Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 54x (Seznam vlastníků)

Dungeons & Dragons: Legend of Drizzt Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky na pravidlá

viď názov
18.12.2011 16:22:45 | Upraveno autorem (porovnej)

Line of sight
Hneď mám jednu otázku na výhľad ktorý by sa teoreticky mohol využiť pri útokoch na viac ako jeden štvorec. Čiže dajme tomu že lukostrelkina dostrelí na vzdialenosť 2 tiles a príšera sa nachádza na tomto druhom tile ale je za rohom, ako to riešite? Po prípade toho zeleného dráčika z lukom ( nemám tu názvy pri sebe :)) ).

18.12.2011 16:25:50

Pokiaľ viem,
je jedno či je to za roh, podstatné je, na akú vzdialenosť môžeš útočiť. Skrátka útok za roh je taká špecialita D&D zrejme :).

Vidím, že už Ti balík prišiel :)

18.12.2011 16:32:33 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
My to hrajeme ala Dorn. Tj. na spojnici mezi libovolným bodem na políčku, kde stojí hrdina a středem políčka se zacílenou potvorou se nesmí vyskytovat žádná zeď/sloup ani jiná potvora. Střílet přes jiného hrdinu můžeš.

Oficiálně jsem to ale nikde řešené nenašel.

18.12.2011 16:35:40

A veľké potvory?
A pohyb veľkých potvor? Napríklad cez narrow chodby? Presúvate ich cez chodby ktoré sú užšie ako podstava postavy? Alebo to berete tak že sa jednoducho teleportuje? No veľa vecí je v tých pravidlách nedoriešených. Tak isto napríklad aj ukladanie týchto veľkých postáv na HUBY.. môžeš ich uložiť aj na susedný square aj tak aby nesusedil..

acerdac : hej hej už prišlo.. uľavilo sa mi.. už čakám už iba na jednu škatuľu a budem spokojný :) Ešte raz ďakujem za tip na obchod a rady ;)

18.12.2011 20:15:40

saiwer
tiež to budeme asi tak hrať, lebo samoriadiace šípy sa mi veľmi nepozdávajú.. :))

18.12.2011 20:16:19

stOKYi
Velké potvory pohybujeme normálně i přes užší místa, než je jejich podstavec. On např. takový Balor Errtu by se jinak nikam pomalu nedostal. Podstavec uvažuji jenom při určování vzdálenosti potvory od hrdiny. Je-li taková potvora umístěna na houbu na sousedním dílku s hrdinou, ale její podstavec zasahuje i na díl, kde stojí hrdina, pak pro účely pravidel uvažujeme, že se potvora nachází na stejném dílku jako hrdina.

18.12.2011 21:12:43

tak
Balor Errtu je samostatná kategória. Ale to postavenie na huby veľkých creatúr som myslel tak, že či ich položiť spôsobom, aby bola priľahlá hrdinovi, alebo nebola.. keďže jej veľkosť umožňuje oboje možnosti uloženia vo väčšine prípadoch. Ale zatiaľ to berieme tak, že je to na rozhodnutí hráča. To je ako keď je huba obsadená iným netvorom, tak pri presune príšery na tento obsadený tile z hubou, môže byť príšera premiestnená hocikde na štvorec tilu.. aspoň tak sa mi zdá že je to v pravidlách. Ale myslím že o veľa veciach sa tu môžeme iba dohadovať ako to môžeme hrať, keďže tie pravidlá sú fakt dosť nedoriešené. Ako aj to nezmyselné strieľanie za roh. Ale ako v celku sa nám hra celkom páči.

19.12.2011 01:01:43 | Upraveno autorem (porovnej)

stOKYi
Áno stavanie netvorov je veľakrát na rozhodnutí hráča a má to tak byť. Hra hráčov aj tak dosť bije, toto je akoby taká pomôcka, vôbec sa tým netráp.

Ohľadom veľkých netvorov a ich umiestnením: stačí si pozrieť obrázok a text na str 8 vpravo hore :).

Čo sa týka zarohletiacich šípov: vo WoA je netvor ORC ARCHER, ktorý strieľa do vzdialenosti 2 tilov. My to neriešime, že je to za roh. Má skrátka enchanted arrow, ktorý letí jak mu potvora nakázala, veď je to fantasy :). Na druhej strane mi to tiež príde ako blbosť a chcelo by to asi hrať presne ako popisuje saiwer.

ALE čo potom v prípade magických útokov (Sacred Flame a pod.) ? Aj tieto musia mať voľnú spojnicu? Veď klerik ich vie predsa ovládať a je jedno či je to za roh, alebo stojí v ceste iná prekážka, nie? To by si potom hráči museli vyšpecifikovať, ktoré útoky sú akoby fyzické a platí pre nich pravidlo o voľnej spojnici a ktoré sú magické a je jedno čo stojí v ceste.

Preto si myslím, že je jednoduchšie to hrať s počítaním vzdialenosti na diely podzemia/jaskyne, aj keď vznikajú akoby nelogické situácie :).

19.12.2011 08:25:58 | Upraveno autorem (porovnej)

acedrac, stOKYi
Ano, magické útoky můžeš sesílat i za roh, pořád je to přesně styl Dornu. Ta specifikace magického a fyzického útoku přece není tak těžká a vyplývá z textu karet.

S pohybem potvory na díl s již obsazenou houbou jsme si zavedli opět svoje pravidlo, a sice, že potvoru se snažíš umístit na STEJNÉM dílu na sousední políčko s houbou (nebo na nejbližší políčko od většího podstavce) v pořadí od svislice na sever a dále po směru hodinových ručiček (jedná se tedy o 8 sousedních polí). Jsou-li všechna sousední pole obsazená (nebo leží-li na jiném dílu, nebo je na nich sloup/zeď či jiná překážka) snažíme se jí umístit o jedno pole dál od houby, opět v pořadí od severu a pak po směru hodinových ručiček (tady už je těch políček na výběr tolik, že to klapnout prostě musí...)

Z pravidel vyplývá to, co jste napsali níže, ale já mám prostě rád nějaký řád ve hře a umisťování dle svojí vlastní vůle jsem nějak neskousnul. Doufám, že jsem to popsal alespoň trochu pochopitelně.

EDIT: Sever určujeme podle umístění textu na startovním dílu v analogii se čtením geografických podkladů :)

Možná to zní trochu komplikovaně, ale jsou to, co si tak vybavuju, snad jediná domácí pravidla ve hře.

19.12.2011 08:44:19 | Upraveno autorem (porovnej)

saiwer
No tie vaše úpravy sa mi pozdávajú! Ďalšiu hru už budeme hrať s umiestňovaním v okolí políčka huby/škvrny a skúsime aj zvislicu pri útočení, ale asi ju aplikujeme len na steny a za roh. Keď bude stáť v ceste iná figúrka, to nevadí (zdá sa mi nelogické, že cez hrdinu môžeš mieriť a cez netvora nie). Tieto drobnôstky by mohli zvýšiť trošku obtiažnosť :).

Inak kľudne daj tieto úpravy do House rules, myslím, že hre pomôžu.

19.12.2011 08:52:26 | Upraveno autorem (porovnej)

house rules
"Inak kľudne daj tieto úpravy do House rules (), myslím, že hre pomôžu."

Tak proč ne, ale sepíšu to až na nový rok, protože teď odevzdávám teze a v práci taky nic moc :( Tak až bude víc času.

EDIT: Jinak asi s tou potvorou jako překážkou máš asi pravdu, v Dornu toto pravidlo mělo smysl, protože tam hrál za nestvůry pán Dornu a mohl s ním kalkulovat při svých pohybech. V LoD jsou ale figurky umisťován v přesném pořadí vyložených karet a tak je to tady vlastně fuk. Do house rules to tedy uvedu bez těch překážejících potvor.

19.12.2011 08:57:28 | Upraveno autorem (porovnej)

zakričať si
tak hrdinovia si môžu zakričať aby sa mu uhol že chce cez neho strieľať :)

"umisťování dle svojí vlastní vůle jsem nějak neskousnul." toto je presne aj môj problém a tým že si to že by som si to mal umiestniť kde ja chcem, sa mi zdá že to hru celkom uľahčuje. Čiže tiež to asi prispôsobíme takýmto spôsobom. Ináč tiež sa mi pozdáva pravidlo uloženie konečných dielov jaskyne počas exploration fázy na základe hodu kockou ( tiež house rule), čím sa hra tiež trochu spestrí.

19.12.2011 10:28:10

střelba, kouzla
My dobrovolně používáme ´line of sight´ podobně jak je zvykem z jiných her a to jak pro fyzické tak pro většinu lineárních magických útoků (HeroQuest, Doom, Descent), přijde nám to tak pro tento typ hry vyhovující, i když pravidla to skutečně nevyžadují a žádné takové omezení tam není.

19.12.2011 12:27:41

Střelba, kouzla a pohyb
Podle mého je jednou z největších předností hry tile/square (díl/pole) systém, který je s přesným zjišťováním line of sight prostě nekompatibilní a s kterým je umístění na konkrétní pole v rámci dílu zcela nepodstatné.

Jediné co by snad mohlo být upřesněno tak je umístění potvory na pole sousedící s hrdinou, když je otázkou zda ji umístit na stejný, nebo sousední díl.

A pokud už bych tedy chtěl výhled propracovat určitě bych u postavení potvory nevycházel z konkrétního pole na kterém její figurka stojí, ale z celého dílu.

19.12.2011 14:28:56

chilly
Tiež som bol toho názoru, že tile/square systém toto nerieši. Ale myslím si, že toto pravidlo (line o sight) sa dá aplikovať bez toho, aby tak vznikalo veľa konfliktných situácií.

Možno sa mýlim, uvidím pri samotnom hraní. Ale podľa reakcií Micc-a a saiwer-a to tak nevyzerá :).

19.12.2011 14:47:38

line of sight
Ono to ve hře zase takové omezení není a v podstatě se to nejvíce dotýká Catti, hrajeme to tak prostě proto, že se nám opravu příčí střílet za roh. Ani magický Taulmaril nestřílí za roh i když s vlastností Heartseeker by k tomu jisté předpoklady měl. Do line of sight ale nezapočítáváme nepřátele a spojence, omezujeme to čistě jenom na zdi jeskyní.

19.12.2011 16:30:22

Stances u drizzta
Zdarec, ještě jeden dotaz ode mne. Drizzt má více jak jednu kartu která mu umožňuje zaujmout nějaký stance. Jak řešíte to jestli může zaujmout víc jak jeden stance nebo jen jeden? v krabici je jen jeden token na Drizzt Stance, takže jsme se nějak shodli že prostě není možný aby měl hrdina dva postoje...prostě buď se připravil udělat něco a nebo se musí připravit udělat něco jinýho. Ovšem to pak vede k otázce proč má warrior dva stance tokeny ? :-D

26.12.2011 10:00:07

ABurn
Ty máš v balení hry 2 warrior stance tokeny? Já tedy mám jeden pro Drizzta, jeden pro Catti a jeden pro Bruenora. Postava může v jedné chvíli samozřejmě zaujímat jen jeden postoj a změnu postoje zaznamenáš přesunem stance žetonu. Podle komentářů na BGG (a jestli jsem to dobře pochopil) je snad možné vystřídat více postojů během jednoho tahu - například Drizzt si na začátku tahu dá stance Dancing serpent - potom např. dojde k monstru zaútočí na něho a dejme tomu, že do porazí, využije výhody Dancing serpent a přesune se třeba ještě o 2 pole na neprozkoumaný okraj a místo svého druhého útoku si přesune žeton stance na schopnos Last blood. Pak ve fázi prozkoumání odkryje novou dlaždici a umístí na ní nové monstrum. Na začátku villain fáze teď může odstranit stance token z Last blood, posunout se o počet polí svého pohybu - třeba k nově odkrytému monstru a zaútočit na něho svou At-Will schopností. Pokud by to byl Twinkle, může opět na tuto schopnost umístit žeton stance, a pak ho při zásahu od Monstra odstranit a snížit si tak vzniklou škodu o 1. Šílené kombo, ale pravidla to zřejmě dovolují.

