Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úpravy pravidel

Vlákno pro nejrůznější úpravy pravidel, houserules, nové postavy atd.
17.11.2011 14:11:24

Slepé konce
Rovnou přidám jednu zajímavou úpravu, kterou probírali na BGG - umisťování slepých konců při normální hře. Návrhují to řešit takto: Pokud postava stojí na neprozkoumaném okraji, před tím než odkryje nový tile si hodí kostkou. Pokud padne 1, místo nového tile položi trhlinu, pokud padne 2-5 položí slepý konec. Po 6 a výše přikládají tile jako obvykle. Zní to zajímavě, až budu mít nahráno více her podle normálních pravidel, určitě to vyzkouším.

Slepý konec se umisťuje jen tehdy, zbývá-li alespoň ještě jeden další neprozkoumaný okraj.

17.11.2011 14:15:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Micc
Nad podobnou úpravou uvažoval snáď každý kto hral CR alebo WoA, pretože v týchto dvoch dieloch sa dá utekať pred netvormi po nových chodbách. Toto určite vyskúšame :).

17.11.2011 15:28:27 | Upraveno autorem (porovnej)

BGG
Na BGG se vyrojila řada custom postav různých kvalit. Co se ale mě osobně líbí je monstrum Purple worm (najdete ho na BGG v sekci obrázky). Jednak je to tvor specifický opravdu snad jen pro Underdark a jednak je jeho chování značně odlišné od ostatních monster - jeho schopnost polknout hrdinu je vskutku originální. Pokud se někdy pustím do homemade upgradu této hry, tahle žížalka bude asi mezi prvními.

23.11.2011 00:28:19 | Upraveno autorem (porovnej)

gev

Ad slepé konce
To je výborný nápad, to se hned zítra vyzkouší...

23.11.2011 08:34:32

DM
Nevite nekdo, ze by existovala i verze s DM? Bohuzel u nas ve skupine se coop jako takovy moc neujal, potrebujeme videt toho darebaka, co nam na questu rozhazuje sandal :D

29.11.2011 12:13:48

Fuf00n
Prečo ste si potom nekúpili Descent? :)

29.11.2011 13:50:35

2 acedrac
ten je prave strasne na dlouho - tady mi prave prijde supr ta hraci doba ;)

29.11.2011 14:12:27

custom monsters
Komu by nestačily monstra v základu hry, doporučuji mrknout na sbírku custom postav v galerii BGgeeka CitizenBen:
http://www.boardgamegeek.com/images/user/51174/citizenben
Karty jsou použitelné pro všechny díly D&D, pro Underdark je zajímavý třeba Lolthbound goblin. Použití nových monster umožní přinést do LoD i special condition které jsou známé z Ravenloftu nebo Ashardalonu ( Slowed, Dazed).
Na poslední straně galerie mě taky celkem zaujal villain Lareth the Beautiful s jeho schopností Painful Visage.

9.1.2012 12:07:18

ad Micc
Komu by nestačily monstra v základu hry,...tak šup-šup dokúpiť ostatné diely trilógie. Ja sa dočkám už o týždeň :).

Inak nechápem prečo do tých custom monstrov dávajú farebné obrázky. Určite by sa mi viac páčili čiernobiele obrysovky ako v originále :/.

9.1.2012 13:42:32

Nápady
Osobne nemám veľmi skúsenosti s polepkami a kadiakými domácimi výrobkami pre doplnky v hrách. Ako by ste to tlačili? Myslím tie karty, aby vyzerali rovnako ako z originál hry. Alebo jednoducho obaliť karty a hodiť tam tieto karty namiesto vybraných z pôvodnej hry? A napríklad aké miniatúri použiť. Ako vravím, ja vždy hrám s tým čo kúpim a nepoužívame žiadne úpravy ( preklady na karty a pod) .. Nápad z novými monstrami sa mi páči, keďže hre dávam za malý počet druhov nepriateľov výrazné mínus :)

9.1.2012 13:50:27 | Upraveno autorem (porovnej)

ad stOKYi
Zaujímavé je, že mne sa netvorov zdalo práveže dosť a v Drizztovi sú azda najrozmanitejší a najnevšednejší čo sa týka výzoru :).

Inak ja moc tiež nie som priaznivec takýchto dorábaní. Karty by sa dali nahradiť vložením papieru do obalu pred starú kartu, ale vadí mi, že to k tomu nie je originál figúrka. A väčšiu rozmanitosť (by) som riešil rozšíreniami :).

Mňa zas pre zmenu v LoD sklamali predmety v kartách pokladu. Oproti WoA je to odvar :(. Preto sa teším na zmiešanie, keď dohráme drizztovské scenáre, ale možno to zmiešam aj oveľa skôr!

9.1.2012 13:56:29 | Upraveno autorem (porovnej)

počet netvorov
Tak vieš, ja som nehral predchádzajúce D&D, ale mám pocit že by ich mohlo byť viac. Ale ja som taký megaloman a preto by som si ich predstavoval aj raz toľko :D. Už mám pocit, že sa príliš často opakujú. Ale čo sa týka výzoru, sú spravení veľmi pekne.

No tak ešte uvidíme, keď hra začne nudiť, tak tie postavy tam možno implementujeme :)

9.1.2012 14:00:00 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKy
V tomto případě vytisknout rub i líc karet a dát do obalu a zamíchat mezi ostatní karty. Vzhledem k tomu že si karty lížeš postupně a nelze taktizovat jakou kartu si vezmeš není takový problém, když nebude rub karet úplně stejný jako originál. S figurkami je to složitější. Musí se nějak naproxovat - buď se porozhlédnout přímo mezi D&D miniaturami, nebo navštívit nějakž specializovaný e-shop s figurkami a vybrat si tam něco podobného, většinou to ale není úplně nejlevnější záležitost. Je fakt že některé potvory ze zmíněné galerie se budou hledat těžko-takový Frost Dwarf, to je pohoda, ale třeba Cannoloth harrier - nevím nevím.

9.1.2012 14:08:55

figurky
Kyzse clovek podiva na netu po figurkach , tak nejlevnejsi rozsireni figurkoveho parku je dokoupeni Ashardalona a Ravenlofta :-)

9.1.2012 14:43:32

ad Angri
Moja reč :). A okrem figúriek dostanete aj nových hrdinov, nové scenáre, karty pokladu a stretnutia. No o dieloch podzemia sa nemusíme baviť, po Drizztovi už asi nikto nebude hrať s dielmi z WoA/CR :).

9.1.2012 14:50:14

Angri +acedrac ad cena
Tak v tom vám musím dát za pravdu :) Nicméně vím, že mi to nedá a časem si jich asi pár vyrobím, jen tak na zkoušku a pro zpestření.

9.1.2012 15:27:17 | Upraveno autorem (porovnej)

u nas sme si zatial upravili to ze ked objavujeme novy diel jaskyne, hodime kockou, ak padne 1-5, pride cavern edge tile(netaha sa monstrum ani encounter), 6-20 klasicky tile podla pravidiel, pokial padne 18-20 tak pridame aj zeton truhly.

Plus sme spojili adventure 2+3 kedze aj v knihe boli spolu sposobom ze Broken door klasicky zamiesany, dark chasm vyberieme mimo...ked sa objavi mithal hall a zabijeme Artemisa Entreriho, Dark chasm dame za 4 tile nasledujuci a pokracujeme ako by sme hrali 3 dobrodruzstvo...

14.4.2012 19:17:03

Vybíráme z Bazaru

Dobble Harry Potter
Akt. cena: 200 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas