Duna: Impérium - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: REXhry
Dire Wolf Digital
Lucky Duck Games
Autoři: Paul Dennen
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pouze ve dvou - má to cenu?

Má cenu tuto hru pořizovat, když vím, že budu hrát pouze a jedině ve dvou? Je to nějak zásadně ochuzené o nějaké mechanismy? Máte někdo zkušenosti?
27.4.2021 18:12:30

Petr Čáslava v poslední kávě odpovídal přesně na tento dotaz pozitivně. Ve dvou prý úplně v pohodě.

27.4.2021 22:23:13

Já mam Petra rád, i z osobního kontaktu, ale už jsem se párkrát spálil s jeho doporučením. Umí člověka úžasně navnadit, ale vkus může mít každý trochu jiný. Nedával bych proto jen na jeden názor, přestože je považován za českého herního guru. Pokud to potvrdí nezávisle víc lidí, pak už se to brát objektivně.

27.4.2021 22:35:24

Jasně, ale tak snad pozná jestli hra ve dvou funguje, nebo ne natolik bych mu ještě věřil, to snad není otázka vkusu :-) Já osobně jsem hru nehrál, mám načtený pravidla a nakoukaný gameplaye a nevidím v tom díry. Plánuju to hrát ve dvou, výjimečně třech a jdu do toho. Spíš bych se obával jak to funguje sólo, protože na to to má speciální pravidla, což zavání nějakým dolepeným designem.

27.4.2021 22:48:45

No mam za sebou 2 hry ve 4 lidech a ve 2 bych to urcite hrat nechtel. Proc? Je to worker-placement, takze kdyz je souper jenom 1, je tak mensi sance, ze ti vyfoukne policko, nebo koupi kartu, kterou jsi chtel. Pak je tam ten boj, takze kdyz jeden bude hrat na armadu (nebo navic k tomu bude treba Harkonnen) tak tady bude mit vyhodu a vyhraje boje o vitezne body, ktere podle me neni uplne jednoduche nabrat jinde. V tom konfliktu opravdu chces mit vic protivniku nez jednoho.
Ja si myslim, ze tohle je hra, ktera je nejlepsi ve 4 lidech, jestli se nekdo spokoji se 2, v poradku, pro me jsou na trhu lepsi hry pro 2 hrace. Bgg doporucuje jako pocet hracu 3-4.

28.4.2021 01:45:02

Ve dvou je ve hre dummy player, kteremu otocis kartu a zaplacnes podle ni policko na hernim planu. Políčka jsou tedy stejne zalidnena jako pri hre ve 3. Ve valce dummy dostava bojovou silu navic, muze tedy valku vyhrat on. Osobne se mi hra libila nejvic asi ve 3, ve 4 je to hodne prelidneny, ale to muze naopak nekomu sedet vic.
___
redaktor Deskofobie

28.4.2021 08:44:52

Jen dodám statistiky z BGG pro hru 2 hráčů:
Nejlepší jen 5 %, Doporučeno 70 % a Nedoporučeno od 25 % lidí (celkem 101 hlasů).
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

28.4.2021 09:21:13 | Upraveno autorem (porovnej)


@Fuchso: Jakou hru pro dva podobného typu bys doporučil? Hrozně nás baví třeba SW:Rebelie, ale i Settlers nebo Ostrov Skye.

28.4.2021 09:33:07


@Yedle: Díky, já něco slyšel o dummy hráčovi, ale nedokázal jsem si to úplně představit. Takže dummy má svůj separátní balíček určený pouze jemu?

28.4.2021 09:33:57

@Maxianimal - Mrkni na Rocketmen. Deckbuilding svym zpusobem malinko podobny D:I. Ve dvou jsem to hral a urcite tomu dalsi hraci nechybeli.

28.4.2021 09:45:26

Maxianimal: pro dummy a solo hru je ve hre balik karet, kde je v horni polovine policko na wp a ve spodni valecny bonus. Dummy hraje vzdy po zacinajicim hraci. Otocis vrchni kartu z baliku a placnes jeho workera na misto. Nebere zadne suroviny, nic neplatí. Jen zaplacne pole. V pripade verbovani vojaku je soupne bud do kasaren nebo rovnou na bojiště. Pri vyhodnoceni boje otocis kartu a pridas mu bojovy modifikator. To je cely. K jeho vyhodnoceni je treba nula mozkove kapacity. pokud se ti nechce michat jeho balik karet, je pro hru ofiko appka.
___
redaktor Deskofobie

28.4.2021 10:02:14

Mno, zadnou podobnou hru asi neznam - mix worker-placementu a deck-buildingu jsem v zadne jine hre nepotkal.
Je na zvazeni, ktery z tech aspektu vas laka vic a od toho bych se odpichnul. Nejsem moc odbornik na to, co momentalne fici nebo je k dostani.
Vetsinou, kdyz po mne nekdo chce doporucit hru, tak mu reknu, at si zajde do deskoherniho obchodu (nevim jake jsou tve moznosti) a tam najde vetsiho odbornika jako jsem ja :-)

28.4.2021 10:19:07

:)

28.4.2021 10:35:15 | Upraveno autorem (porovnej)

@nameless_one: To vypadá vcelku zajímavě, akorát se to nedá sehnat :/
EDIT: koukám, je na bazaru.

28.4.2021 10:49:58 | Upraveno autorem (porovnej)

DD


Hra s dummy hracem je o neco vice nahodna, nez se skutecnymi hraci. Duvodem je to, ze dummy player vam muze vlezt na policko, na ktere vite, ze hrac nemuze, protoze na to nema zdroje. Takze se troska hure planuje. Kazdopadne hrat se to urcite da a neni to nuda.

28.4.2021 11:07:25

Dummyho hráče má třeba i WP Pharaon a je to v pohodě, jakože lepší, než kdyby tam nebyl a ti dva hráči by měli příliš volného prostoru, kam chodit. Ta náhoda je vlastně plusem, co zrovna pro dané kolo zabere.

Maxianimal: Jinak mix WP a deck buildingu jasně Ztracený ostrov Arnak, který je s Dunou srovnávaný a taky patří mezi nejlepší hry loňského roku, a ten funguje ve dvou úplně v pohodě, je to zábavný a nemám pocit, že bych o něco přicházel, ač hru 4 hráčů si užívám ještě o něco víc.
- - -
Deskovky, nebo videohry? Toť otázka.

28.4.2021 11:26:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Kamarádi to hrajou jen ve dvou a nestěžujou si. Ten dummy je, podle všeho, OK a (jak už tady padlo) existuje i appka. Ve větším počtu (lidských hráčů) super.

28.4.2021 11:35:02

@Maxianimal Ještě Vikomti západního království by se ti mohli líbit, když máš rád tenhle styl her.

12.5.2021 13:07:10

Vybíráme z Bazaru

Imperium: Dějiny + Imperium: Legendy + insert
Imperium: Dějiny + Imperium: Legendy + insert
Akt. cena: 1900 Kč
Končí za: 4 dny

Offcanvas