nepřihlášený

přihlásit

registrovat

Dream Factory

Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: není
Vydavatelé: Filosofia Editions
Hasbro
Rio Grande Games
Überplay
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2000
Sdílej: Facebook, Google+

Popis hry

Upravit

"Haló? Ano slyšíme se. Ne nechci tam Gimme Moorovou! Ani Eda Furmyho! Teď, když jsme horko-těžko přesvědčili Steva Spellborga? Zešíleli jste? Sežeňte mi aspoň Organa Treemana nebo Cameru Diaz, budou v New Yorku o měsíc. Musí to být trhák, podobný Přehistorickéme parku. Takový tady ještě nebyl, slyšíte? Ne, Bard Spit nám odmítl hrát, dostal lepší nabídku od konkurence... Ne, bude v hrát v Kuchyňských válkách - pátrání po lžičce... Kdo? Dům Bruise? Ok... měl by se objevit na párty o týden, ale více než 6 mil. za něj nedej, nebo poletíš! Ano... Ne... Ok... Tak to neposer, bye."

Dream Factory je hra o produkci filmů. Hráči představují producenty snažící se najmout personál a herce, aby dokončili své filmy.

Příprava hry

Na hrací plochu se rozloží žetony s jednotlivými herci a personálem, které se postupně budou dražit. Každý hráč má před sebou své 3 filmy, které musí vyprodukovat. Kromě toho má každý svou skrytou zásobu žetonů peněz (pro 3-4 hráče má každý 12 žetonů, při 5 hráčích má každý jen 10 žetonů). Nakonec se rozloží na hrací plochu žetony s hodnotami 0 až 22 - ty představují hodnoty, které se přidělí filmu, jakmile se dokončí.

Průběh hry

Hra probíhá na 4 velká kola. V každém kole hráči najednou draží v aukci žetony na ploše, vždy po jednom poli. Žetony představují jednotlivé herce a personál potřebný k dokončení filmu - režiséra, zvukaře, kameramana a speciální efekty. Tyto žetony pak po vydražení hráč ukládá podle svého uvážení na jednotlivé své filmy, přičemž samozřejmě musí dodržet předepsané políčko na filmu - režiséra položit na pole režiséra, herce na pole herce. Prázdné pole na filmu může být obsazeno jakýmkoliv žetonem kromě režiséra (ten je pro každý film vždy jen jeden).

Existují ještě 2 speciální skupiny žetonů - kontrakty a hvězdy. Kontrakt je v podstatě žolík, dá se položit na leckteré políčko filmu kromě políčka pro hvězdy (to je vždy docela naspodku filmu). Hvězdy jsou vlastně také herci, ale jsou to nepovinná pole, pouze zvyšující hodnotu filmu. Film samozřejmě může být dokončen i bez hvězd. Pozn.: Speciální žeton hvězdy "Rainer Knižně" má hodnotu -1, čili de facto snižuje hodnotu celého filmu. To pro případ, že některý hráč aspiruje na cenu zlaté maliny za nejhorší film.

Každý dokončený film se vždy ihned ohodnotí, přičemž hodnocení závisí na kvalitě najatých lidí podílejících se na jeho výrobě. Filmu je přidělen žeton s hodnotou od 0 do 22. Tato hodnota je důležitá pro udělování cen na konci jednotlivých kol a také na konci hry. Pokud hráč dokončí jeden film, potáhne si ze zásoby nový tak, aby měl před sebou vždy 3 rozdělané filmy. Za nedokončený film se na konci hry neudělí žádné body.

Dražba samotná probíhá jednoduše: hráč buď dá vyšší nabídku než předešlý protivník, nebo odstoupí z dražby. Podstatný fakt je, že vítěz dražby částku, kterou nabídl, rozdělí mezi ostatní hráče. Peníze se tak recyklují a točí mezi hráči. Zbytky po dělení zůstávají na ploše a přerozdělí se po další dražbě.

Jak bylo zmíněno, dražíí se každé pole zvlášť. Polí se žetony je na hrací ploše 8, každé pole má přesně stanovený počet žetonů na něm. První pole obsahuje vždy jen jednoho legendárního režiséra (jsou 4 pro 4 kola), s hodnotou 4 hvězdy. Pro srovnání všechny ostatní žetony ve hře mají hodnotu 0-3 hvězdy. Běžných polí je spolu 5 a mají na sobě 2 nebo 3 odkryté žetony - tzn. je vždy jasné co se bude dražit. 2 speciální pole "Party" mají na sobě tolik žetonů, kolik je hráčů ve hře, a jsou skrytá. Odkrývají se, až je když začnou dražit.

Ceny - filmy mohou získat ceny v hodnotě 5 nebo 10 bodů. Existuje několik typů cen:

  1. ceny za první film - 5 bodů dostane každý první dokončený film ve svém žánru (žánry jsou 3 - červené komedie, modré dramata a zelené akční filmy)
  2. cena na konci každého kola za nejlepší film - 5 bodů za film s největší hodnotou po skončení 1., 2. nebo 3. kola
  3. ceny na konci hry - 10 bodů za zcela nejhorší film, za nejlepšího režiséra a za 3 nejlepší filmy ve svých kategoriích

Konec hry a určení vítěze

Hra končí po 4 kolech. Sečtou se body za filmy, finanční hotovost a všechny ceny a hráč s nejvyšším skóre vyhrává.

Autor: wordsmith

Další názvy této společenské hry

  • Hollywood Blockbuster

Vybíráme z aukcí

Zombicide: Wulfsburg
Zombicide: Wulfsburg
Akt. cena: 1149 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Není zadaná žádná velká herní akce. Přidat novou.

Kalendář všech akcí >>