Duchové, Démoni a Draci

xxxxxxxxoo hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

Duchové, Démoni a Draci  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 8
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: TOFA Semily
Autoři: Petr Chlup
Rok vydání: 1993
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrál někdo?

Jaký je Váš názor na tuto hru? Myslím že by si zasloužila nějaký home made rules a byla by hratelná. Nějaký potenciál v sobě má.
12.1.2011 11:41:51

jj
jo je to dobra hra gort ze smrtkou

14.1.2011 16:32:02

ehm
tak nevim, ja myslel, ze je to neco jako talisman a myslim, ze to asi vyslo driv nez v 01 ne? Jinak my to doma s brachou hrali az do zblbnuti.

14.1.2011 16:47:53

Galeje
Tohle jsem hrál jako malej s bráchou;hlavně si pamatuju na krásné obrázky a pěkný plán, i ty trojúhelníčkové postavičky byly super:) A nejhorší byla karta, která poslala postavu na galeje, tím pádem ztratil snad všechno vybavení vč. přátel:/

14.1.2011 20:27:05

Krypta
JJ na tuto hru docela rád vzpomínám a když jsem nedávno objevil, že znova vyšla, tak jsem si říkal, že bych si ji znova i zakoupil, jelikož jsme ji ztratili častým stěhováním...jinak krásné grafické zpracování, a ty trojúhelníčkové postavičky .) taky byly dobrý. Já si vzpomínám na kryptu jak z tebe udělala toho netvora a taky jsi přišel o všechno, nebo to myslím dělal i černokněžník..

14.1.2011 20:46:22

Kopie Talismanu
Autor dost nepokrytě kopíroval Talisman, trochu ho zjednodušil a upravil, některá políčka byla příšerně nevyvážená a hod 6 na nich znamenal přijít o všechno :-) Ale pobavit se s tím člověk mohl.
Co se týče home made pravidel, tak si pamatuji, že jsme to hrávali s figurkami pro DrD a finálnímu strážci dopsali k síle "1", takže ze 4 posílil na 14 a nějak jsme upravili počet předmětů - kouzla se myslím nepočítala, jinak už nevím :-)

14.1.2011 22:23:50

DDD
Kopie talismanu to bezpochyby je. A právě sem měl na mysli nějak do ní zakomponovat nějaké herní mechanismy z talismanu či Proroctví. Karty postav,upravit karty dobrodružství nebo mechanismy některých polí a tak.

15.1.2011 12:46:53

Vydani
TOto vyslo v roce 1993...

12.11.2011 14:03:46

"Pojď ke mně, já ti dám tchoře!" :)
Vzpomínám, že jsme to tak před osmi lety hráli na koleji a královsky jsme se bavili.
Nevím, čemu říkáte trojúhelníčkové postavičky, my tam měli takové barevné plastové pseudorytíře.

12.11.2011 22:31:29

to all
Kokám že to asi opráším. Mám u ní také plastové figurky,ale nahrazoval sem je kovem z Levné knihy:-)) Po menšícm upgrade to nebude špatná hra. Má někdo nějaký nápad?

13.11.2011 10:21:26

DDD
Mam starsi verzi.
Je to dost neoriginalni kopie Talismanu. Oproti Talismanu ktery se prodaval zhruba ve stejne dobe meli duchove par plus i minus.

Chybi RPG system a ruzne charakteristiky jednotlivych hrdinu.
Hrdinove ziskavaji bonusy jen skrz predmety a pratele. Z cehoz plyne ze i nestvury jsou slabsi (maximalne 6 sila) navic oproti talismanu se za ne nehazi a staci je prehodit. Tzn s troskou vybaveni hrdiny prakticky nic nedostane

Vice zivotu a zajiamvejsi akcni karticky ... Resp hromada karet postavena na principu "k6 protivniku" "prichazis o vsechny predmety" velmi oblibeny mor " prichazis o vsechny pratele + vsichni co od tebe kdy ziskali pratele prichazeji o vsechny pratele ...." + pratele se specialnima imba efektama jako smrtka (zranuje za jeden zivot kazdeho koho potkas) a cert (teleportuj toho ko potkas kam chces na danem pruhu...viz inkvizice).

Na planu se nachazi nekolik vylozene lahudek .. .zejmena oblibene kombo " inkvizice,vezeni, mucirna, popraviste" mezi kterymi hrac vesele skace a skace dokud neskonci na inkriminovanem popravisti. Napriklad Mucirna umoznuje diky spravnemu hodu udat nejakeho jineho hrace a predhodit ho misto vas ...coz generuje spousty zabavy kdy je pulka hracu za katrem :) Samotny zaver neni proti talismanu tolik epicky a narocny ... ve sve podstate vam staci jako prvni kartu ziskat zbran, druhou kartu pomocnika (je potreba na dostani se z druheho na treti plan) a draka na prechod 3-4 a zabit straz ktera je trapna a je konec ... diky tomu je ovsem hra oproti talismanu o dost sviznejsi a trva cca pul casu coz je obcas vyhoda.

14.11.2011 10:19:51 | Upraveno autorem (porovnej)

(ne) známé rozšíření
Zajímavé je, že hodně lidí neví o tom, že pan Chlup ke hře vytvořil i rozšíření. Naštěstí jsem tehdy využil situace a pár těchto rozšiřujících sešitů koupil.
Ne že by to ze hry dělalo trhák, ale už to alespoň nebije tak moc do očí že je to kopie talismane.

