Král trpaslíků

xxxxxxxooo hodnoceno 28x (Seznam vlastníků)

Král trpaslíků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé: REXhry
IELLO
Autoři: Bruno Faidutti
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

dojmy

pro mě velmi příjemné překvapení z essenu. Jednoduchá, ale moc chytře vymyšlená štychovka, pěkné ilustrace, variabilní a velmi zábavné až návykové. Hráli jsme často večer na pokoji a skoro celou cestu domů v autě.
24.10.2011 13:53:35

kandelabr
Napsal bys nějaké detaily? Proč je to návykové? Jak hodně je to tématické? Nemám hry tohohle typu rád, ale po tomhle pořád pokukuju..

24.10.2011 17:38:41

re
Asi během prá dní napíšu popis, i mě to dostalo :-) Je to karetní štychová hra s jednoduchými pravidly. Hlavní výhodou je variabilita (každé kolo hry je jiná bodovací podmínka a jiná speciální karta) a také stejně dobrá hratelnost v každém počtu hráčů (3-5). Jiné štychovky jsou dobře hratelné jen ve specifickém počtu (Tichu ve 4, Mariáš ve 3 atd.) Tématické je to lehce (ano, jsou tu velmi hezké a vtipné ilustrace goblinů, trpaslíků atd), ale pořád jde o počítání karet a uhrání bodů.

24.10.2011 18:10:47

Stihne to Ježíšek?
Kdy by to tak mělo vyjít?

6.11.2011 21:55:33

gev

Vixton:
Já to normálně koupil u Toma před 14 dny, takže Ježíšek by už vůbec neměl mít problém... :-)

6.11.2011 22:11:23

gev
Já to u kluků Planeťáků nenašla na webu, tak proto se ptám.Dík za info :-)

7.11.2011 08:07:20

Vixton
Bo Planetaci jsou sasci a na web to zapomneli dat;) Diky za upozorneni;)

7.11.2011 08:37:27

Dojmy
Odehrál jsem za posledních pár dní několik kol (nedá se říci ani her). A mám k tomu několik výhrad.
1) Je to jen štychovka, nic víc - koho nebaví maryáš apod. tak ho to nebude bavit taky
2) Questy, neboli podmínky bodování, jsou sice jiné, ale málokdy skutečně zajímavé. Vyjímkou je například quest: Pokud mají hráči stejně štychů mají x bodů. V tu chvíli to nabízí docela zajímavou interakci s diplomacií.
3) Hráč, který rozhoduje o questu má dost velkou výhodu a pokud bude někomu chodit karta s pětkou (ta určuje hráče, který vybírá quest) opakovaně, je to docela průšvich
Klady
1) Grafika je přitažlivější než v Maryáši
2) Kdo má rád Maryáš, lehce si toto zamiluje

7.11.2011 10:20:19

rbx

Stepan
jsem vyjimka. Nemam rad klasicke karetni hry, marias jsem nikdy nehral, takze mi museli vysvetlit, co je to stych a presto se mi to moc libilo.

7.11.2011 10:53:24

Dojmy
Zábavná a odlehčená karetní hra, kdy každé kolo je třeba hrát trochu jinak, bavil jsem se dobře. A to klasické karetní hry téměř nehraji. Naposledy se mě pokoušeli zasvětit do Tichu a pro to jsem se nadchnout nedokázal.

25.11.2011 12:11:27

dotaz
Myslíte si, že by mohla vyjít v češtině, nebo je to úplně mimo?

11.2.2012 15:53:00

Re: dotaz
Zatím jsme s jazykovou bariérou neměli problém. Úkol podle kterého se boduje je přečten všem před začátkem kola a ta jedna speciální karta, která se zamíchá do balíčku před každým kolem se také všem přečte a vysvětlí.

13.2.2012 16:54:27

Filipes
Věřím :)
Ale po zkušenostech je mi jasné, že to neustálé vysvětlování bude otravovat a že s tím ve svém okolí neuspěju. Mám problém uspět i s češtinou.
Ale musím říct, že i mě osobně přišlo, že se tak třetinu času překládá...

13.2.2012 18:34:25

ikri
Nevěř tomu. Hraju často s neangličtináři nebo malými dětmi a překládání nevadí. Každé kolo akorát povíš jaká speciální kartička bude ve hře a přečteš úkol. Nikdo si to nemusí potají překládat. S češtinou to nevidím nikterak slavně. Přeci jenom průměrný čech nedává 400 za balíček kartiček. Ale když se překládá TS tak by DK neměl být takový problém. Ale za sebe říkám, že s angličtinou jsem u nikoho neměl problém. A legrace to je.

A trošku odbočím. Některé úkoly mi tam úplně nesedí a vyloženě je nerad hraji. Což však není problém vyřadit.

13.2.2012 18:40:09

re
No jo, ach jo, když já hraju s nepříliš nadšenýma nehráčema... :(
Nevím, říkám upřímně, že i mě to štvalo, když to vždycky jeden přelouskal, pak to přednes, někdo jinej na to měl názor, že je to jinak, za půl minuty se další zeptal, jak že ten úkol zněl, ten první to zase louskal...a skoro pokaždé se ten, kdo měl spešl kartu, ptal znovu, co znamená :D Přijde mi prostě o hodně pohodlnější, když si to každý může číst kolikrát chce. Pokud je trochu společenská únava, tak se to nechce louskat ani mně :)
Ta hra se mi moc líbí, protože já miluju všechny štychovky, ale hned jsem si říkala, tohle u nás neprojde.


Jsou tu i pěkné polepky, ale právě, že se mi nechce dávat 400 za karty, které pak ještě musím přelepit :)
Proto se ptám, jestli náhodou :)

13.2.2012 19:26:39

ikri
Tomuhle nerozumim. Pokud máš takovej problém, tak si kup nejlevnější kanastovky, jednu barvu vyřaď, udělej si polepky a úkoly si nech někde zalaminovat a hotovo. Do stovky i s rezervou. Proč polepovat originál?

EDIT: Bez urážky :)

13.2.2012 20:05:03 | Upraveno autorem (porovnej)

Havelock
Čemu nerozumíš? :D
Jsem snad řekla jasně, že to právě dělat nechci...
Jsem se jen zeptala, jestli někdo netuší něco o češtině a ty na mně, že chci něco polepovat.

13.2.2012 21:25:50

Vybíráme z Bazaru

ANKH - Bohové Egypta
ANKH - Bohové Egypta
Akt. cena: 1700 Kč
Končí za: 9 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas