nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dreamblade

Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: sběratelská
Čeština: není
Vydavatelé: Wizards of the Coast
Autoři: Brian Tinsman
Jonathan Tweet
Rob Heinsoo
Rok vydání: 2006
Sdílej: Facebook

Popis hry

Upravit

Dreamblade je sběratelská figurková hra, ve které hráči představují tzv. Snivce (psykery), kteří mají schopnost vyvolávat bytosti do krajiny snů (zvané Dreamscape) a pomocí těchto bytostí získat nad Dreamscape vládu.

Hra byla distibuována pomocí základních balení obsahujících mapu, speciální kostky, pravidla a 16 figurek nebo v tzv. boosterech po 7 figurkách (figurky baleny náhodně). Dreamblade se již od října roku 2007 nevyrábí a počet rozšíření je následující:

  • Základní sada
  • Baxar's War
  • Chrysotic Plague
  • Anvilborn
  • Night Fusion
  • šestá sada Serrated Dawn nikdy nevyšla, jsou však známy vlastnosti figurek

Průběh hry

Hra se odehrává na šachovnici 5x5 polí a každý z hráčů má na šachovnici 6 polí, za které získává body v případě, že je ovládá jeho figurka. Každý hráč ovládá armádu až 16 figurek, které jsou rozděleny do 4 aspektů - Valor, Passion, Fear a Madness a mají zvláštní schopnosti. Na začátku každého tahu hodí oba hráči šestistěnnou kostkou a určí, kdo bude začínat. Součet kostek také určuje cenu figurek, které je možné v daném kole vyvolat. Poté má každý z hráčů dvě fáze, v každé z nich může svými figurkami buď pohnout nebo zaútočit na soupeřovy figurky na stejném poli. Po vykonání těchto akcí hráči sečtou body za kontrolovaná pole a zabité figurky - kdo má víc bodů, vyhrál kolo. Kdo první vyhraje 6 kol, stává se vítězem hry.

Autor: sydo

Další názvy této společenské hry

  • Dreamblade - Collectible Miniatures Games