Eclipse - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Lautapelit.fi
Autoři: Touko Tahkokallio
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

eclipse alebo twilight imperium 3 ?

ahojte, ktoru z tychto hier by ste mi odporucili? preferujem skor ameritrash, ale nepohrdnem ani kvalitnym eurom. anglictina by nemala byt v nasej partii problem, len ma desi tych 60 stran pravidiel ti3. cital som aj pravidla eclipse a mam v nich riadny gulas, zdaju sa mi velmi zlozite. skuste v kratkosti hodit porovnanie tychto dvoch hier. vdaka.
2.7.2012 13:38:10

Rozdíl
Já bych začal hned u těch pravidel.
Pokud se nevyznáš už v pravidlech Eclipse, tak do Twilight Imperia nechoď.

Smrtící rozdíl je v délce hry. My jsme nikdy TI nedokončili pod 5 hodin...
...za to Eclipse se dá hezky zahrát za 2-3 hodiny (dle zkušenosti hráčů).

2.7.2012 13:58:57

rozdíl
a co si takhle projít diskuze a hned tupě nezakládat nové vlákno?

2.7.2012 14:13:15 | Upraveno autorem (porovnej)

re
Za mě po první hře Eclipse stále vede TI3.
Eclipse se mi líbil, určitě dobrá hra, trošku euroidní, ale vůbec ne suchá (pořád jsou tu např. "AT" kostkové souboje).
TI je prostě "epičtější", určitě delší, daleko více příběhové, daleko více AT, daleko více diplomacie.

Eclipse je podle mě "euro" v tom, že všechno je dost přizpůsobené mechanismu (pěknému a funkčnímu), zatímco TI jde po atmosféře.
Jeden příklad za všechy: V Eclipse můžeš (pokud máš dost prostředků) přeletět jednou lodí skrz celou mapu (pokud se vyhýbáš lodím soupeřů), což je z příběhového hlediska IMHo dost přitažené za vlasy. V TI3 prostě jednu flotilu aktivuješ jednou(samozřejmě, že existují akční karty atd. u kterých je výjimka)

A ještě k pravidlům: ani jedno není zas tak velký hardcore, u TI3 je spousta z oněch 60 stran příkladů, variant a volitelných pravidel. U Eclipse jde podle mě hodně o to to vyzkoušet, pošoupat šoupátka a bude vše jasné ;-)

2.7.2012 15:25:41

Vybíráme z Bazaru

MTG - Phyrexia: All Will Be One - 400 karet (C/U)
MTG - Phyrexia: All Will Be One - 400 karet (C/U)
Akt. cena: 390 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas