nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Duhový závod

Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 4 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: dětská hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: MindOK
Selecta Spielzeug
Autoři: Manfred Kapp
Ulrike Gattermayer-Kapp
Rok vydání: 2003
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

         Nad kopci zapršelo a zasvítilo slunce. Vtom se na obloze vykreslila nádherná duha. Po chvíli se začala pomalu ztrácet a roztříštila se na malé duhové kuličky. Aby se z nich opět mohla stát duha, musely duhové kuličky projít přes náročnou cestu přes hory až do moře. Až teprve v moři pod dohledem slunečních paprsků se opět mohli spojit v duhu..........

         Každý hráč představuje duhové kuličky ze ztracené duhy. Pomocí kostky se snaží dostat své kuličky  přes hory až do moře. Během cesty na něj čeká záludná řeka. Když do ní vstoupí, může se pomocí kamenů udržet v proudu. Může se ovšem stát, že jiný hráč spadne také do řeky a všechny kuličky před ním vezme sebou po proudu.

         Složením herního plánu se vytvoří „hora“ která se mírně svažuje do dvou směrů. Každý hráč si vybere kuličky stejné barvy a umístí je na start. Ten představuje rybník s lekníny.

Základní varianta

         Do rybníčku dejte 2 kuličky. Hází se kostkou. Za každý bod na kostce se posunete právě o 1 políčko včetně dvojitých políček, kamenů a vln v řekách a jezerech. Přitom si můžete vybrat se kterou kuličkou pohnete. Pokud kulička skončí svůj pohyb na řece, musí tam zůstat stát. Na některých místech v řece jsou vlnky, pomocí kterých se kulička v řece udrží. V tu chvíli je nebezpečí, že ji jiný hráč pomocí své kuličky srazí. Může se ovšem stát, že Vás posune dopředu k cíli. Řeky totiž tečou různými směry. Záleží, na které straně hory se nacházejí. Dalším prvkem jsou zdvojená políčka. Pokud tam již stojí dva hráči, posuňte jednoho do nejbližší řeky a kulička vždy steče pod horu. Hráč při tom nesmí vyhodit svoji vlastní kuličku. Hra končí ve chvíli, kdy dostanete obě kuličky do moře.

Další obměny hry

- hráč může vyhodit svoji kuličku

- můžete hrát se třemi kuličkami, přičemž stačí dostat do cíle 2 kuličky

- když padne na kostce 6, můžete házet ještě jednou (pouze jednou, ne víckrát dokola) Hodnoty se sečtou a pohnete svojí kuličkou o tento součet.

Autor: Pamir

Další názvy této společenské hry

  • Monte Rolla