Ale stejně tu hru mam celkem rád. Pokud chcete děti naučit na fantasy hry je to ten nejlepší způsob, přeci jen nemá tak složité pravidla jako její konkurence. A na hru z Roku 1993 to není zdaleka tak špatné.

8.12.2011 18:19:02

Rizšíření
O čem ty rozšíření zhruba jsou?

8.12.2011 18:51:28

Rozšíření
Tak to rozšíření pokud vím, žádný tématický námět nemá. Je to zhruba 48 nových karet které se mají zamíchat do základní hromádky.
Základní úkol toho rozšíření je aby hra byla těžší, hratelnější a zábavnější. Jsou tam silnější nestvůry, předměty a přátelé. Zavádí se 3 nové bojové veličiny (Jedy, Temná magie, Hypnóza) proti kterým se hráč musí bránit. A navíc mají některé potvory schopnost Létání (funguje podobně jako v MtG).
Sám pan Chlup mi doporučil používat zároveň 2 tyto rozšíření.
Osobně mi však na Expanzi 2 (tak se rozšíření jmenuje) nelíbí 1 věc. I když jsou nepřátelé mocnější, jsou zároveň mocnější i nové předměty a přátelé. Ve výsledku to pak znamená, že jakmile jich ve hře je víc, stávají se noví nepřátelé průměrnými, a ti staří zanedbatelnými,

8.12.2011 19:04:43

E-shop spuštěn
Dobrý den.
Podívejte se na nově spuštěné stránky hry Duchové, démoni a draci. www.duchove-draci.webnode.cz
Můžete si zde objednat hru i její rozšíření, ale zeptat se i na pravidla hry a dozvědět se o nově chystaném rozšíření.

22.1.2014 08:53:55

Mam ji v druzine, zitra budu pocitat, kolik je tam karet, jestli neco nechybi. Chci se jen zeptat v krabici chybela kostka, v pravidlech nei uvedena, pouziva se kalsicka k6 ci jina? Diky

12.5.2021 20:30:43

Podle pravidel se používá standardní kostka k6. Tedy pokud to nechce někdo posunout dál některými zmiňovanými home rules a využít i jiné kostky

14.5.2021 14:42:53

@Baňďur  díky! nn, to mylsim nehrozi, ja to ani hrat nebdudu a deckam v druzine imho staci ptavidla tka jak jsou. Leda ze by v tom byl solo mod  to bych ais zkusila :)

14.5.2021 19:52:05

Taky přidám nostalgickou vzpomínku. Hrával jsem někdy v 90. letech a kamarád (budoucí právník) na nejasnostech v pravidlech už tehdy trénoval právničinu. Byli jsme teenageři a u hry jsme se královsky bavili, ale asi ne tak, jak autor zamýšlel. Pak jsem oprášil s malými dětmi. 

Doporučuji pro hraní s malými dětmi a nehráči - v podstatě jim stačí házet kostkou, jinak prakticky nemusejí nad ničím přemýšlet a hra se hraje sama. Pro hráče snad jedině jako párty hra po nějakém tom alkoholu, nebo jako sběratelský artefakt "deskovky z 90. let", dělané na koleně", která se vyznačuje celou řadou zvláštností, se kterými by se dnes člověk ve hře už nesetkal, např.

  • nutnost vystříhat si ručně černobílé kartičky z archů (žádné připravené balíčky, žádná perforace, nic)
  • herní plán ze silnějšího křídového papíru, poměrně originálně sestaven ze čtyř listů A3
  • v některých verzích dodáváni čtyři jednobarevní generičtí plastoví rytíři, v naší hře jsem měl nejradši žlutého, protože měl palcátek, který ho převažoval, takže byl velmi málo stabilní a věčně se válel

Jó devadesátky, to byla doba…

25.10.2023 12:03:00

Česká verze Talismanu. Jak tady někdo píše, je to takové vylepšené člověče, ale proti dostihům apod. to byl skok nahoru v zábavnosti. Hráváme to z nostalgie tak jednou za dva tři roky. Máme první vydání. Viděl jsem, že vznikají další včetně dodatečných karet.

Nevýhoda pro hraní s dětmi je, že se lze proměnit na netvora a přijít o všechno, což většinou hráč nezkousne a ztratí zájem o partii. Ve hře lze také umřít, ale nestávalo se to často. 

Dost nás bavili “přátelé”, co tě doprovází. Hlavně šotek nebo jak se jmenuje, který škodí. Někteří byli dost přesílení, tuším král/princezna.

Figurky máme slepené “jehlany” z papíru. Dost poničené za těch 30 let. Ale stále žijí. Benoa zmiňuje také plán sestavěný ze 4 listů - sestaví se tak, že vnitřní čtvereček je prázdný. Vedou do něj schody z posledního pole hry. Do tohoto místa se má dát odměna (bonbóny) pro vítěze hry. To se mi vždy líbilo.

Závěr: je to dávno překonaná blbůstka řízená čistě hodem kostkou, ale se super atmosférou.  Hra kromě nostalgie už asi dnes nemá co říct. Stejně ji ale doporučím hodně mladým hráčům právě pro svoji nenáročnost a češtinu (i když ta už dnes není nic extra).

EDIT: Také se mi líbí, že když člověk objeví nějaké místo, tak zůstává na aktuálním poli po zbytek hry. Stejně tak třeba zahozené předměty apod.

25.10.2023 12:46:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Osud dobrodruha
Osud dobrodruha
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas