Dust Tactics - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Dustgames
Fantasy Flight Games
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Sierpe

Vypadá dobře

Ví někdo něco blíž?
27.8.2010 14:04:15

Sierpe
Vyjit by to melo cca do mesice, ale hur to vypada s cenou, ta bude urcite pres dva litry:(

27.8.2010 14:05:40

rbx

me odhady se lisi :-)
Bude to tu ke konci roku a bude to stat pod 2000 :-) Viz: Dust Tactics is priced at $99.95 and includes everything you need to open the box and play.

Neco jineho je Collectors Edition, ktera bude stat myslim 300 dolaru.

27.8.2010 14:44:05

rbx
Safra, to je zvlastni, ja jsem to videl kdesi na preorderech a tam to vychazelo urcite draz nez Runewars:) A melo to u sebe September:)

27.8.2010 15:22:42

rbx

aneken
na FFG je 100 dolaru a termin je Fall 2010, navic je to jeste v tovarne. I kdyby ted zmenili status na lodicku, tak to stejne bude trvat dalsi mesic, nez se to dostane k distributorum, takze bych planoval, ze budou radi, kdyz to bude na vanoce. Ale jsou to vse me domenky, az na tu cenu. Osobne si myslim, ze to pujde koupit v Essenu. Jen doufam, ze ne v nemecke verzi. Kazdopadne me ten svet prerostlych robotu a malych vojacku nejak nebere, takze muj wishlist je v tomto smeru naprosto panensky :-) Spis jsem zvedav, jak bude namalovana ta Collectors Edition... jestli to odflaknou jako Wotra, nebo pujdou s kvalitou nahoru.

27.8.2010 15:34:57

prvni kousek
dneska mi dorazila velka krabice s Dust Tactics. Objednaval jsem to z http://www.tomovyhry.cz/kategorie/Novinky/11993-Dust-Tactics.html

10.11.2010 22:02:45

fishbone
Prosím Tě napiš Tvé první dojmy za hry. Myslím z obsahu krabice, zpracování atpd. A samozřejmě pokud s někým již zahraješ, tak dojmy ze hry. Lze to k něčemu přirovnat? Je to opravdu taktika, nebo vyhrávají komba? atpd.

14.11.2010 10:19:47

fishbone
Taky se přidávám k žádosti o první dojmy z hraní + pokud bylo pár ilustrativních foto, bylo by to super.

14.11.2010 12:19:19

prvni dojmy
zatim mohu popsat prvni dojmy z krabice:) hru chystam vyzkouset ve stredu.

4 roboti a vojaci jsou perfektne propracovany a velmi detailni. karticky jednotek, krabice, manual, battle book jsou hezky zpracovane. Je tam citit duch Doomtroopera.

Po precteni pravidel, ktere nejsou komplikovana to vypada na krvavou rezbu. Nepredpokladam od toho zadna prehnana komba viz mutanti.

Scenare na prvni pohled navypadaji spatne a nejsou slozite. Hrac si sestavi armadu pro dany scenar.

fotky a popis pridam pozdeji:)

15.11.2010 16:35:47 | Upraveno autorem (porovnej)

fishbone
Děkuji za první dojmy z krabice. Určitě napiš až budeš mít první křest ohněm. Jsem zvědavej, jaké to je. Jak dlouho se hraje atpd.

15.11.2010 23:05:55

krest ohnem:)
Ve stredu jsme odehrali prvnich cca 6 her.

Nazval bych to brutalni vyhlazovaci hrou:)

Dojem ze hry mam velmi pozitivni. Jednotlive hry trvaly prumerne 30 minut a mely rychly spad. Pravidla jsou jednoducha a neni problem novacka behem chvile zasvetit.
Jedna se o taktickou hru s vlivem nahody (hazeni zasahu na kostkach).
Je potreba vyuzit spravnou zbran proti spravne jednotce, kryt se, obsadit zonu.
V zakladni sade neni dostatek prostoru pro vyber jednotek pro dany scenar, nebot se zapojuji vsechny:)Nove jednotky budou za chvili k dostani. Vyhodu prvniho tahu v kazdem kole meli skoro pokazde Amici, nebot jejich hrdina pridava jednu kostku na iniciativu.

plusy: rychla, vzrusujici valecna hra, ktera je detailne propracovana od planu po figurky.
nevyhoda: chce to poradne velky stul:)

Osobne hru doporucuji.

19.11.2010 22:44:09

Strach.
No já mám strach že se to zvrtne v závody ve zbrojení a v hromadné nakupování nových jednotek.nevím jestli zrovna na tohle chci mít prachy.od toho je tady přece Warhammer.Kolik srandy se dá užít s tou základní sadou?Je to plnohodnotná hra nebo jenom takové drahé demo?

19.11.2010 22:56:28

strach
je to plnohodnotna hra. kazda strana 3 oddily po 5 vojacich + 2 roboti + hrdina. Demo byla zakladni sada Mutant Chronicles.

http://www.tomovyhry.cz/kategorie/Novinky/11993-Dust-Tactics.html

Obrazky dodam pozdeji.

19.11.2010 23:11:14 | Upraveno autorem (porovnej)

fishbone
A co rovnost znepřátelených stran? Zdálo se ti to vyvážené nebo tam něco hapruje?

19.11.2010 23:14:37

fishbone
Není to odvar AT-43? Dost se to tomu podobá ... aspoň podle obrázků.

19.11.2010 23:18:50

d.n.a.
Nemyslim si, ze by neco haprovalo. Obe dve strany jsou vyrovnane. Mensi vyhodu meli Amici, nebot jejich hrdina pridava jednu kostku do hodu na iniciativu pred zacatkem kazdeho kola, ale jinak v bitve byl o hodne slabsi nez nemecka hrdinka. Ve vetsine pripadu zacinali tedy Amici. Kazda jednotka ma specificke vybaveni zbrani, schopnosti,... Jednotku tvori 4 zakladni pesaci a jeden pesak se specialni zbrani. K tomu oddil ma omezene mnozstvi zbrani jako ugl (amici) nebo panzerfaust (nemci). Je to od stejnych autoru hry AT-43

19.11.2010 23:28:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Díky
Děkuji za popis hry. Ještě dotaz. Je podíl náhody při hodu kostkou rozhodující? Vyhrává lepší stratég, nebo větší klikař? V případě rozšíření hry větší kombař ?

21.11.2010 23:20:41

grapo
Po prvnich hrach tezko soudit. Prvek nahody bych prirovnal spise k memoir44. Pravidla jsou jednoducha a nemusis se neustale divat do knizky, porovnavat panciere,atd..V teto hre nerozhoduje vetsi kombar, ale vetsi strateg.napr. pokud hraju mutanty, tak nektera komba jsou smrtelna a tezko se s tim neco udela. Dulezite je spravne se pohybovat, kryt se, riskovat a pouzit ucelne zbrane proti spravnym cilum. Cim vice jednotek bude k dostani, tim si muzes sestavit ruznou armadu pro dany scenar.
Par komentaru vcetne i negativnich najdes http://www.boardgamegeek.com/collection/items/boardgame/36367?comment=1

22.11.2010 11:14:37

nevim jestli to vidite
nevim jestli to vidite, ale je to jednoducha hricka s pekny designem.. odvar jinych her na vydelani penez. Takovy easy demo...

rad bych aby z toho nco udelali, ale nevidim to nijak ruzove.

22.11.2010 22:33:18

Fishbone
Děkuji za popis a vysvětlení. Díky za odkaz, juknul jsem na to.
TO: Jedi - možná je to tak jak píšeš, ale ta hra si možná ani na víc nehraje. Prostě za chvíli postavíš bojiště, vybereš scénář, zahraješ a hodíš zpět do krabice. Navíc modely Německé armády by se dali skvěle použít jako proxy do ONI army za dvojkovou pěchotu.
Ještě dotaz, lze to srovnat po taktické stránce se SpaceHulkem? Tam mně děsně vadí, že alfa a omega všeho je to co ti padne na kostkách. Podle mně to je díky tomu nevyvážené. Howk

23.11.2010 13:50:47

Jedi
I přesto co píšeš (a nepochybuji, že na tom bude něco pravdy) si ta hra jistě najde mnoho fanoušků. Koneckonců tak je to se vším - najdou se přívrženci i odpůrci. Nemohu hru soudit, protože jsem jí nehrál, ale působí na mě zatím velmi sympaticky (až na cenu). Jednak hezky vypadá, není náročná na pravidla a má velmi přijatelnou herní dobu. Řekl bych, že Fishbone s ní stráví spoustu pěkných chvil.

23.11.2010 18:06:52

rozsireni
postupne vyjde nekolik rozsireni vcetne kampane Cyclone.
vice informaci http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?etyn=1&ecan=114&epn=0

4.1.2011 00:11:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Hraní v Praze
Je někdo v Praze nebo okolí s touhle hrou? Docela bych si jí zkusil, než se rozhodnu něco pořizovat. Zahrál by si někdo?

24.2.2011 12:13:52

Hrajeme v olomouckem kraji
To bude pro tebe nejspise dalka:)

24.2.2011 16:00:44

fishbone
Tak Olomouc je trochu z ruky, abych si tam na otočku zajel. Ani prodejna syrečků v Lošticích mě asi nepřesvědčí. :-) Nevadí, ještě se zkusím poptat.

25.2.2011 07:20:37

sakra
když čtu ty fishboneovi posty, tak si to koupím, i když jsem odolával dlouho... sakra :D

7.3.2011 20:42:43

Vybíráme z Bazaru

Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Imperial Settlers (EotN): Wrath of the Lighthouse
Akt. cena: 99 Kč
Končí za: 7 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas