Dune - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: není
Vydavatelé: Gale Force Nine
Autoři: Bill Eberle
Jack Kittredge
Peter Olotka
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Srovnání s Root/TI4/Hra o trůny

Ahoj,
chci se zeptat, zda-li někdo nehrál i Root, TI4 nebo Hru o trůny a nemohl by je porovnat. Narazil jsem na pár přirovnání na fórech k těmto hrám navzájem, ale nijak více rozebraných. Ani jednu hru nemám, byť zhruba vím jak se hrají.
Díky moc :)
3.11.2020 02:18:26

...OT...
Kdyby do toho vyctu slo, prosim, pridat jeste Clovece nezlob se...

3.11.2020 09:12:38

Srovnání
Ahoj,

měl jsem tu čest se všemi hrami, ačkoli Dunu (resp. její reskin Rex) jsem naposledy hrál před hodně lety.

Mechanicky a tématicky nejpodobnější s Hrou o trůny, jde čistě jen o boj (a s tím spojenou kontrolu území), zrady a uzavírání aliancí (a další zrady). Zároveň obě hry nabízejí minimum náhody, dloooooouhou herní dobou (vzhledem k množství mechanik a jejich zastaralost se dá brát jako minus) a je na ně potřeba ideálně plný počet hráčů.

Ideální pro velké herní skupiny, které baví téma a neodradí je dlouhá herní doba a zastaralé mechanismy.

Root je mechanicky mnohem svěžejší, asymetričnost na úplně jiné (vyšší) úrovni a herně si vystačíš i s menší skupinou (dokonce i v solu) a kratším časovým oknem. Je to ale originální univerzum, takže tematicky nemusí být tak silná hra (ačkoli už má i vlastní RPG systém).

Ideální pro všechny fandy area controlu, vyniká obzvláště vysokou asymetričností jednotlivých herních ras.

TI4 je pak asi nejvzdálenější hrou. Z hlediska toho, co se ve hře dá dělat (jak mechanicky, tak tematicky) je to protipól Duny a Hry o trůny. Shodují se ale +- v době na jednu partii :D

Nejkomplexnější z výše zmíněných her, ideální pro fandy 4X (3X bez rozšíření) grandiózních epických strategií.

3.11.2020 13:04:41 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Card Line
Card Line
Akt. cena: 250 Kč
Končí za: 10 dnů

Offcanvas