26.12.2011 13:30:20 | Upraveno autorem (porovnej)

Stance token
pozor.. stance token môže byť položený iba na začiatku hero fázy. To znamená že ak použíješ dáku schopnosť zo stance tokenom a je na karte napísané že po použití vymazať, tak si ho dá hráč mimo hraciu plochu a potom na začiatku jeho HERO fázy si ho môže položiť zase na jednu z kariet kde je miesto na Stance token. Z tohto dôvodu je dosť dôležité si určiť ku akej situácii môže dôjsť ( čo je dakedy dosť ťažké :) ) a stance token si podľa toho ukladať. Po prípade aj nevyužitý stance token preložiť z jednej kartý na inú kartu. A tiež mám iba jeden stance token :))

26.12.2011 14:10:56

stOKYi
No právě že ne vždy umisťuješ Stance token na začátku Hero fáze - na některých je to sice přímo uvedené, ale například na kartě Twinkle je napsáno, že stance token umisťuješ až PO použití tohoto útoku. Obecně o používání stance není v pravidlech bohužel ani slovo a stále jsem z nich také trochu zmaten. Nikde se například nepíše, že by se musel žeton stance po použití některých schopností sundavat, takže například Catti když si na začátku hry zvolí Falling Hail stance a během hry postoj nezmění za jiný, může teoreticky využívat výhody tohoto postoje při každém útoku až do konce hry.

26.12.2011 15:33:06

Micc
Diky za objasneni..mame jenom 1 token od kazdeho, prehlid jsem se. Zatim to hrajeme tak jak je napsano na kartach, jak vyplyva z nejake logiky veci. Proste co neni zakazano, je dovoleno. Podle toho ze Drizzt je jeden z nejvetsich DnD hrdinu tak je pravda ze by mel byt trosku overpowered. Ovsem pak nechapu jak jsem s nim mohl prohrat v prvnim scenari :-D. Diky za odpovedi.

28.12.2011 12:56:32

ABurn
Já jsem s ním prohrál při prvních partiích taky a ne jednou :) Jednak to bylo tím že jsem málo využíval jeho schopnosti (při prvním hře jsem úplně zapomněl, že může útočit 2x za tah) a měl jsem smůlu na Encountery.

28.12.2011 14:54:42

Micc
to ja utocil dvakrat..ale Feral troll ne a ne umrit :-D coz me privadi k jedne zajimavosti...proc jsou v krabici dve (uzasne) "miniatury" Feral trolla a jen jedna karta v monster decku?

28.12.2011 15:08:28

ABurn
Karty jsem takhle podrobně nepočítal, ale není ta druhá mezi kartami v Advanced decku? Jsem teď mimo dovom a nemůžu do krabice nahlédnout.

28.12.2011 16:20:29 | Upraveno autorem (porovnej)

pohyb netvorov k hrdinom
Chcel by som vedieť, ako riešite nasledovné situácie, lebo mi v tom nemáme niekedy jasno. Hrdina je na diele A, netvor na diele B (diely sú susedné, ale AJ figúrky sú už susedné).

01) "If Monster is within 1 tile of a Hero, it moves adjacent to the closest Hero and attacks..." (Ak je netvor vo vzdialenosti do 1 dielu od hrdinu, hýbe sa k najbližšiemu hrdinovi tak, aby susedili a útočí...)

3.1.2012 09:01:23 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Ahoy - INLAY
Ahoy - INLAY
Akt. cena: 1 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas