Duchové ostrova

xxxxxxxxxo hodnoceno 366x (Seznam vlastníků)

Duchové ostrova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Období kolonizace
Herní kategorie: kooperativní, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box & REXhry
Greater Than Games, LLC
Lacerta
Autoři: R. Eric Reuss
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Spiriti a schopnosti

Čau, mám dotaz na Shifting memory of ages, jestli ho někdo hral.

jde mi o tu pravou schopnost, observe the…

rika ze za mesicek si muže hráč udelat jeden element marker.. 

pak jsem se trosku ztrácel v tom druhem řádku, kteréj mi nedával moc smysl proč bych ho chtěl hrát než jsem si uvedomil ze ta znacka v které zemi to bude bude permanentní a bude mi tam ty markery vlastně generovat pořad.

 

tzn by to mělo být jestli to chápu dobře takhle..

za 2 mesicky a fialovej udelam v nějaké zemi značku a pokaždé když se tam nějak změní počet zetonu, vojáků, dahanu a všechno možného, a stane se to 3x tak mě to dá element marker.. nicméně, se to bude opakovat stále a v té konkrétní zemi to zůstává?

 

jinak by to asi nemělo smysl moc hrat a radši si udělat jeden marker hned..

9.11.2021 07:34:05

Nic takového tam není, powers platí do konce kola pokud není uvedeno něco jiného, takže do konce kola až tři akce měnící něco v tom cílovém území, tady je výhoda, že můžeš místo jednoho žetonu elementu získat až tři,pokud to dobře nakombinuješ, i kdyby tam došlo ke změnám až ve fázi,kdy se vyhodnocují efekty kolonizátorů, pořád se ty elementy můžou hodit třeba na spuštění vylepšeného efektu pomalé power karty nebo prostě někdy v budoucnu, vzhledem k tomu, že si je můžeš ukládat na později

9.11.2021 08:31:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Aha dobře takže to tam je jen do konce kola, takže když se nic nezmění nedostanu marker.. 

 

a pokud mě teda karta rika destoy treba 3 panáky, znamena to teda 3x změna s rovnou dostanu 3 markery správně?

9.11.2021 09:22:45

Ne, je to změna po vyhodnocení akce, takže po každé akci se zkontroluje, zda došlo ke změně  herních součástí v daném území (figurek, žetonů), takovou akcí je tedy v tvém příkladu vyhodnocení efektu power karty, po jejím vyhodnocení jen zkontroluješ, zda se změnil počet nějakých herních součástí v daném území, a to změnil, protože ubyly panáci, tím pádem dostáváš jeden element. 

9.11.2021 09:43:15 | Upraveno autorem (porovnej)

OK, v tom rozšíření byly nějaký změny co je to akce.. 
akce je všechno z jedné power karty správně?

tzn mě nestačí na získání 3 markeru zahrať jednu power kartu kde změním počet invaderu, následně dahanu a pak třeba beast tokenu.. ale musím zahrát třeba 3 power karty kde dojde k nějakým změnám..

tahle schopnost je napsána tak nějak dost prapodovne..

9.11.2021 14:21:41

Jo, rozšíření tyhle věci urovnalo a ujasnilo viz https://querki.net/raw/darker/spirit-island-faq/Summary-of-Action-rules takže ano, třeba jedna power karta nebo schopnost, další akce viz ten odkaz, nebo pravidla Jagged Earth a ještě přímo FAQ k té schopnosti, kde jsou rozebrány další příklady https://querki.net/raw/darker/spirit-island-faq/Observe+the+Ever-Changing+World+%28Shifting+Memory+of+Ages%29

9.11.2021 14:43:40 | Upraveno autorem (porovnej)

No krása dik.. to měli dat rovnou do krabice vytištěné :)

9.11.2021 16:19:36

Vybíráme z Bazaru

Modrá Laguna - Nová
Modrá Laguna - Nová
Akt. cena: 1100 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas