nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dune Express

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 15 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: (Web published)
print & play
Autoři: Felbrigg Herriot
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Staň se pánem planety Arrakis, dobyj co nejvíce území a získej nehynoucí slávu.

Tato hra vychází ze světa románu Duna Franka Herberta. Jedná se o zjednodušenou variantu stolní hry Duna z roku 1979 a je určena pro všechny hráče, kteří se s tímto světem teprve seznamují. Mohou ji ale hrát i zkušení hráči původní deskové hry jako odlehčenou variantu na pár minut. Jedná se o hru podobného charakteru jako originální Duna, ale herní principy a mechanismy byly maximálně zjednodušeny a strategická část nabízí jednoduchý, ale velmi chytlavý systém dobývání jednotlivých lokací.

Dune Express je strategická, kostková hra, o dobývání území na planetě Arrakis. Jedná se o hru typu Print & Play, což znamená, že je možné si vyrobit vlastní kopii.

Herní principy jsou založeny na hodu kostek a následným vyhodnocením akcí plynoucích z výsledku. Hra používá speciální sadu kostek, které lze ale při jistém omezení nahradit kostkami klasickými. Ke kře je také nutné si vyrobit spoustu dalších komponent, jako například žetony vojáků, pevností, žeton bouře, útočné a obranné žetony, herní mapu a jiné.

Cílem hry je ovládnutí jistého počtu vítězných lokací na planetě Arrakis, přičemž počet lokací je rozdílný od počtu hráčů.

Hra je určena pro 2-6 hráčů a pro své malé rozměry je vhodná i na cesty.

Doporučený počet hráčů je 3 - 4 (hra trvá okolo 30ti minut), pokud hraje více hráčů, hra se neúměrně prodlužuje a i přes svou jednoduchost se může stát téměř nekonečnou.

[Pozn (k doplnění): Z popisu moc netuším, jak hra probíhá, co ve hře dělám (krom házení kostkami, to je ale popis hodný mnoha her :-), jaká je interakce mezi hráči etc. - Zeus]

Autor: BMAJTZ