co?

10.8.2012 16:15:19

ta"jemna"
To je technologie. Za kazdy system s hvezdickou, ktery kontrolujes na konci hry, dostavas +5 VP.

10.8.2012 16:17:05

Vybíráme z Bazaru

3 Ring Circus
3 Ring Circus
Akt. cena: 570 Kč
Končí za: 2 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas